9 września, w samo południe, w mińskim MDK odbyło się seminarium poświęcone strategii rozwoju gminy do roku 2020. Obecni na sali uczestnicy seminarium w sile 20 osób mogą śmiało przypuszczać, że...

Grzesiakowi opada

Oczywiście poparcie społeczne. Wśród obecnych dało się bowiem zauważyć w większości dyrektorów miejskich jednostek organizacyjnych, a więc podwładnych. Poza nimi w pierwszej części seminarium uczestniczył dyrektor mińskiego oddziału PKS oraz powiatowego SANEPID-u.

Do godziny 12.00 obecnych było 3 radnych (Szymkiewicz, Maciejewski oraz Leon Jurek). Poza nimi seminarium zaszczycili: burmistrz Grzesiak, jego zastępca Witold Koseski, kierownik Wydziału Inwestycji UM Tomasz Samson, dyrektor miejskich wodociągów, biblioteki miejskiej, MOSiR i Maciej Majszyk reprezentujący Stowarzyszenie Kupców Mińskich. Około godziny 1300 przybył z odsieczą - Sławomir Kuligowski. Nie miał jednak nic do powiedzenia. Seminarium zorganizował Bałtycki Instytut Gmin. Po przedstawieniu struktury Fundacji oraz jej celów rozpoczęła się „dyskusja”, jednak wszystko wskazywało, że całe seminarium jest sterowane i ma na celu pozytywne ukazanie sytuacji gospodarczej Mińska. Nic z tych zamiarów jednak nie wyszło, ponieważ sala pustoszała w miarę rozwoju retoryki prowadzących spotkanie. Ogólny wyraźny brak zainteresowania przedstawionymi problemami ma swój początek w indolencji ich promotorów i źle poinformowanym społeczeństwie. Z całej dyskusji można tylko wnioskować, że jeżeli nie nauczymy się ze sobą współpracować, o sukcesy będzie coraz trudniej. A na zarzut, że lokalna prasa nie poinformowała dostatecznie mieszkańców, padła z sali odpowiedź, że UM dysponuje własnym (kosztownym) organem prasowym, który mógł zamieścić stosowną informację. Mógł wypromować spotkanie także poprzez wywieszenie informacji na słupach ogłoszeniowych lub zaprosić mińszczan w czytanych przez nich tygodnikach. Seminarium, które miało być dyskusją o problemach miasta, stało się klapą burmistrza Grzesiaka i jego ekipy. Nawet posłuszni radni nie przyszli.

Numer: 2003 38   Autor: Jacek LichomskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *