W Cegłowie

Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – fraszką Jana Kochanowskiego gimnazjaliści z Cegłowa rozpoczęli 28 listopada Dzień Promocji Zdrowia.  Sala gimnastyczna udekorowana plakatami, promującymi zdrowy tryb życia, stoiska ze zdrową żywnością, występy artystyczne i konkursy to program obchodów, jaki przygotowała nauczycielka biologii, Beata Walas

Awantura na zdrowie

W Cegłowie / Awantura na zdrowie

Na dobry tj. zdrowy początek Dorota Boruta powiatowy inspektor sanitarny w Mińsku, w podziękowaniu za wieloletnie promowanie zdrowia, wręczyła dyplomy i książki dyrektor Beacie Walas oraz aktywnym gimnazjalistom.
Po pierwszych pokazach artystycznych, reprezentanci wszystkich klas cegłowskiego gimnazjum zachęcali do jedzenia zdrowych przygotowanych przez siebie potraw. Sami się przekonali, że każdy produkt trzeba nie tylko przygotować, pokazać, ale umieć również zareklamować. Z powodzeniem można było nagrać spoty reklamowe wielu potraw, a chłopcy z IIIc  świetnie znają zasady promocji. Komisja, oceniając przygotowane potrawy i ich promocję, co prawda nie przyznała im największej liczby punktów, ale za sposób prezentacji publiczność nagrodziła największymi brawami. Jeśli kiedyś założą własną firmę, mogą liczyć na sukces. 
Gimnazjaliści aktywnie promowali zdrowy styl życia. Poza plakatami i stoiskami z jedzeniem, przygotowali scenki rodzajowe, własne wiersze, prezentacje multimedialne oraz uczestniczyli w konkursie wiedzy. Szeroki wachlarz form promujących zdrowy tryb życia, praca zespołowa i wykazanie się kreatywnością na pewno zaowocuje w przyszłości. Ta jednodniowa edukacyjno-wychowawcza impreza zastąpiła wiele wykładów, po których treści szybko uciekają. Jeśli wierzyć socjologom, z wykładu zapamiętujemy 7% przekazanej wiedzy, kiedy sami czytamy – 30, a 70%, kiedy aktywnie uczestniczymy. A tu uczniowie myśleli i działali, trochę się przy tym bawiąc. Bo scenki artystyczne czy wiersze zawierały humor i dowcip. Na podsumowanie organizatorka przeprowadziła konkurs  pt. „Awantura o zdrowie” ze znajomości wiedzy o AIDS, zdrowym odżywianiu i ekologii. Quiz, jak turniej w telewizji, ciekawy i przeprowadzony sprawnie. Trzyosobowe załogi dziewięciu klas typowały kapitana, który wybierał dziedzinę i numer pytania, a na odpowiedź miał tylko 30 sekund. Jurorami wszystkich działań uczniów były panie z mińskiego Sanepidu oraz przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Jadwiga Kaczorek. Punktację - na żywo - zapisywali sami uczniowie, dzięki czemu siedzący na sali aktywnie wspierali swoich kolegów. Łącznie uczniowie klasy IIIa zdobyli najwyższą liczbę punktów: w nagrodę pojadą do kina.

Numer: 2008 49   Autor: Danuta Grzegorczyk





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *