Runda jesienna zakończona, rozegrano ostatnie mecze. Mińska Mazowieckiego Mazovia zdołała utrzymać się tuż nad strefą spadkową tabeli IV ligi, a jej druga drużyna jest liderem siedleckiej B-klasy. Pomyślnie finiszowała także Jutrzenka Cegłów

Mińsk liderów

Podbudowani zwycięstwem w Zakrzewie piłkarze Mazovii przystąpili do meczu z Koroną Góra Kalwaria. Początek był nerwowy, ale z czasem goście zdominowali grę, spychając gospodarzy do defensywy. Na prawej flance rywali fenomenalnym rajdami nękał Bartek Kozakiewicz, a w ataku na dogodne sytuacje strzeleckie czyhał Jarek Krajewski. O ile kilka razy piłka po strzale najskuteczniejszego snajpera Mazy mijała światło bramki, to w 44 minucie dopiął swego.
Po przerwie zawodnicy Korony przypomnieli sobie, że aby wygrywać, należy strzelać gole. Tak też uczynił w 53 minucie Łukasz Jankowski. Po wyrównaniu gospodarze wyraźnie się ożywili i coraz śmielej poczynali sobie pod bramką mińszczan. Na szczęście albo byli nieskuteczni, albo mozolnie konstruowane ataki przerywali niemal bezbłędni w tym spotkaniu defensorzy Emmanuel Emehel i Adam Biernacki. Jednak 90 minuta zbliżała się nieuchronnie. Remis mińszczan nie satysfakcjonował i postanowili strzelić drugiego gola, co udało się w 88 minucie. Piłkarzom Korony po nocach śnić się będą dwa popełnione w niej błędy - nieupilnowanie Kozakiewicza i pozwolenie Dziugłowi na oddanie strzału, który chyba sam tylko wie, jakim cudem z tak ostrego kąta zdołał umieścić piłkę w siatce.
W ostatnim meczu ligowym jesieni mińszczanie na własnym boisku zmierzyli się z liderem KS Piaseczno. Mimo wysokiej klasy przeciwnika każdy skrycie liczył na miła niespodziankę w postaci zwycięstwa Mazy. Jednak goście od pierwszego gwizdka rzucili się na bramkę Mazovii, a pierwszy cios zadali już w 8 minucie. W drugiej części piłkarze Piaseczna zagrzewani do walki przez garstkę swoich wiernych kibiców także byli groźni, a Mazovia skutecznie broniła się do 83 minuty. Tak oto Mazovia zakończyła rundę jesienną na czternastej pozycji w tabeli.
W IV lidze północnej sulejóweckiej Victorii przypadło bardzo dobre szóste miejsce, a Pogoń Siedlce zakończyła tegoroczne rozgrywki na najniższym stopniu podium, czyli trzecim. Siedlczanie nie poradzili sobie jednak w pucharze Polski, przegrywając aż 1:5 z drugim zespołem Narwi Ostrołęka.
Jutrzenka Cegłów mimo równej liczby punktów razem z Hutnikiem Huta Czechy nie została liderem siedleckiej okręgówki. Przesądził o tym mniej korzystny bilans bramkowy, ale cegłowianie ostatni mecz zremisowali z ostatnią drużyną tabeli Tajfunem Jartypory 3:3, tracąc tym samym 2 punkty. Zwycięstwo było blisko, ale Tajfun zdołał wyrównać w ostatnich minutach. Tygrys Huta Mińska przez pewien okres bardzo dobrze sobie radził, był nawet w czubie tabeli, ale ostatecznie wylądował na dziesiątym miejscu. Niepocieszeni mogą być także kibice Tęczy Stanisławów (12. miejsce) i Victorii Kałuszyn (14. miejsce).
W A-klasie Siedlce na przedostatnim miejscu uplasował się Płomień Dębe Wielkie. I nic w tym dziwnego, z takim bilansem bramkowym i liczbą punktów nie mógł liczyć na zbyt wiele. Na zadowalającej piątej pozycji finiszuje Mazowsze Siedlce. Korzystne pozycje zajęły po rundzie jesiennej nasze drużyny w warszawskiej A-klasie. Trzecia lokata przypadła Sokołowi Kołbiel, piąte miejsce Orłowi Parysów, a siódme mroziańskiej Watrze. Nieco niżej, bo na jedenastej pozycji plasuje się Fenix Siennica.
Liderem siedleckiej B-klasy została Mazovia II. Bilans bramkowy mógł być pokaźniejszy, gdyby nie anulowano wyniku pierwszego meczu Mazovii, w którym rozgromiła 17:0 Olimpię Latowicz, upokorzeni rywale zapewne z tego powodu wycofali się z rozgrywek. Solidne siódme miejsce zajęli juniorzy z Cegłowa, a trochę gorsze, dziewiąte, Herkules Nowe Osiny.
Swoją ligę wygrała także drużyna MOSiR’92. Najlepszym strzelcem został Szymon Chomicz z 20 trafieniami na koncie. Drugi w klasyfikacji jest Mateusz Sabak – 13 bramek. Największą liczbę asyst, bo 27, zaliczył również Szymon Chomicz, dostał także najwięcej żółtych kartek i jako jedyny w drużynie może pochwalić się czerwoną kartką.

Okręgówka – Siedlce
Tęcza Stanisławów – Tygrys Huta Mińska 2:1, Korona Olszyc – Victoria Kałuszyn 6:2, Tajfun Jartypory – Jutrzenka Cegłów 3:3
1. HUTNIK HUTA CZECHY    15    29    34-16
2. Jutrzenka Cegłów    15    29    39-23
3. Naprzód Skórzec    15    27    36-25
4. ŁKS Łochów    15    26    33-26
5. Sęp Żelechów    15    26    22-13
6. MKS Małkinia    15    25    33-22
7. Czarni Węgrów    15    24    23-22
8. Wilga Miastków    15    22    34-38