Mińskie pierwszaki

Pierwszoklasiści Kopernika ślubowali w sobotę 18 października tuż po ósmej rano. W podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego chór odśpiewał hymn szkoły, a przewodnicząca samorządu uczniowskiego  podkreśliła, że maluchy zawsze mogą liczyć na pomoc starszych kolegów. Życzyła im również bardzo dobrych wyników w nauce

Kopernik z grillem

Mińskie pierwszaki / Kopernik z grillem

Podczas uroczystości odbył się pierwszy występ 64 pierwszaków przed szeroką publicznością, przygotowany pod czujnym okiem wychowawców. Trema nie była groźna i zgromadzeni mogli wysłuchać wierszy, piosenek  oraz obejrzeć inscenizację i taniec, a wszystko po to, by udowodnić, że już maluszki zasłużyły na miano pełnoprawnych uczniów szkoły im. Mikołaja Kopernika.
Z kolei przedstawiciele klas pierwszych przy sztandarze, a pozostali uczniowie ze swoich miejsc zgodnym chórem wyrecytowali rotę ślubowania, następnie każde dziecko ogromnym ołówkiem było pasowane na ucznia przez dyrektora szkoły Tomasza Ciechańskiego. Każda klasa otrzymała również kronikę i akt nadania sali lekcyjnej.
Po pasowaniu uradowane pierwszaki obdarowały dyrekcję szkoły ogromnym bukietem kwiatów. Ale to nie był koniec uroczystości. Po południu miało miejsce już nie tak uroczyste, ale za to bardzo przyjemne spotkanie. Dzieci przy grillu, ciastkach i ciasteczkach mogły poznać swoich kolegów z innych klas i wspólnie się bawić. Dorośli w swobodnej atmosferze gawędzili ze sobą. Wszyscy czekają na następne takie spotkanie.

Numer: 2008 45   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *