Niebezpieczne rewiry

Mińska Mazowieckiego drogówka prowadziła akcję PASY, co miało służyć poprawie bezpieczeństwa i porządku publicznego w ruchu drogowym, poprzez eliminowanie zagrożeń, które mogą powodować naruszenia przepisów drogowych. Stąd też kolejne apele  o zapinanie pasów i rozsądną, przepisową jazdę.

Szelki życia

Niebezpieczne rewiry / Szelki życia

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 158 samochodów, w tym 11 ciężarówek. Podczas tych wszystkich kontroli ujawniono 45 przypadków nieskorzystania z pasów bezpieczeństwa, w tym 8 z nich stanowili pasażerowie. Policjanci oprócz pasów sprawdzali też dokumenty i stan techniczny kontrolowanych aut Działania zakończyły się karnym bilansem, 85 mandatów i 6 wniosków do Sądu Grodzkiego. Należy pamiętać, że za niedopełnienie obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, zgodnie z taryfikatorem, policjanci drogówki, mają prawo ukarać mandatem karnym w wysokości 100 zł i dwoma punktami karnymi obciążyć konto kierowcy.
Pasy bezpieczeństwa uratowały już życie milionów ludzi, odkąd w 1957 roku Szwed Nils Bohlin opatentował „szelki życia”, a od roku 1958 Volvo jako pierwsza marka na świecie zaczęła seryjnie montować pasy w swoich samochodach. Z biegiem lat przekonano się, że żadne inne urządzenie nie sprzyja w takim stopniu bezpieczeństwu biernemu w samochodzie, jak zapięte pasy. Połowa osób, które zginęły wewnątrz aut nie mając zapiętych pasów, żyłaby nadal, gdyby w porę te pasy zapięła. Pasy bezpieczeństwa mają istotny wpływ na łagodzenie skutków wypadków drogowych. Mogą przyczynić się do uratowania zdrowia i życia wielu osób. Niestety nie wszyscy pamiętają o ich zapinaniu.

Numer: 2008 40





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *