Zespół MKS Mazovii Mińsk Mazowiecki zalicza kolejną porażkę, tym razem z Radomiakiem Radom. Z kolei MOSiR’92 idzie w swej lidze jak burza, gromiąc kolejnych rywali, a ostatnio Victorię Kałuszyn

Głębsze dołki

Ligi piłkarskie / Głębsze dołki

Mazovia została zmiażdżona przez Radomiak Radom, przegrywając aż 1:14. Właściwie każdy strzał piłkarzy z Radomia kończył się bramką. Warto odnotować, że Radomiak powinien grać aktualnie w III lidze, jednak nie otrzymał potrzebnej do tego licencji. Honorowe trafienie dla mińszczan zaliczył Jarek Krajewski w 49 minucie. Dostał prostopadłe podanie od Nigeryjczyka Emanuela, znalazł się sam na sam z golkiperem radomian i nie mógł nie wykorzystać takiej sytuacji. A po meczu najlepszy snajper Mazy powiedział: - Na boisko wyszliśmy stremowani, nie wierzyliśmy w zwycięstwo. Na boisku zamiast walczyć, staliśmy, nie wychodziliśmy na pozycje. Przy takim przeciwniku jak Radomiak nie można tak grać, stąd ten taki wynik. Do tego doszły jeszcze problemy kadrowe. Cóż, trzeba wyciągnąć wnioski, zapomnieć i myśleć o następnym meczu.
A drużyna Radomiaka jest obecnie liderem IV ligi południowej.
Do spotkania dwóch naszych drużyn doszło w 9 kolejce IV ligi północ, Victoria Sulejówek zmierzyła się na swoim stadionie z Pogonią Siedlce i niestety drużyna gości zdeklasowała rywali. Siedlczanie wygrali wysoko 5:1. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, lecz to Victoria strzeliła bramkę, a konkretnie Kuśmierczyk który strzałem głową pokonał Pawła Matłacza. W drugiej odsłonie spotkania gra biało-niebieskich wyglądała o wiele lepiej. Pierwszego gola dla siedlczan zdobył w zamieszaniu pod bramką Milczarka - Łukasz Firus. Minutę później Pogoń mogła się cieszyć z prowadzenia, gdyż Piotr Ogórek znów w zamieszaniu w polu karnym uderzył w światło bramki, a piłka pod ręką golkipera z Sulejówka wpadła do siatki. Ozdobą spotkania można było uznać trzecią bramkę dla przyjezdnych. Jakub Krzyżanowski z 30 metrów wpakował piłkę w samo okienko. Chwilkę później bramkę zdobył Kamil Tomas lobując bramkarza Victorii. W 75 minucie Milczarek wyszedł z bramki i złapał piłkę przed polem karnym, za co ujrzał czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego, piątą i zarazem ostatnią bramkę strzelił ponownie Kamil Tomas. W pierwszej połowie meczu Richard nie fortunnie zderzył się z napastnikiem gospodarzy, dlatego tak szybko musiał opuścić plac gry. Pomocnik rozciął sobie łuk brwiowy i został odwieziony do szpitala.
W siedleckiej okregówce z drugą drużyną zespołu Podlasia Sokołów Podlaski męczyła się Jutrzenka Cegłów, ale ostatecznie wygrała 3:2. Hat-tricka dla cegłowian zaliczył Michał Osiej. W tabeli tej ligi najwyżej, bo na 5 miejscu plasuje się Tygrys Huta Mińska, który zaledwie zremisował z Orłem Łosice 2:2. Tęcza Stanisławów również zdobyła tylko 1 punkt w spotkaniu z Tajfunem Jartypory. Tylko w Kałuszynie nie mają powodów do radości - Victoria przegrała 0:1 z Hutnikiem z Huty Czechy.
Wysokie zwycięstwo zaliczył na wyjeździe MOSiR’92, wygrywając z kałuszyńską Victorią aż 7:0. Bramki zdobywali Halaburdax3, Chomiczx2, Chłopik i Zdanowski.

Numer: 2008 39   Autor: (ip)