Mazovia przegrała na wyjeździe ze Zwolenianką 1:2. Takiej samej porażki doznał drugi zespół mińszczan w meczu z juniorami jutrzenki Cegłów. Nie zawodzi jedynie MOSIR’92

Blamaż w Zwoleniu

Ligi piłkarskie / Blamaż w Zwoleniu

Zawodnicy Mazovii przyznają, że w Zwoleniu zagrali słabo, bez woli walki. Jedynego gola dla Mazy zdobył Emanuel. Mińszczanom zawsze ciężko grało się na wyjazdach, ale meczu bez walki przeboleć sie nie da. Nastepne spotkanie Mazovia gra z wymagającym rywalem Radomiakiem i w tym meczu, jak podkreśla Adaś Biernacki, liczyć się będzie tylko wygrana.
W IV lidze północ sulejówecka Victoria wreszcie odniosła zwycięstwo, pokonując 3:0 Hutnika Warszawa. Bramki zdobyli Piotr Potera 2 i Michał Lementowicz.
Przez pierwsze 30 minut obydwa zespoły nie stwarzały sytuacji strzeleckich. Ich obrony były nie do przejścia. W trzydziestej minucie Cezary Kostrzewa mocno kopnął piłkę w kierunku bramki. Gola, co prawda, nie zdobył, ale był to przedsmak festiwalu bramek, który minutę później rozpoczął Piotr Potera. Po dosrodkowaniu w pole karne strzelił z półobrotu, a efektownego gola długo oklaskiwali kibice. Równie piekną bramkę Victoria zdobyła w 36 minucie. Paweł Miąszkiewicz dograł wprost na głowę Michała Lementowicza, który strzelił gola ze „szczupaka”. Po przerwie kibice nie musieli długo czekać na kolejne trafienie. Znów Potera znalazł sie tam, gdzie powinien, a tym razem dogrywał autor drugiej bramki, Lementowicz. Victoria zagrała zdecydowanie, nie dając przeciwnikowi szans na rozegranie jakiejkolwiek składnej akcji. Siedlecka Pogoń w tej kolejce pauzowała, ale zajmuje w tabeli wysokie, trzecie miejsce.
Naszym drużynom z siedleckiej okręgówki wiodło się niezbyt pomyslnie. Jutrzenjka Cegłów po efektownym zwycięstwie 4:0 nad Wilgą Miastków, tylko zremisowała 1:1 w Hucie Mińskiej z tamtejszym Tygrysem i zajmuje 14. miejsce w dole tabeli. Z kolei właśnie Tygrys poczyna sobie coraz śmielej. Po minimalnym zwycięstwie 1:0 w Jartyporach urwał punkty cegłowianom i zajmuje 4. miejsce w tabeli okręgówki.
Drużyna MOSiR rocznik 92 odniosła kolejne efektowne zwycięstwo. Tym razem rozgromili 8:0 Orzel Unin. Oby więcej takich zwycięstw.

Okręgówka Siedlce
6. kolejka: Orzeł Unin - Tęcza Stanisławów 2:2, Tajfun Jartypory - Tygrys Huta Mińska 0:1, Jutrzenka Cegłów - Wilga Mistków 4:0, Orzeł Łosice - Victoria Kałuszyn 2:2 7. kolejka: Tygrys Huta Mińska - Jutrzenka Cegłów 1:1, Tęcza Stanisławów - MKS Małkinia 2:1, Czarni Węgrów - Victoria Kałuszyn 1:1
1.MKS Małkinia     7     13     10-7
2.Korona Olszyc     7     13     14-12
4.Tygrys Huta Mińska     7     12     12-6
7.Victoria Kałuszyn     7     11     14-11
12.Tęcza Stanisławów     7     8     9-13
14.Jutrzenka Cegłów     6     6     14-14
MOSIR 92 - Orzeł Unin 8:0 (3xChomicz, 2xHalaburda, 2xSzeląg, Kulka)

Klasa A Siedlce
4.kolejka: Płomień Dębe Wielkie - Błękitni Stoczek 1:6, Mazowsze Siedlce - Nojszewianka 4:1; 5.kolejka: Nojszewianka - Płomien Dębe Wielkie 4:1, LUKS Rzakta/Zamienie - Mazowsze Siedlce 1:8
1.Zorza Sterdyń     5     15     16-6
2.Jabłonianka J. Lacka     5     15     15-6
3.Mazowsze Sieldce     5     12     22-6
13.Płomień Dębe Wlk     5     3     7-25

Klasa A Warszawa III
5.kolejka: Watra Mrozy - Mazur II Karczew 2:2, Fenix Siennica - Orzeł Parysów 2:5, Rokola Otwock Wielki - Sokół Kołbiel 2:5; 6.kolejka: Sokół kołbiel - PUG Bielany 8:1, Orzeł Parysów - Rokola Otwock Wielki 4:2, Mazur II Karczew - Fenix Siennica 6:3, PKS Radość - Watra Mrozy 3:1
1.Józefovia Józefów     6     16     32-8
2.Mazur II Karczew     6     14     22-8
7.Sokół Kołbiel     6     9     18-17
8.Orzel Parysów     6     8     14-16
9.Watra Mrozy     6     7     8-11
12.Fenix Siennica     6     6     12-18