ligi piłkarskie

Zakończył się sezon wiosenny dla naszych drużyn. Ostatnią kolejkę 18-19 czerwca rozgrywały zespoły MLS-u, siedleckiej i warszawskiej klasy A oraz warszawskiej klasy B. Wiemy już, że w MLS-ie awansowały Podlasie Sokołów Podlaski i Powiślanka, a spadły Zryw, Wilga i Wicher. Baraż o utrzymanie rozgrywać będzie Mazovia lub Marcovia, ale ostateczną decyzję o wyborze drużyny MZPN podejmie pod koniec tygodnia

Finiszowali

I stało się – po raz kolejny Mazovia przegrała, tym razem z Mszczonowianką. Nie dziwi już fakt jej ciągłych porażek, bo teraz liczy się tylko pozostanie mistrzyni w tabeli. A z tym lekko nie będzie – ramię w ramię stoi niezły zespół z Marek – Marcovia. Na 7. miejsce w tabeli MLS-u wskoczyła Zwolenianka (była na 8.), a zaraz za nią jest Hutnik (spadek z 7.). W okręgówce awansuje Sęp, mecz barażowy rozegra Naprzód, a wylecą Burza, Jutrzenka i Wektra. W klasie A oczko wyżej wskoczył Tygrys – po wygranej z Wilgą 5:2 zajmuje 7 miejsce z 40 pkt. Awansują Victoria Kałuszyn, Miedzanka i Błękitni, a spadnie Hutnik, Puznówka i Wilga. Klasa B to awans Mazovii II, Jabłonianki i Płomienia, a spadek Laskara, Jutrzenki Junior i Pogoni Zamienie. Z grup warszawskich utrzyma się Victoria Sulejówek (okręgówka) oraz PKS Siennica, Watra Mrozy i Victoria II Sulejówek (klasa B). Pod znakiem zapytania stoi jedynie utrzymanie się w tabeli klasy B drużyny KS Olesin-Halinów.

Nerwówka Mazovii
Tydzień temu Mazovia dostała skrzydeł, by w ostatnim meczu sezonu zafundować kibicom dołujący odlot. Goście okazali się lepsi, co widać było już od początku spotkania – w 5. minucie zdobyli pierwszego gola po strzale do... pustej bramki. Mińszczanie nie dawali jednak za wygraną. W 12. minucie byłoby 1:1 z bezpośredniego strzału Jurka z rzutu wolnego, gdyby nie skuteczna obrona bramkarza Mszczonowianki. Kwadrans później minimalnie niecelny strzał oddaje Chlebicki. Finiszowa akcja naszych piłkarzy w pierwszej połowie to wyjście Jurka na czystą pozycję, którą w ostatniej chwili uprzedza bramkarz gości przechwytując piłkę. W 58. minucie gry po dośrodkowaniu przez piłkarza Mszczonowianki jest już 0:2. Kolejne dwa strzały dla gości padają w 59. i 87. minucie. Sam na sam z bramkarzem nie wykorzystuje Krupieńczyk, który nie opanowuje piłki. Wynik spotkania na 4:0 piłkarze Mszczonowianki ustalają w 90. minucie.
Przegrana 0:4 (0:1) z Mszczonowianką przy zwycięstwie Marcovii w Kobyłce zepchnęłaby Mazovię do grupy spadkowej. Tak się nie stało, bo mecz rywala został przerwany z powodu burd na stadionie. Ligowy los naszej drużyny zależeć będzie więc od komisji sędziowskiej, która może uznać mecz w Kobyłce jako obopólny walkower. Mazovia: Pałdyna – Zawistowski (Krajewski), Zaręba, Celej, Chlebicki – A. Chłopik, Krzyżanowski (M. Krupieńczyk), Jurek, S. Rzyrzkiewicz (Jackowicz) – Jackiewicz, Gałązka. (jot, syl)

Victoria okręgowa
Do ostatniego meczu piłkarze kałuszyńskiej Victy przystąpili całkowicie wyluzowani. Tytuł mistrza grupy zapewnili sobie wcześniej i wynik pojedynku z Orłem Parysów niczego nie mógł zmienić. Mimo to na boisku widzieliśmy zaciętą walkę, a setki kibiców dopingujących obydwie drużyny przemieszały się na trybunach. Życzliwi kałuszynianie w drugiej połowie meczu dali gościom szansę zdobycia honorowej bramki. Odświętną atmosferę tego dnia podkreśliła jeszcze ceremonia wręczenia pamiątkowych statuetek sponsorom klubu, w której udział wzięła burmistrz Zofia Wołkiewicz. Awans kałuszyńskiej drużyny niektórzy świętowali dużo wcześniej, niż mecz się zaczął, ale prawdziwa feta odbyła się po jego zakończeniu. Małe miasteczko opanowali wiwatujący kibice Victorii. – Bo takiego wydarzenia Kałuszyn do tej pory nie miał okazji przeżyć – powiedział rozradowany stary kibic i dodał: – Z naszym prezesem, Dariuszem Przybyłko w okręgówce też będziemy dobrzy. No cóż, takich kibiców kałuszynianom mogą pozazdrościć renomowane kluby jak Legia czy Cracovia. (jot)

Warszawski wyż
W okręgówce Victoria Sulejówek plasuje się na 12. miejscu z 38 pkt. i sumą bramek 53-58. W A klasie, Warszawa II rozegrano kolejkę 18-19 czerwca. KS Olesin-Halinów po porażce z Energetykiem Warszawa 2:3 utrzymał 14. miejsce mając 22 pkt. na koncie i 47-93 bramki. Niezły wynik osiągnęła Perła Złotokłos, ogrywając 7:0 Victorię Zerzeń i umacniając trzecią pozycję. Drużyny klasy B, Warszawa III także rozegrały kolejkę w ostatni weekend. PKS Siennica pokonała 3:1 Wisłę i pozostała na 3. miejscu z liczbą 61 pkt. i sumą bramek 84-31. Zaraz za nią jest Watra Mrozy, która ma na koncie 54 pkt. i 62-30 bramek. Naszą trójkę zamyka Victoria II Sulejówek – po zwycięstwie walkowerem z KS II Falenica plasuje się na 5. pozycji z 47 pkt. i sumą bramek 81-60. (syl)