W Dąbrówce

Już po raz piąty młodzi adepci języków obcych stanęli na scenie, by współzawodnicząc w śpiewie i recytacji pokazać, czego się nauczyli. 30 maja na sali gimnastycznej w Dąbrówce odbył się V Powiatowy Festiwal Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych. Organizatorzy za główne cele postawili sobie nie tylko promocję języków obcych i zwiększenie motywacji uczniów do ich nauki, ale też promocję szkoły

Styl jak język

W Dąbrówce / Styl jak język

Wszystkich przybyłych powitał dyrektor Sławomir Domański. Oprócz młodych artystów i dopingujących ich kolegów, zjawiło się też dwoje oficjeli z Urzędu Miasta, a głównemu sponsorowi, Tomaszowi Paudynie udało się dotrzeć tuż przed końcówką – w sam raz na rozdanie nagród. Dyrektor Domański nie zapomniał też o głównej organizatorce imprezy - nauczycielce francuskiego mgr Katarzynie Trojanek, która – jak podkreślił – włożyła najwięcej wysiłku w jej przygotowanie. Ona też czuwała nad jej sprawnym przebiegiem oraz pełniła honory przewodniczącego jury.
Oprócz SJO nagrody zasponsorowali Ewa i Maciej Majszykowie oraz rada rodziców Dąbrówki. Dzięki ich hojności nie tylko finaliści, ale wszyscy występujący mieli zagwarantowane drobne upominki – maskotki, gry planszowe, słowniki i książki. W jury zasiadła nauczycielka języka rosyjskiego ze szkoły Małgorzata Bocheńska i lektorzy języka angielskiego z SJO – Beata Duszczyk i Sylwia Zychowicz.
Piosenki i wiersze mogliśmy usłyszeć aż w pięciu językach: po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku i rosyjsku w trzech kategoriach wiekowych – od 16 do 20 wykonawców w każdej. Jeden z zespołów, mimo iż jego repertuar na to nie wskazywał, wyraźnie stylizował się na Beatlesów, z kolei drugi ujął publiczność barwnymi strojami, za które zebrał sążniste brawa. Nie mniejszy aplauz otrzymała też jedna z najmłodszych uczestniczek - uczennica klasy pierwszej, Ada Woźniewicz, która na początku dała się pokonać tremie, ale później wróciła w wielkim stylu.
Jeśli chodzi o treść występów, to była ona równie rozległa, jak prezentowany obszar językowy. Mogliśmy zatem usłyszeć zarówno wierszyk o niewychowanym psie, jak i wielki song wszechczasów grupy Queen „We are the Champions”, flagowy wyciskacz łez Celine Dion „My heart will go on” czy szlagier lat 80. „Voyage, voyage” zespołu Desireless. Bezsprzecznie największą furorę wśród słuchaczy zrobiły „Kanikuły” – tym bardziej, że z powodu problemów technicznych mogli cieszyć się nimi aż dwa razy. W końcu po niemal trzech godzinach zmagań i półgodzinnych obradach jury nadeszła pora, by nagrodzić zwycięzców.
W pierwszej kategorii za recytację na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Owczarczyk, na drugim – Paulinka Bolek, zaś laur zwycięstwa zdobyła bohaterka zwycięskiej walki z tremą, Ada Woźniewicz. Z kolei za piosenkę brąz przypadł Idze Baranowskiej, Joasi Chabrowskiej i Izie Wilk (ich zadanie było tym trudniejsze, że musiały poradzić sobie bez podkładu), srebro – Kamilce Karwowskiej i Weronice Wieczorek, złoto natomiast otrzymały Żanna Zychowicz i Marta Pyrzanowska.
W kategorii drugiej trzecią lokatę zajęła Paulina Nawrot, drugą – Dominika Miłkowska, a na szczycie stanęła Ania Zarzycka. I wreszcie Maja Ościłowska, Ula Pakulska i Anetka Araźna wygrały rywalizację wśród kl. IV-VI. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i - przyłączając się do życzeń, jakie na początku wygłosił dyrektor Domański - mamy nadzieję, że przynajmniej niektórzy z estradowców kiedyś zatriumfują w Opolu.

Numer: 2008 23   Autor: Marcin Królik





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *