Niebezpieczne rewiry

Trzydziestu siedmiu licealistów z klas pierwszych i drugich ZSZ-1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim, w ramach ogólnopolskiego „Dnia Przedsiębiorczości” drugi rok z rzędu odwiedziło naszych policjantów.

Praktyka w komendzie

Niebezpieczne rewiry / Praktyka w komendzie Pierwszym punktem było spotkanie inaugurujące z mł. insp. Dariuszem Pergołem. Komendant przedstawił młodzieży założenia policyjnej służby, życząc wyboru tego niezwykle odpowiedzialnego zawodu w przyszłości. Następnie wszyscy spotkali się z asp. szt. Alicją Pastor z zespołu kadr, która zreferowała uczniom procedurę przyjęć do policji, wręczając broszury informacyjne. Młodzież odwiedziła oficerów dyżurnych, koordynujących całodobowo działania policjantów w powiecie mińskim. Wszystkich zainteresował szczególnie panel z podglądem z kilkunastu kamer, znajdujących się w sieci monitoringu. O pracy dyżurnych opowiedział licealistom asp. szt. Wiesław Padzik. Kolejnym punktem dnia była prelekcja prowadzona przez technika kryminalistyki, st. asp. Marka Wichrowskiego.
Młodzież odwiedziła też policjantów z sekcji dochodzeniowo-śledczej, gdzie zademonstrowano możliwości wykorzystania lustra fenickiego, służącego do niewidocznego okazywania przestępców. Sierż. szt. Paweł Salamon opowiedział o służbie i umiejętnościach swojego czworonożnego partnera Ranga. Po tym wykładzie policjanci z drogówki zaprezentowali możliwości „antypirata”, ponad 250-konnego, nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem. Ostatnim etapem szkolnej wizyty był pobyt w „niebieskim pokoju”, służącym do przesłuchań dzieci, świadków przestępstw i tych będących ich ofiarami. Policyjni goście wynieśli z komendy porządną porcję wiedzy i niezapomniane wrażenia.

Numer: 2008 15Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *