Wojaże mińskiego SOSz-W

Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mińsku Mazowieckim mogły odpoczywać poza internatem i cieszyli się zimą w Zakopanem. W dniach od 11 do 20 lutego br. zamieszkali w Ośrodku Wypoczynkowym „Helena” na Harendzie - dzielnicy Zakopanego. Harenda położona jest na wysokości 770 m n.p.m. Od strony północno-zachodniej ograniczona jest przez grzbiet Gubałówki, a druga strona zbocza opada w kierunku Suchego Potoku

Zimowa Harenda

Wojaże mińskiego SOSz-W / Zimowa Harenda Tegoroczna zima sprawiała figle. Czasami wydawało się, że to wiosna w styczniu. Jakież było zdziwienie, gdy Harenda powitała ich śniegiem, który towarzyszył aż do końca zimowiska. Ośrodek położony był w bezpośrednim sąsiedztwie zimowej stacji sportowej z zespołem wyciągów i tras narciarskich. Harenda była wyśmienitym miejscem do uprawiania sportów zimowych i zabaw na śniegu. Zapraszała wszystkich miłośników białego szaleństwa oraz pięknych widoków, jakich z tarasu widokowego przy stacji górnej nie brakuje. Dzięki całonocnym wysiłkom ekipy naśnieżającej warunki na stoku były bardzo dobre. Wiele radości sprawiały na nim wieczorne zabawy. Zabawa była przednia nawet po kolacji, ponieważ stok był doskonale naśnieżony i pięknie oświetlony.
Zimowa aura dopisywała. Opady śniegu i piękna pogoda sprzyjała wycieczkom pieszym na Rafaczówkę, Gubałówkę, Szlakiem Jana Kasprowicza, do Suchego, Poronina i na Kalatówki. Zima obdarzyła góry obfitością pięknego śniegu opatulającego miękko krajobraz. Było pięknie! Zwiedzili sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, kościółek na Jaszczurówce, muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, stary kościół i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, który jest świątynią pamięci po ludziach, którzy stworzyli legendę i teraźniejszość miasta.
Wielką atrakcją zimowiska był wjazd na najpopularniejszą narciarską górę Polski - Kasprowy Wierch. Na szczyt wjechali nową kolejką linową z panoramicznymi szybami, ale zadymka śnieżna na szczycie uniemożliwiła oglądanie panoramy Tatr polskich i słowackich. W przerwach między wędrówkami, zabawami na śniegu, jazdą na nartach lub jabłuszkach znaleźli czas na relaks w ekskluzywnym Aqua Parku Antałówka.
Wyjazd na zimowisko dla dzieci pozbawionych domu rodzinnego finansowany był głównie przez Stowarzyszenie „Koniczynka”, które działa na rzecz dzieci z niepełnosprawnością umysłową i jest wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000162988. Przyjmie każdą pomocną dłoń i gest dobroci kierowane w stronę dzieci, a procent odliczony od podatku bardzo wspomoże działalność Stowarzyszenia, za co zarząd i członkowie „Koniczynki” serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom.

Numer: 2008 10   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *