Sport w powiecie

Znowu mińscy warcabiści Mazovii wrócili z medalami młodzieżowych mistrzostw Polski. Tym razem zdobyli ich dziesięć, w tym złoty dający Natalii Sadowskiej tytuł mistrzyni kraju.

Licheńskie medale

Mistrzostwa zorganizowano w słynnym z pielgrzymek Licheniu, gdzie przyjechało 140 warcabistów z całej Polski, w tym 13 z Mińska. O tytuł mistrzowski walczyli w 5 kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców na dystansie 9 rund i mając 1,5 godziny na partię. W grupie dziewcząt do 13 lat Marta Stangret była szósta na 17 zawodniczek, do 16 lat Ewa Kosobudzka zdobyła brąz, a złoto - Natalia Sadowska.
Wśród chłopców do 13 lat Damian Derlatka był czwarty. Lepiej powiodło się Łukaszowi Kosobudzkiemu, który wśród dwudziestu 20-latków był trzeci. Jeszcze lepiej w kategorii do 22 lat. Również ze srebrnym medalem wrócił do Mińska Mazowieckiego 10-latek Robert Kaczmarski. Atrakcją turnieju głównego były warcaby błyskawiczne (po 5 minut na partię dla każdego zawodnika). Tutaj wszystkie zawodniczki zdobyły po srebrze, podobnie jak Robert Kaczmarski, Przemek Kosobudzki był trzeci, Łukasz szósty, a Bartek Królak - ósmy.
Łączny dorobek to 10 medali, w tym jeden tytuł mistrza Polski, 6 tytułów wicemistrza i trzy brązy.
A jak będzie w najbliższą sobotę, 1 marca podczas mistrzostw Polski w warcabach aktywnych? Warto się o tym naocznie przekonać, bo turniej rozegra się w Mińsku Mazowieckim w sali Macierzanki. Nudno nie będzie, bo warcaby aktywne to tylko 20 minut dla zawodnika w ciągu jednej partii.

Numer: 2008 09   Autor: (jzp)