Letnia pogoda niezbyt sprzyja naszym drużynom. Ostatnia kolejka przyniosła 4 zwycięstwa, 2 remisy i aż 6 porażek. Mińskiej Mazie, po złej passie, udało się wreszcie zremisować 1:1 z Wichrem Kobyłka (strzał Rzyrzkiewicza) i tym samym utrzymać 12 miejsce z 24 pkt. W bratobójczej walce cegłowska Jutrzenka pokonała stanisławowską Tęczę 2:0, a Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego Sokoła Kołbiel 5:3

Wreszcie do przodu

Największą porażkę w tej kolejce poniosła Victoria Sulejówek, dając się ograć 0:7 Huraganowi Wołomin. Także 7 strzałami zaskoczyła KS Olesin-Halinów drużyna PKS Radość – halinowianie zdobyli jednak 2 gole. Pnie się w górę Mazovia II – tym razem pokonała 4:1 Polonez Mordy (Nowak 21., Jackowicz 58., Krajewski 78., Lewandowski 83.). Niezłą formę pokazała także Jutrzenka Junior Cegłów, która strzeliła 4 bramki Laskarowi Laski. Zawiódł jednak wicelider klasy B – Płomień Dębe Wielkie, tracąc 1 bramkę na rzecz ostatniej drużyny w tabeli, Pogoni Zamienie.

Jutrzenka nad Tęczą
Wyjazdowy mecz z Jutrzenką Cegłów nie przyniósł szczęścia stanisławowskiej drużynie. Gospodarze pokonali stanisławowiaków dwiema bramkami.
W pierwszych minutach spotkania lepsi okazali się goście, zdobywając się na śmiałe i skuteczne akcje przy bramce Jutrzenki. Nie potrafili ich jednak odpowiednio wykorzystać, bo pierwszego gola zdobyli gospodarze – w 15. minucie udany strzał z rzutu rożnego oddał Darek Zwierz. Po przerwie pałeczkę przejęli cegłowianie – śmiałe sytuacje stwarzał m.in. Janek Grzelak, które w 80. minucie przyniosły im kolejny udany strzał z nogi Sebastiana Rogowskiego. W 60. minucie doszło do przykrego incydentu – piłkarz Tęczy, Wojtek Czapski zderzył się z zawodnikiem Jutrzenki, w wyniku czego ten ostatni rozciął sobie głowę i musiał zejść z boiska. Uznanie należy się bramkarzowi Tęczy, Leszkowi Jerzakowi, który pomimo utraty dwóch goli, bronił bardzo dobrze.
Tęcza: Leszek Jerzak, Łukasz Wasilewski (Piotr Rasztawicki), Tomek Rawski (Paweł Lesiński), Sławek Pszczółkowski, Mateusz Król, Piotrek Chlebus, Sylwek Florowski, Wojtek Czapski, Zbyszek Jaros, Rudnik, trener Andrzej Oniśk. (syl)

U warszawiaków
W grupie warszawskiej Victoria Sulejówek poniosła sromotną klęskę z wołomińskim Huraganem i jest teraz na 12. miejscu w tabeli z 35 pkt. W klasie A, (Warszawa II) KS Olesin-Halinów także uległ warszawskiej drużynie PKS Radość 2:7. Plasuje się na 12. miejscu z 22 pkt. na koncie. W klasie B (Warszawa III) pięknie wypadła Watra Mrozy, która pokonała Koronę Jadów 6:2. Tym samym zajmuje 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 48 pkt. PKS Siennica pokonała WKS Puznów 2:1 zajmując 2. miejsce w tabeli z 57 pkt. Na 5. miejscu jest Victoria II Sulejówek z dorobkiem 43 pkt., która walkowerem zwyciężyła z Wisłą Dziecinów.

Numer: 2005 24