W Janowie

30 listopada 2007 roku w Szkole Podstawowej im. ks. Antoniego Tyszki w Janowie grupa 24 pierwszoklasistów przeżywała swoje wielkie święto – uroczystość pasowania na ucznia. Punktualnie o godz. 11.00 dyrektor Jerzy Wierzbicki powitał przybyłych gości: proboszcza parafii w Ignacowie - księdza Edwarda Staszczyszyna, wójta Sylwestra Dąbrowskiego, wicewójta Lecha Sędka i rodziców pierwszaków

Pierwszaki Tyszki

W Janowie / Pierwszaki Tyszki Wychowawczyni klasy Ewa Kostyra zaprosiła wszystkich zebranych do obejrzenia programu artystycznego, w czasie którego dzieci starały się zasłużyć na tytuł ucznia. Nie było to łatwe, bo wróżka zaczarowała ich doprawiając im ośle uszy. Aby zły czar prysł, dzieci udały się w podróż do czterech krain: śpiewu i tańca, pracy, miłości i mądrości. W każdej z nich miały do wykonania różne zadania, w czasie których mogły się wykazać swoimi umiejętnościami. Pierwszaki pokazały co potrafią i dlatego wróżka bez cienia wątpliwości odczarowała je. Dyrektor i zebrani goście docenili trud i zaangażowanie dzieci gromkimi brawami. Wychowawczyni poprosiła mamy o nałożenie biretów na głowy swoich pociech i rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.
Po odśpiewaniu hymnu uczniowie ślubowali na sztandar szkoły dobroć, uczciwość, szacunek wobec rodziców, nauczycieli, dbanie o dobre imię szkoły i właściwą postawę koleżeńską.
Moment pasowania był niezwykle uroczysty – dyrektor dokonywał go pokaźnym ołówkiem, wójt wręczał znaczki, które w szkole pełnią rolę tarcz. Wychowawczyni rozdawała swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy. Koleżanki i koledzy z klas drugich i trzeciej obdarowali pierwszoklasistów własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Na zakończenie uroczystości nie mogło zabraknąć chwili dla fotoreporterów, a w klasie czekała niespodzianka przygotowana przez mamy – słodki poczęstunek, w czasie którego żywo dyskutowano na temat występu dzieci.

Numer: 2007 50   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *