W 13 meczach nasze drużyny zwyciężyły 9 razy, w dwóch meczach przegrały a w dwóch zremisowały. Bilans bramkowy jest niezwykle korzystny – 38 bramek strzelonych, 15 straconych, w tym cztery w meczu nr 1 Mazovii z Hutnikiem. Mińscy kibice zgaszonymi głosami opowiadali o sromotnym występie Mazy w Warszawie, choć iskierka nadziei jeszcze się w nich tli, bo póki piła w grze... Za to fani kałuszyńskiej Victorii mają powody do zadowolenia – ich pupile ciągle utrzymują pierwszą pozycję w tabeli A klasy

Forza Victoria

Na mecz do Miastkowa wyruszyła 30-osobowa grupa kibiców Victorii. Podczas meczu najpierw Hubert Abramowski potem Paweł Bieniak strzelają po golu. To zwycięstwo dało okręgówkę. Było jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale i tak to był jeden z lepszych wyjazdów Victorii, która po prawie 20 latach zanotowała pierwszy prawdziwy awans w składzie: Mirosław Lipka, Paweł Księżopolski, Jacek Chromiński, Piotr Dąbrowski (60' Robert Wąsowski), Paweł Sokołowski (65' Dariusz Lipka), Hubert Abramowski, Przemysław Gójski, Michał Artych (80' Maciej Witan), Marcin Marucha, Tomasz Zieliński, Paweł Bieniak.

Tęcza nadal świeci
Początek pierwszej połowy przebiegał mało atrakcyjnie. Ciekawych sytuacji nie wykorzystali zarówno gospodarze, jak i goście. Dopiero w 42. minucie, po dynamicznej akcji pod bramką Wektry, pierwszego gola dla tęczowiaków zdobył Radek Sobkiewicz. Po przerwie gra zaczęła się emocjonująco. Już w 10. minucie Wojtek Czapski ustalił wynik na 2:0.

Sęp nad Jutrzenką
Po raz kolejny cegłowski team nie miał szczęścia – na własnym boisku pokonany został przez lidera okręgówki – Sępa Żelechów. Kilka groźnych kontr cegłowian podczas pierwszych 45 minut nie przyniosło im bramki. Goście grali zacięcie i dynamicznie. Po przerwie, mimo ofensywnej gry gospodarzy, Sępowi udało się wykorzystać błąd ich obrońcy i strzelić gola. Zawiódł czołowy napastnik Michał Walas. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Sępa.

Warszawskie gole
W okręgówce Victoria Sulejówek zremisowała z Sokołem z Serocka 1:1, w A klasie (Warszawa II) KS Olesin Halinów przegrał na wyjeździe1:4 z KS Glinianka, gdzie jak widać kwitnie nie tylko folklor.
W B klasie (Warszawa III) PKS Siennica w meczu wyjazdowym rozgromił 6:0 (!) PKS II Radość (Warszawa), Watra Mrozy zremisowała 1:1 na boisku Wisły Dziecinów, a Victoria II Sulejówek w podwarszawskich derbach wynikiem 5:2 zdobyła trzy punkty w meczu z MLKS II Wesoła (Warszawa).

Numer: 2005 23   Autor: (jot, syl)