Na szachownicy

W ostatni weekend listopada, w Miejskim Domu Kultury rozegrano V Międzyszkolny Turniej Szachowy. Wystartowało 56 zawodników z 17 szkół powiatu, w tym po raz pierwszy pracownik oświaty. Tydzień później, już w Michałowicach, mińskie reprezentacje dwóch szkół podstawowych i dwóch gimnazjów stanęły w szranki z 44 podstawówkami i 17 gimnazjami, w Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Szachach

Jesień sukcesów

Na szachownicy / Jesień sukcesów

W roli organizatorów wystąpił MDK, Mińskie Towarzystwo Szachowe i Związek Nauczycielstwa Polskiego.
W kategorii indywidualnej walczyły szkoły ponadgimnazjalne, gimnazja i podstawówki. Spośród tej pierwszej najlepszymi okazali się Przemysław Mroczek z ZSE, Sebastian Parulski i Michał Antosiewicz - uczniowie Macierzanki – chłopaki zajęli pierwsze trzy miejsca (na zdj.).
W kategorii indywidualnej wśród gimnazjów na pierwszych dwóch miejsca znaleźli się Paweł Sawczuk i Adam Sawczuk z Macierzanki, na trzecim - Marcin Bartnicki z GM-2.
Pierwsze trzy miejsca z podstawówek zajęli Jakub Suliborski z SP-2, Michał Kozłowski z SP-5 oraz Damian Koseski, także z SP-2. Wśród dziewcząt najlepszą okazała się Anna Radzio z dobrzańskiego gimnazjum przed Polą Parol i Agnieszką Górską z Piątki.
W kategorii drużynowej wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Macierzanka, drugie - Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie, trójkę zwycięzców zamknęło ZSE.
W kategorii gimnazjów najlepszą drużynę wystawiła Macierzanka, dalej GM Dobre, trzecim było GM-3. Natomiast z podstawówek na czele była SP-2 (Jakub Suliborski, Damian Koseski, Filip Werle), tuż za nią znalazła się SP-5, a na końcu SP-1.
1 i 2 grudnia odbywały się mistrzostwa w Michałowicach. W kategorii podstawówek zwycięską okazała się SP-173 z Warszawy, wyprzedzając także warszawską SP-211 oraz michałowicką szkołę. Mińską piątkę reprezentowali Michał Kozłowski, Katarzyna Bartnicka, Agnieszka Górska i Pola Parol. Zdobyli oni 17 punktów i zajęli 20. miejsce. Niewiele gorsza była SP-2 (Jakub Suliborski, Filip Werle, Damian Koseski, Kamila Koseska), uzyskując 15,5 pkt i plasując się na 25. miejscu. Podkreślić należy trzecie miejsce Suliborskiego na pierwszej szachownicy.
Wśród gimnazjów na podium stanęło GM Sarnaki, GM Makówiec i GM Michałowice. Nasza Macierzanka (Adam Sawczak, Artur Suliborski, Paweł Parol, Magdalena Czyżewska) zgarnęła pulę 18 pkt i 6. miejsce, GM-2 (Marcin Bartnicki, Emil Pukaniec, Magdalena Przyborowska) uzyskało 15,5 pkt, skacząc sześć oczek dalej.
Trzecie miejsce na pierwszej szachownicy wśród gimnazjalistów indywidualnie zajął Adam Sawczak, na drugiej – piąty Marcin Bartnicki, a na trzeciej Paweł Parol z 4. pozycją. Walka o podium trwała do ostatniej rundy.
Życzymy naszym szachistom dalszych sukcesów!

Numer: 2007 49   Autor: (syl)