Powiat na sportowo...

W połowie miesiąca, w Ciechanowie odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do MAZOVIA CUP 2007 rozgrywany w ramach Polish Open Taekwon-do.

MKS-i na 12.!

Powiat na sportowo... / MKS-i na 12.!

W turnieju wzięło udział 221 zawodników z 43 klubów Polski, Irlandii, Anglii, Finlandii, Słowacji oraz Czech. Było to niezwykłe widowisko dla sympatyków sztuk walk, ponieważ brało w nim udział wielu Mistrzów Świata i Europy.
Silną reprezentację mińską stanowili Damian Iwaniuk (II DAN, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy, aktualny Mistrz Polski Seniorów do 71 kg.); Maciej Kowalczyk (II DAN, aktualny v-ce Mistrz Polski Juniorów w walkach do 58 kg); Maciej Rek (2 Kup, aktualny Mistrz Polski Juniorów Młodszych w walkach pow. 66 kg); Diana Jędrasik (5 kup, II v-ce Mistrzyni Polski Juniorek i Mistrzyni Mazowsza Seniorek w walkach do 50 kg) oraz Filip Wieczorek (4 kup; wielokrotny medalista zarówno walk, jak i układów formalnych).
Na turnieju został zastosowany system repasażu, który zakłada odbycie powtórnej walki. W kategorii juniorów Maciej Rek, startujący w walkach pow. 65 kg, pokonał wszystkich swoich rywali (m.in. Litwina Zarickisa Maksimsa) i zajął I miejsce, a Filip Wieczorek zajął II miejsce w kategorii walk do 55 kg kolorowych pasów! Z kolei w seniorach Diana Jędrasik zajęła II miejsce w kategorii walk do 58 kg (waży niecałe 50 kg i ma 16 lat!), a Damian Iwaniuk zajął III miejsce w najbardziej wymagającej kategorii walk do 71 kg. Maciej Kowalczyk odpadł z turnieju po trudnych pojedynkach, klasyfikując się na piątej pozycji w walkach do 58 kg.
W klasyfikacji generalnej klub MKS taekwon-do zajął 12. miejsce (na 42 kluby), 9 miejsce w kategorii juniorów i 13 w kategorii seniorów.

Numer: 2007 48