Mini kosz podstawówek

Listopad to czas na szkolną koszykówkę. W turniejach SP w Kałuszynie i Mrozach o prymat w powiecie walczyło 15 drużyn. Tylko czy aż? Organizatorzy cieszą się z zarówno z frekwencji, jak i poziomu mistrzostw, które w tym roku wygrały zespoły z Janowa i Mrozów

Rzadkie kosze

Mini kosz podstawówek / Rzadkie kosze Pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy, których turniej odbył się 15 listopada w gościnnych progach SP w Kałuszynie. Frekwencja na zawodach była niezła, bo zaproszenie przyjęło 9 szkół z powiatu mińskiego. Turniej rozegrano w trzech grupach, systemem „każdy z każdym”. Grupa I to Mrozy, Niedziałka i Dębe Wielkie, druga - Janów, Siennica i Brzóze, a w trzeciej zagrali Kałuszyn, Jeruzal i SP-6 Mińsk. Awans zapewniły sobie: Niedziałka, Janów i Kałuszyn.
W meczach finałowych padły następujące wyniki: SP Janów – SP Niedziałka 25: 8, SP Kałuszyn – SP Janów 14: 16, SP Niedziałka – SP Kałuszyn 12: 28. Dał on końcowe zwycięstwo SP Janów pod opieką Andrzeja Gołowicza, srebro - SP Kałuszyn (op. Joanna Bielińska) i brąz dla SP z Niedziałki pod wodzą Włodzimierza Osicy. Dekoracji najlepszej trójki zespołów dokonał dyrektor Marek Pachnik.
W piątek 16 listopada spotkało się w Mrozach 6 zespołów żeńskich. Zawody rozegrano w dwóch grupach. W pierwszej grupie zagrały szkoły: Janów, Niedziałka i SP-6 Mrozy, a w drugiej: Mrozy, Siennica i Brzóze. Do półfinału awansowali: Niedziałka, Siennica, SP-6 Mińsk i Mrozy. W meczu o trzecie miejsce SP-6 Mińsk (op. Tomasz Rokita) wygrała 14:9 z SP Siennica (op. Marek Dawid), a w finale SP Niedziałka (op. Tomek Zgódka) z SP Mrozy (op. Agnieszka Goławska). Gospodynie nie były gościnne i wygrały 35 do 10 pkt.
Dekoracji najlepszych zespołów dokonała dyrektor Renata Bakuła, wręczając medale, puchary i dyplomy ufundowane przez PZ LZS w Mińsku, z/s w Mrozach ze środków starostwa powiatowego. Krzysztof Pieniak wraz z innymi organizatorami dziękuje także władzom Kałuszyna i Mrozów za pomoc w organizacji turniejów i wsparcie finansowe imprezy.

Numer: 2007 47   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *