Oświata w Siennicy

Radny Franciszek Witek z Pogorzeli jest przewodniczącym komisji edukacji Rady Gminy w Siennicy. Pod jego kierunkiem, jako doświadczonego nauczyciela, oświata gminna jest nie tylko dostrzegana, ale i oceniana, bo oprócz posiedzeń, komisja dokonuje szeregu wizji lokalnych

Według Witka

Oświata w Siennicy / Według Witka

Składając sprawozdanie z działalności komisji przed radą gminy, przewodniczący Franciszek Witek podziękował Annie Krugły - inspektorowi ds. oświaty w urzędzie gminy, za solidne sporządzenie relacji o placówkach oświatowo-wychowawczych prowadzonych przez gminę. Podziękowania popłynęły również do dyrektorów szkół i wychowawców.
Witek przedstawił także wnioski, jakie komisja proponuje rozwiązać w zakresie opieki przedszkolnej dzieci: dotychczasowe oddziały przedszkolne dla dzieci 6-letnich umieścić w całości w szkole podstawowej w Siennicy, uzupełniając część wolnych miejsc dziećmi 5-letnimi, matek niepracujących zawodowo; natomiast gminne przedszkole wykorzystać przede wszystkim dla dzieci 3- i 4-letnich oraz częściowo 5-letnich, umożliwiając w ten sposób skorzystanie z wolnych miejsc przez dzieci spoza Siennicy.
Jest również propozycja całkowitej rezygnacji z imprez weselnych na terenie szkół oraz zobowiązania dyrektorów szkół do zatrudniania nauczycieli posiadających właściwe kwalifikacje przedmiotowe.
Komisja zaleca, żeby remonty w szkołach były prowadzone tylko w okresie wakacji, a na początek poprawić elewacje budynków w Siennicy, Grzebowilku i Żakowie. Na terenie Zespołu Szkół w Żakowie komisja dostrzegła potrzebę urządzenia parkingów i zabezpieczenia wjazdów na teren szkoły.
W dyskusji dyrektor szkoły niepublicznej w Dłużewie - Anna Nagraba stwierdziła, że w jej szkole warunki ulegają ciągłej poprawie. Podziękowała za dotację z budżetu gminy (50 tys. zł) na wymianę okien. Również dyrektorka Katarzyna Karwowska z Nowej Pogorzeli podziękowała za wymianę pokrycia dachowego, a sołtys Helena Grabowska z Nowego Starogrodu wyraziła radość i podziękowanie z utworzenia filii przedszkola gminnego przy szkole.
Od redakcji: Co ciekawe, komisja nie proponuje likwidacji żadnej ze szkół w gminie, choć jest tajemnicą poliszynela, że jest ich za dużo i są za drogie (3.361 zł dopłaty do każdego ucznia), nadwerężając przesadnie gminny budżet, co pokazuje nasz raport szkolny w 41 numerze „Cs”.

Numer: 2007 46   Autor: (fz)





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *