Warcaby w Mińsku

W Mińsku odbył się drugi powiatowy integracyjny turniej warcabowy. Ideą imprezy była integracja dzieci i młodzieży z placówek specjalnych z ich rówieśnikami ze szkół masowych. Organizatorami imprezy były: Stowarzyszenie „Koniczynka”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i gospodarz - SOSW w Mińsku Mazowieckim

Gracje na planszach

Warcaby w Mińsku / Gracje na planszach W turnieju wzięły udział zaprzyjaźnione szkoły z Mińska i powiatu – SP-2, SP-5, SP-6, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dłużewie, ZS-1, Gimnazjum Specjalne w Mrozach oraz Dom Pomocy Społecznej im. św. Józefa w Mieni.
Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, na dystansie 9 rund. Czas przeznaczony na jednego zawodnika wynosił 10 minut. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał znany w kręgu mińskich warcabistów Kazimierz Chochura oraz Michał Kopczyński. Po uroczystym otwarciu imprezy przez dyrektor Irenę Kielak, zaprezentował się szkolny zespół wokalny „Niespodzianka”.
Gra w warcaby wymaga dużego wysiłku umysłowego i jest bardzo wyczerpująca, dlatego organizatorzy zadbali również o coś dla ciała – poczęstunek w formie szwedzkiego stołu i ciepły posiłek. Impreza przebiegała bardzo sprawnie, w miłej, przyjaznej atmosferze, ale rywalizacja była zacięta, bo na zwycięzców czekały cenne nagrody: odtwarzacze DVD, MP3 oraz sprzęt sportowy. Przewidziano również nagrodę dla najmłodszego uczestnika. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica Dąbrówki – Marta Stangret (aktualna mistrzyni Polski w swojej kategorii wiekowej). Dalsze miejsca zajęli kolejno: Łukasz Szpałek z Mroów, Magdalena Witowska z SP-6, Rafał Żywicki z Mrozów, Jan Zasuwik z Mieni oraz Damian Laskowicki z SOSW w Mińsku. Każdy zawodnik otrzymał nagrodę pocieszenia. Ta kolejna inicjatywa Stowarzyszenia „Koniczynka” sprawiła, że na twarzach wielu dzieci zagościł uśmiech. Za to należą się wszystkim gorące podziękowania.

Numer: 2007 46   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *