Niebezpieczne rewiry

W środę po godzinie 14 policjanci w powiecie mińskim zainaugurowali akcję ZNICZ 2007. Wyjazdy na groby najbliższych (a później powroty) były głównym celem policyjnych działań.

Tuzin pijanych

Niebezpieczne rewiry / Tuzin pijanych Nad bezpieczeństwem wszystkich korzystających z dróg krajowych, powiatowych i wojewódzkich czuwało 233 policjantów: 174 z prewencji, 59 z sekcji ruchu drogowego. Działania policji wzmocnili też żandarmi i strażnicy miejscy. W całym powiecie mińskim ujęto 12 nietrzeźwych kierujących, w tym 3 rowerzystów. 1 listopada nie ujawniono żadnego pijanego kierowcy! Jak widać wzięli oni sobie do serca policyjne przestrogi. Na terenie powiatu miało miejsce 8 wypadków drogowych i 18 kolizji, 8 osób zostało rannych. W wyniku potrącenia zginął jeden pieszy. Policjanci z prewencji i drogówki zwracali uwagę na wszelkie przypadki łamania prawa.
W dzień Wszystkich Świętych nie doszło do żadnego zdarzenia kryminalnego w powiecie mińskim. Policjanci z drogówki regulowali i zarządzali ruchem w okolicy cmentarza komunalnego w Mińsku Mazowieckim. Trasę A2 patrolowały oznakowane radiowozy, policjanci pilnowali porządku na całej trasie. W Mińsku czuwały patrole prewencji, a także kryminalni i wywiadowcy. Priorytetem było zapewnienie maksimum bezpieczeństwa. Te same zadania podejmowali policjanci z komisariatów w Dobrem, Halinowie, Mrozach, Sulejówku i posterunku policji w Kałuszynie. Akcja „ZNICZ” zakończyła się sukcesem, a to wszystko dzięki zaangażowaniu wszystkich służb mińskiej powiatówki.

Numer: 2007 45Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *