W Pogorzeli

Tradycyjnie w Publicznej Szkole Podstawowej im. Absolwentów Siennickich Szkół Pedagogicznych w Nowej Pogorzeli ślubowanie uczniów klasy I odbywa się podczas obchodów dnia edukacji i patrona szkoły

Mądre sowy

W Pogorzeli / Mądre sowy W tym roku uroczystość swoją obecnością zaszczycili: prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków Szkół Siennickich Jerzy Smoliński, ks. dziekan Marek Doszko, rodzice uczniów, dyrektor Katarzyna Karwowska oraz nauczyciele.
Tuż przed ich oczami, na czerwonym tle, widniała dekoracja - sowa w granatowym berecie i todze, z białym, gęsim piórem i dziennikiem kl. I oraz hasło: - Mądre sowy też chodzą do szkoły. Po występach uczniów klas starszych przyszła kolej na pierwszaków - głównych bohaterów dnia. Grupa 10 maluchów, pod kierunkiem wychowawczyni – Danuty Belkiewicz, rozpoczęła część artystyczną. Dzieci wykazały się doskonałym przygotowaniem do podjęcia obowiązków ucznia, wiedzy o ojczyźnie, zwrotów grzecznościowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach.
Wszyscy usłyszeli piękne recytacje wierszy oraz piosenki. Swój występ pierwszaki zakończyły apelem do rodziców i nauczycieli, po czym rozpoczęło się ślubowanie. Danuta Belkiewicz odczytała akt przyrzeczenia, który uczniowie przypieczętowali palcem - zamoczonym w tuszu. Nie zabrakło pasowania ogromnym, czerwonym ołówkiem dokonanym przez dyrektor Katarzynę Karwowską.
Uśmiechnięte pociechy dostały dyplomy i upominki ufundowane przez rodziców oraz zakładki, wykonane przez uczniów klasy II. Na zakończenie tej uroczystej chwili prezes Jerzy Smoliński podziękował za tak godnie przygotowaną uroczystość i złożył życzenia pedagogom. Do życzeń dołączył się też ks. dziekan Marek Doszko. On także pogratulował pomysłów, miłej atmosfery i bardzo wysokiego poziomu uroczystości.
Był jeszcze wielki tort, pyszne ciasta i herbata dla dzieci od rodziców. A potem... wspólna zabawa przy muzyce.

Numer: 2007 45   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *