To już przedostatnia piłkarska kolejka naszych zespołów. Ostatnia – dla drużyn z A-klasy, Warszawa III. Tu na czele tabeli jest Józefovia II Józefów z 25 punktami, zaraz za nią KS Glinianka, która ma o 3 punkty mniej. Na spadkowej pozycji jest Vulcan Wólka Mlądzka (12. w tabeli z jedynie 2 punktami). Siedlecka Pogoń pnie się w górę – jest już na 2. miejscu w tabeli MLS-u po wygranej 2:1 z Kryształem. Jednobramkowym remisem zakończyło się starcie Mazovii z Koroną Olszyc, ale nie zachwiało to pozycji mińszczan w tabeli siedleckiej okręgówki. Ogółem zanotowano tylko 3 zwycięstwa, aż 10 porażek i dwa remisy wśród naszych drużyn

Wigilijna kolejka

Ligi piłkarskie / Wigilijna kolejka

Tylko jedna
Wynikiem 1:3 zakończyło się spotkanie cegłowskiej Jutrzenki z Naprzodem Skórzec. Już od początku ster na boisku przejmować zaczęli goście ze Skórca. Stwarzali niebezpieczne akcje pod bramką cegłowian. Dopiero w drugiej połowie gospoodarzom udało się strzelić honorową bramkę, a to dzięki Wadasowi – w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości strzelił w prawy dolny róg bramki. Jutrzenka/Tęcza, po tej przegranej, spadła z 5. miejsca na 7. Może ostatni mecz jesieni – na wyjeździe u Orła Parysów – przyniesie jej kolejne punkty i skok w górę tabeli.

Jeszcze pierwsza
Na wyjeździe zagrała Mazovia z Koroną Olszyc. Pierwsza połowa to przewaga Mazoviaków – prowadzi 1:0 po strzale Krajewskiego i gra w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Adama Biernackiego. Widać lekką przewagę dla Korony, która w doliczonym czasie wyrównuje na 1:1. Teraz Mazovia nadal zajmuje 1. miejsce w tabeli z 36 pkt, ale jeśli kolejny mecz przegra, a zwycięży ŁKS Łochów będący tuż za nią – Mazovia spadnie na 2. pozycję. Zespoły zagrają ze sobą już w najbliższy weekend. Skład: Stelmaszczyk – S. Grabek, Biernacki, A. Grabek, Chlebicki – Dziugieł (Osica), Stelmach, Jurek, Czyż - Krajewski, Gałązka. Mazovia 89/90 MMz przegrała na wyjeździe 0:2 z SS Białołęka. Gospodarze już od pierwszych minut nie dawali za wygraną i w efekcie dwa gole zdobyli w pierwszej odsłonie gry. Otumanieni gracze Mazovii próbowali kontratakować, ale ocknęli się za późno. Skład: Bakuła - Możdżonek, Struś, Jarzębski, Wieczorek - Mistewicz, Kozakiewicz, Ryżko, Popławski (Siwak) - Gągol, Czmoch.
Aż 5 bramek MOSiR 95/96 MMz strzelił Orłowi Łosice. W pierwszej połowie padły trzy – dzięki Rogale, Smudze – z karnego i Kozyrze. Po przerwie dwie dobili jeszcze dla MOSiRu Kuć (4:0) i Smuga ostatnią. Ostateczny wynik meczu to 5:0 dla MOSiRu. Skład: Sołowiej – Wysocki (Araźny), Smuga, Wieczorek, Kowalczyk - Szczech, Kozyra, Duda (Bajkiewicz), Waszelewski, Kuć – Rogala.
Także 5 goli padło podczas spotkania MOSiRu 91/92 MMz na jego boisku z MSP OZPN Radom – niestety, zdobyli je przeciwnicy MOSiRu. Ten strzelił honorową bramkę w drugiej połowie po trzech radomiaków – ci dobili jeszcze kolejne dwie. Skład: Dróżdż - Beczek, Chłopik, Struś, Jackiewicz (Zagańczyk) - Barwiński, Kulka, Retkowski (Dobosiewicz) – Szeląg (Halaburda), Chomicz.

Oczko wyżej
Siedlecka Pogoń pokonała u siebie Kryształ Glinojeck 2:1. Na początku to jednak goście prowadzili – już w 7. minucie padła dla nich bramka dzięki Lubasińskiemu. Siedlczanie jednak nie poddawali się – walczyli o cenne punkty, by wskoczyć wyżej w tabeli. Wreszcie strzelili gole: pierwszy w kwadrans po rozpoczęciu meczu dzięki Firusowi, w 27. dobił Ogórek. Pogoń jest na 2. miejscu w tabeli MLS-u. Skład: Matłacz, Tomas, Anusiewicz, Stromecki, Padysz, Iliński (75’ Misiowski), Buga (82’ Kruk), Ogórek, Kwiatkowski, Firus (89’ Kozłowski), Pałka (86’ Demczenko).
* dane z wtorku, 6 listopada

Nie siedź w domu...
W weekend 10-11 listopada zagrają: Victoria Sulejówek – Kasztelan (11 listopada, 13.00), Wkra – Pogoń Siedlce (10 listopada, 13.00), MKS Małkinia – Tęcza Stanisławów, Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego – Victoria Kałuszyn, Mazovia – ŁKS Łochów, Orzeł Parysów – Jutrzenka/Tęcza, Płomień Dębe Wlk. – Zorza, LKS Ostrówek – Sokół Kołbiel, Pro Futuro – Watra Mrozy, Fenix Siennica – Drukarz II, Olimpia Latowicz – Mazowsze, Pogoń II Siedlce – Naprzód II, Watra II Mrozy – Jutrzenka Junior.

WYNIKI I TABELE:

MLS: Błękitni – Żbik 1:3, MKS Ciechanów – Podlasie 1:4, Mazur – Huragan 4:4, Naprzód – Wkra 5:0, Pogoń Siedlce – Kryształ 2:1, Ostrovia – Victoria Sulejówek 2:4, Kasztelan – Amator 2:2, Marcovia – Skra 2:1.
2. Pogoń 14 28 24-15
10. Victoria S. 14 19 29-28

Okręgówka, Siedlce: Tęcza Stanisławów – Orzeł Łosice 1:0, Burza – Sęp 1:2, Czarni – Orzeł Unin 2:1, Hutnik – Orzeł Parysów 3:0, Jutrzenka/Tęcza Cegłów – Naprzód 1:3, Korona – Mazovia 1:1, ŁKS Łochów – Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 5:1, Victoria Kałuszyn - MKS Małkinia 2:2.
1. Mazovia 14 36 52-14
7. J./T. 14 21 28-28
9. Victoria K. 14 20 25-20
12. Tęcza 14 11 18-33
14. Tygrys 14 9 20-38

A-klasa, Siedlce: Zorza – Wisła 6:2, Błękitni – Nojszewianka 1:1, LZS Grodzisk – Wilga 3:1, Jabłonianka – Wektra 6:2, Podlasie II – LKS Ostrówek 4:2, Sokół Kołbiel – Tajfun 1:4, Strzelec – Płomień Dębe Wielkie 5:4.
8. Sokół K. 12 18 20-22
14. Płomień 12 4 15-41

A-klasa, Warszawa III: Junak – GKP II 2:3, Mazur II – Fenix Siennica 5:1, Drukarz II – LKS Osuchów 8:1, Advit – Józefovia 0:4, AON – Pro Futuro 2:1, Watra Mrozy – Wisła 0:2, Start II – Bór 7:0.
6. Watra 12 20 22-14
13. Fenix 12 5 21-37

B-klasa, Siedlce: Mazowsze – Watra II Mrozy 4:1, Jutrzenka Junior – LZS Starawieś 1:2, Kosovia – Rywal 2:0, Laskar - Polonez Mordy 2:2, Liwia – LUKS 1:4, Miedzanka – Pogoń II Siedlce 2:1, Naprzód II – Olimpia Latowicz 5:0.
9. Pogoń II 12 13 23-31
11. Watra II 12 12 19-30
13. J. J. C. 12 8 11-26
14. Olimpia 12 7 21-55

B-klasa, Warszawa III: Józefovia II – Rokola 1:2, KS Glinianka – CKS Celestynów 2:0.
1. Józefovia II 11 25 39-16
2. KS Glinianka 11 22 25-13
3. CKS Celest. 11 21 28-19
4. Rokola 11 21 34-16
5. KS Puznówka 10 17 29-13
6. Victoria II 10 17 37-28
7. KS II Fal. 10 16 9-9
8. Omega 10 11 16-25