Za nami kolejny weekend piłkarski, przed – tylko dwie kolejki listopadowe: w najbliższy poświąteczny weekend 3-4 listopada (finiszowy dla zespołów B-klasy, Warszawa III) ostatnia 10-11 listopada. Zespoły walczą dzielnie o punkty

Starcia braci

Ligi piłkarskie / Starcia braci

Z czołówki tabeli siedleckiej okręgówki nie schodzi mińska Mazovia, trzecia w MLS-ie jest Pogoń Siedlce. Najdalej z naszych drużyn spadła stanisławowska Tęcza – 15. w tabeli Okręgówki, Siedlce, 14. w siedleckiej A-klasie jest Płomień Dębe Wielkie, a w B-klasie – Olimpia Latowicz. Ostatnie mecze przyniosły 26 bramek; zwycięstw – 4, jeden remis i aż 7 porażek. Ów remis zakończył się bezbramkowo między sulejówecką Victorią a Pogonią Siedlce. Mazovia w bratobójczym starciu 3:0 wygrała z Jutrzenką/Tęczą Cegłów. Kołbielski Sokół 6:1 ograł Płomień Dębe Wielkie, a aż 7 bramek Liwowi Łochów strzeliła siedlecka Pogoń II. Najwięcej bramek (10) padło w meczy Rokoli (zwycięskiej) z PKS II Radość (ta strzeliła tylko 1).

Trzy gole Mazovii
Wynikiem 3:0 dla mińskiej Mazovii zakończyło sie jej spotkanie z cegłowską Jutrzenką/Tęczą. W pierwszej połowie widać było, że górują cegłowiacy. - Gra w wykonaniu naszego zespołu była spokojna – stwierdził trener Mazovii. - Chłopaki wyszli na murawę chyba lekko stremowani, to spotkanie było w końcu derbowe – dodał. Nie widać było zbyt wielu sytuacji pod bramką przeciwnika mazoviaków. Ale i cegłowiacy nie walczyli zbyt nachalnie. Wreszcie w 37. minucie pierwszego gola dla Mazovii strzelił Krajewski. W dziesięć minut Krajewski znów się popisał, tym razem z rzutu wolnego – było 2:0. Odtąd przewagę na boisku mieli już tylko mińszczanie. Ruszyli do boju i w efekcie, w 55. minucie padła trzecia bramka dzięki Chłopikowi. Zagrali: Stelmaszczyk – Chlebicki, S. Grabek, A. Grabek, Biernacki (Jarzębski) – Ostrowski, Zawadzki, Stelmach, Chłopik, Jurek – Krajewski.

Remisowali
MOSiR 91/92 MMz spotkał się z OSiRem Sokołów Podlaski na wyjazdowym meczu. Pierwsza odsłona nie przyniosła żadnych bramek. W drugiej pazur pokazali... gospodarze, którzy strzelili trzy gole. Wynik meczu to 3:0 dla OSiRu Sokołów Podlaski. Skład MOSiRu: Foryś (Retkowski) – Beczek, Struś, Chłopik, Jackiewicz (Zagańczyk) – Trąbicki, Szeląg, Kulka, Barwiński – Halaburda (Dobosiewicz), Chomicz.
Mazovia 89/90 MMz zagrała u siebie z Juniorem Radom. Po bezbramkowym remisie w pierwszej połowie, w drugiej gol padł dla radomiaków. Ostateczny wynik meczu to 1:0 dla Juniora Radom. Skład: Bakuła – Bogucki, Struś, Wieczorek, Możdżonek – Siwak, Kozakiewicz, Czmoch, Popławski – Gągol, Mistewicz. Remisem 2:2 zakończył się mecz MOSiRu 95/96 MMz z kałuszyńską Victorią. Bramki dla mińszczan strzelili Kowalczyk (w pierwszej połowie) oraz Rogala w drugiej odsłonie. Zagrali: Sołowiej – Zalewski, Smuga, Wieczorek, Kowalczyk – Szczech, Waszelewski, Kozyra, Kuć – Wiktorek (D uda), Bajkiewicz (Rogala).
MOSiR 93/94 MMz także zagrał remisowo z Wilgą Miastków na jej boisku. Padły po 3 gole. Dla mińszczan strzelili je Przybysz (jedną), a Jęda – dwie. Skład: Lechniak – Abelski, Suski, Korczyński, Gomulski (Łobiński) – Kukawski (Rozbicki), Przybysz, Jęda (Lisiecki), Kornet – Sęk, Kąca.

Młodzi na cztery
Bezbramkowy remis to wynik spotkania Victorii Sulejówek z Pogonią Siedlce. W szeregach Pogoni zagrali: Matłacz, Filipek, Anusiewicz, Stromecki, Padysz, Iliński (60. Tomas), Buga (65. Kruk), Ogórek, Kwiatkowski, Firus, Pałka (70. Demczenko). Natomiast jednobramkowy remis to efekt meczu Pogoni r. 95 z Legią Warszawa rozegranego w ramach warszawskiej ligi młodzików. W pierwszej połowie prowadzenie objęła Pogoń, dzięki Bartoszowi Pawlakowi. 10 minut przed końcem spotkania Legia jednak wyrównała po strzale z karnego na 1:1. Ta sama Pogoń kilka dni wcześniej na wyjeździe ograła 4:0 Akademię D. Kubickiego, także w ramach ligi. Bramki strzelili Bartosz Pawlak – jedną i aż trzy Kamil Dmowski, w tym jedną z karnego.

WYNIKI I TABELE:

MLS: Marcovia 2000 - Błękitni 4:0, Skra - Kasztelan 0:1, Amator - Ostrovia 0:1, Victoria Sulejówek - Pogoń Siedlce 0:0, Kryształ - Naprzód 1:2, Wkra - Mazur 0:0, Huragan - MKS Ciechanów 1:2, Podlasie - Żbik 0:3.
3. Pogoń 13 25 22-14
10. Victoria S. 13 16 25-26

Okręgówka, Siedlce: Victoria Kałuszyn - Tęcza Stanisławów 4:1, MKS Małkinia - ŁKS Łochów 1:3, Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego - Korona 0:3, Mazovia - Jutrzenka/Tęcza 3:0, Naprzód - Hutnik 0:1, Orzeł Parysów - Czarni 0:0, Orzeł Unin - Burza 2:2, Sęp - Orzeł Łosice 1:0.
1. Mazovia 13 35 51-13
5. J./T. C. 13 21 27-25
9. Victoria K. 13 19 23-18
13. Tygrys 13 9 19-33
15. Tęcza S. 13 8 17-33

A-klasa, Siedlce: Strzelec - Zorza 0:0, Płomień - Sokół Kołbiel 1:6, Tajfun - Podlasie II 1:1, LKS Ostrówek - Jabłonianka 4:3, Wektra - LZS Grodzisk 2:0, Wilga - Błękitni 5:3, Nojszewianka - Wisła 3:2.
8. Sokół K. 11 18 19-18
14. Płomień 11 4 11-36

A-klasa, Warszawa III: Wisła - AON 1:0, Józefovia - Drukarz II 4:1, LKS Osuchów - Mazur II 0:4, Fenix - GKP II 2:5.
6. Watra 10 17 20-12
11. Fenix 11 8 25-31

B-klasa, Siedlce: Naprzód II - Mazowsze 2:0, Olimpia - Miedzanka 1:2, Pogoń II - Liwia 7:2, LUKS - Laskar 2:0, Polonez - Kosovia 6:0, Rywal - Jutrzenka Junior 4:1, LZS Starawieś - Watra II 3:0.
8. Pogoń II 11 13 22-29
9. Watra II 11 12 18-26
13. J. J. C. 11 8 10-24
14. Olimpia 11 7 21-50

B-klasa, Warszawa III: Omega – KS II Wesoła 3:2, KS Puznówka – KS Glinianka 2:2, CKS Celestynów – Józefovia II 0:2, Rokola – PKS II 10:1, Vulcan – WKS Puznów 0:3.
4. Victoria II 9 17 37-25

Nie siedź w domu...
W pierwszy listopadowy weekend zagrają: Pogoń Siedlce – Kryształ Glinojeck (3 listopada, 13.00), Ostrovia – Victoria Sulejówek (3 listopada, 13.00), Tęcza Stanisławów – Orzeł Łosice, Jutrzenka/Tęcza – Naprzód, Korona – Mazovia, ŁKS Łochów – Tygrys Huta Mińska, Victoria Kałuszyn – MKS Małkinia, Sokół Kołbiel – Tajfun, Strzelec – Płomień Dębe Wielkie, Mazur II – Fenix Siennica, Watra Mrozy – Wisła, Mazowsze – Watra II, Jutrzenka Junior – LZS Starawieś, Miedzanka – Pogoń II, Naprzód II – Olimpia Latowicz, Victoria II – Omega.

Numer: 2007 44