W Dłużewie

W niedzielę, 14 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Dłużewskiego odbyła się doroczna uroczystość – ślubowanie pierwszoklasistów. Tego dnia do szkoły przybyło wielu gości, którzy w czasie uroczystej mszy modlili się za nauczycieli i dzieci

Niedziela nauczycieli

W Dłużewie / Niedziela nauczycieliW czasie Mszy św. poświęcono także tornistry pierwszoklasistów oraz znaczki z logo szkoły, a najmłodsi koledzy w pięknych galowych strojach byli pasowani na uczniów dużym czerwonym ołówkiem przez dyrektor Annę Nagrabę. Czworo dzieci - Damian Osica, Wiktoria Balas, Kacper Osica, Daniel Kubowiak (na zdjęciu) poważnie i głośno ślubowało, że będą dobrymi uczniami. Na pamiątkę dostali znaczki z logo szkoły oraz upominki przygotowane przez członków Stowarzyszenia, zaproszonych gości, uczniów klasy II oraz dyrektora szkoły. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Rodzice i dzieci podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud i poświęcenie oraz złożyli życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Ale 14 października w Żakowie to nie tylko Dzień Edukacji, a także VII Dzień Papieski. - Uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice i całe środowisko włączyli się godnie, z szacunkiem i miłością do obchodów. Wystrój szkoły i program zaprezentowany przez uczniów klasy I wskazywał na wartości patriotyczne, umiłowanie Ojczyzny i naukę Ojca św. Jana Pawła II – relacjonuje dyrektor Nagraba. Wszyscy usłyszeli piękne recytacje wierszy oraz piosenki przygotowane pod kierunkiem Teresy Obłozy. W treściach recytacji słowa: dzień dobry, dziękuję, proszę, przepraszam przewijały się wielokrotnie. Z ogromnym wzruszeniem przeżywali moment, w którym dzieci dziękowały rodzicom bukiecikami ogrodowych kwiatków za przygotowanie ich do tak pięknej uroczystości. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Numer: 2007 43   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *