W Lipinach

Tradycyjnie w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Lipinach ślubowanie uczniów klasy I odbywa się podczas obchodów święta narodowej edukacji. Również i w tym roku ośmioro lipińskich pierwszoklasistów uświetniło dzień nauczyciela ślubami

Śluby na oktet

W Lipinach / Śluby na oktetW Lipinach naukę rozpoczęło ośmioro pierwszoklasistów. To prawie najmniejsza (po Dłużewie) pierwsza klasa w małej i niepublicznej szkole w powiecie, do której uczęszcza 40 uczniów w klasach 0-IV oraz 10 przedszkolaków w wieku 2-5 lat. Patryk Gromuła, Martyna Kopańska, Ewelina Kowalczyk, Hubert Kowalczyk, Magdalena Łuszczewska, Eliza Mikos, Paulina Zielonka i Ewelina Zwolińska ubrani w tradycyjne uczniowskie birety i togi przyrzekli, że pilnie i rzetelnie wypełniać będą obowiązki ucznia, strzec honoru szkoły, swą postawą i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim należącym do braci uczniowskiej. Nie zabrakło pasowania ogromnym ołówkiem, życzeń, upominków i poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
Po ślubowaniu pełnoprawni już uczniowie rozpoczęli część artystyczną – podziękowanie wychowawcom i pedagogom w dniu ich święta. Do pierwszaków dołączyli starsi koledzy i koleżanki z wierszami, piosenkami i inscenizacją teatralną „Pierwszy dzień w szkole”, laureatem pierwszej nagrody w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2007. I jeszcze na koniec wspólna zabawa – quiz, podczas którego uczniowie odgadywali, który z ich belfrów mógłby być kierowcą rajdowym, podróżnikiem czy pilotem odrzutowca, a który nie wyobraża sobie innej pracy niż bycie nauczycielem. Uroczystość zakończyły życzenia, podziękowania, róże i łzy rozczulenia.

Numer: 2007 43   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *