Ligi piłkarskie

Zakończył się październikowy, przedostatni już weekend piłkarski - dla naszych drużyn niezbyt optymistycznie. W rozegranych meczach tylko 5 razy wygrały, 7 razy poniosły klęskę i 3 remisowały. Łącznie padło 31 bramek. Siedlecka Pogoń 3:1 pokonała Amator Maszewo, odwrotny wynik padł w spotkaniu jej młodszej siostry (przegranej) z Laskarem. Coraz lepiej wiedzie się mińskiej Mazovii, która tym razem 7:0 ograła Hutnika Huta Czechy. W bratobójczym starciu cegłowskiej Jutrzenki/Tęczy z huciańskim Tygrysem padł jednobramkowy remis. Nieźle poszło też siennickiemu Fenixowi, który 7:1 wygrał z Junakiem Warszawa

Mazovia do przodu!

Ligi piłkarskie / Mazovia do przodu!

Remisowa Jutrznia
Podczas niedzielnego spotkania cegłowskiej Jutrzenki/ Tęczy z Tygrysem Huta Mińska Mazowieckiego nie było większych akcji ani dużych emocji. Jak mówi w jednym zdaniu informacja na www.jutrzenka-tecza.yoyo.pl widowisko było słabe. Bramki dla obu zespołów padły w pierwszej połowie meczu. Dla cegłowian strzelił Wadas w sytuacji sam na sam, wyrównując wynik na 1:1, po bramce zawodnika gości z odległości 16 m. Ostateczny wynik spotkania to remis 1:1.

Szczęśliwa siódemka
Podczas środowego meczu mińskiej Mazovii ze Zrywem Sobolew padły łącznie trzy bramki. Zwycięsko wyszła z tego spotkania Mazovia, która wygrała 2:1 ze Zrywem. Ale to on wziął górę, gdy już w 13. minucie zdobył gola. - Przetrzymaliśmy pierwszą połowę, druga wyraźnie należała do nas – stwierdził miński trener w pomeczowej wypowiedzi. Widać to było po grze zawodników, którzy wzięli sie w garść , wobec czego padły jeszcze dwie bramki, tym razem dla mińszczan, tuż przy końcu meczu. W 64. minucie Krajewski, a w 75. Zawadzki ustalili wynik na 2:1. Zagrali: Stelmaszczyk – A. Chłopik, Chlebicki, Biernacki, A. Grabek – Jarzębski (Ostrowski, Dziugieł), Zawadzki, Stelmach, Smuga – Krajewski, Przyborowski (Jurek).
Kilka dni później kolejne zwycięstwo Mazovii – 7:0 z Hutnikiem! Przewagę na boisku od pierwszych minut mieli mazoviacy. Chociaż przeciwnik starał się tłumić sytuacje podbramkowe Mazovii, ci szybko ustalili bramki. Na początek – aż pięć. Dwie pierwsze strzelił Krajewski, kolejną – z karnego – Stelmach i w tej połowie ostatniego gola zdobył jeszcze S. Grabek. Druga odsłona była już spokojniejsza i widać było, że mazoviacy grają bardziej ospale. Chyba te 5 zdobytych bramek już im wystarczyło. - Nie powinni odpuszczać tego meczu, a grać do końca – bulwersował się trener po meczu, choć i z tego wyniku był zadowolony.

Na przemian
Wynikiem 2:1 zakończyło sie spotkanie MOSiRu 93/94 MMz z Promnikiem Łaskarzew. W pierwszej odsłonie gola zdobyli łaskarzewianie, w drugiej na 1:1 wyrównał Kąca. Niedługo potem Jęda dobił na 2:1. Zagrali: Dróżdż (Lechniak) – Lisiecki (Przybysz), Korczyński, Suski, Abelski – Gomulski, Kornet, Sęk, Tarczyński (Rozbicki) – Jęda, Kąca.
MOSiR 95/96 MMz przegrał 0:3 z Miedzanką Miedzna. Ta od początku królowała na boisku i już w pierwszej odsłonie strzeliła wszystkie trzy gole! Skład: Sołowiej – Zalewski (Szeląg), Smuga, Wieczorek, Kowalczyk – Szczech, Kozyra, Waszelewski (Bajkiewicz), Kuć – Wysocki (Wiktorek), Rogala (Duda). Remisem 2:2 zakończyło sie spotkanie Mazowsza Miętne z Mazovią 89/90 MMz. Oba gole miński zespół zawdzięcza Gągolowi. Zagrali: Bakuła – Struś, Endzel, Ryżko, Wieczorek – Ł. Ryżko, Kozakiewicz, Ostrowski, Przyborowski – Gągol, Mistewicz (Czmoch).
MKS Dolcan Ząbki wygrał z MOSiRem 91/92 MMz. Po pierwszej połowie był jednobramkowy remis, w drugiej przewagę zdobyli ząbczanie, strzelając trzy bramki. Dla MOSiRu bramki zdobyli Trąbicki i Szeląg.

3 gole Pogoni
Trzy bramki strzeliła Pogoń Siedlce drużynie z Maszewa. Po ubiegłotygodniowym remisie 1:1 z Mazowszem Miętne tym razem zawalczyła ostrzej. Na swoim boisku stwarzała sporo akcji i sytuacji podbramkowych, w efekcie czego zaczęły padać bramki (choć dopiero w drugiej połowie) – 47. i 88. Ogórek, a w 69. Firus. Ostatnią – honorową – zdobyło Maszewo (71. minuta).
W ramach warszawskiej ligi młodzików, w sobotni ranek, siedlecka Pogoń przegrała 1:2 z Hutnikiem Warszawa, choć udało się jej umieścić raz piłkę w bramce warszawiaków, dzięki Kamilowi Dmowskiemu.

Nie siedź w domu...
W najbliższy weekend zagrają: Victoria Sulejówek - Pogoń Siedlce (28 października, 13.00), Victoria Kałuszyn - Tęcza Stanisławów, Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego - Korona Olszyc, Mazovia - Jutrzenka/Tęcza, Płomień Dębe Wielkie - Sokół Kołbiel, Bór - Watra Mrozy, Fenix Siennica - GKP II, Olimpia – Miedzanka, Pogoń II - Liwia, Rywal - Jutrzenka Junior, LZS Starawieś - Watra II, KS II Falenica - Victoria II Sulejówek.

WYNIKI I TABELE:

MLS: Błękitni - Podlasie 0:0, Żbik - Huragan 4:1, MKS Ciechanów - Wkra 0:2, Mazur - Kryształ 0:1, Naprzód - Victoria S. 4:0, Pogoń S. - Amator 3:1, Ostrovia - Skra 3:0, Kasztelan - Marcovia 6:1.
3. Pogoń S. 12 24 22-14
10. Victoria S. 12 15 25-26

Okręgówka, Siedlce: Tęcza - Sęp 1:2, Orzeł Łosice - Orzeł Unin 3:1, Burza - Orzeł Parysów 1:2, Czarni - Naprzód 1:1, Hutnik - Mazovia 0:7, Jutrzenka/Tęcza - Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 1:1, Korona - MKS Małkinia 3:0, ŁKS Łochów - Victoria K. 0:0.
1. Mazovia 12 32 48-13
5. J./T. C. 12 21 27-22
9. Victoria K. 12 16 19-17
13. Tygrys 12 9 19-30
14. Tęcza 12 8 16-29

A-klasa, Siedlce: Zorza - Nojszewianka 3:0, Wisła - Wilga 2:1, Błękitni - Wektra 0:0, LZS Grodzisk - LKS Ostrówek 1:2, Jabłonianka - Tajfun 0:2, Podlasie II - Płomień 4:2, Sokół K. - Strzelec 1:0.
8. Sokół K. 10 15 13-17
13. Płomień 10 4 10-30

A-klasa, Warszawa III: Mazur II - Józeofovia 2:0, Drukarz II - Pro Futuro 4:0, Advit - Wisła 1:1, AON Rembertów - Bór 6:1, Watra - Start II 2:3, Fenix Siennica - Junak 7:1.
6. Watra 10 17 20-12
10. Fenix 10 8 23-26

B-klasa, Siedlce: Watra II - Rywal 1:1, Jutrzenka Junior - Polonez 0:4, Kosovia - LUKS Rzakta/Zamienie 1:2, Laskar - Pogoń II 3:1, Liwia - Olimpia 4:1, Miedzanka - Naprzód II 2:1, LZS Starawieś - Mazowsze 1:5.
8. Watra II 10 12 18-23
11. Pogoń II 10 10 15-27
12. J. J. C. 10 8 9-20
13. Olimpia 10 7 20-48

B-klasa, Warszawa III: KS II Falenica - Omega 1:0, Victoria II - Vulcan 3:2, WKS Puznów - Rokola 2:4, PKS II Radość - CKS Celestynów 1:7, Józefovia II - KS Puznówka 3:1, KS Glinianka - KS II Wesoła 1:1.
4. Victoria II 9 17 37-25

Numer: 2007 43