Podczas ostatniej kolejki, przy pięknej letniej pogodzie, nasze drużyny zwyciężyły 9 razy, remisowały w dwóch meczach, a uległy w czterech. Kolejną porażkę odniosła Maza, która mimo tego nadal utrzymuje się na 11. miejscu. Jednak do końca tabeli coraz bliżej i dalsze przegrane mogą wyeliminować drużynę z MLS-u. Powody do zadowolenia ma kałuszyńska Victoria, która dzięki wygranej 2:1 z KS Puznówką 1996 umocniła pozycję lidera

Nokaut z Bronią

Mińska mistrzyni znowu się nie popisała. W meczu z Bronią Radom stać ją było na 2 gole, podczas gdy gospodarze strzelili do bramki mińszczan aż pięć. O wiele lepiej poszło jej siostrze – Mazovia II rozgromiła u siebie Orlęta Grębków 7:1 (w tym jeden samobój gości). W pozostałych grupach oczko wyżej wskoczył zespół Tęczy - dzięki pięknym bramkom Radka Sobkiewicza (strzelił 3) i Mateusza Króla (ustalił wynik na 4:0) stanisławowski team pokonał 4:0 drużynę z Łaskarzewa. O jeden gol więcej strzeliło Mazowsze II Grójec i po zwycięstwie 5:0 nad Zrywem Sobolew wskoczyło na 8 miejsce w tabeli. Wyższe lokaty zajęli też Sokół, Tygrys i Płomień, a swoje miejsca utrzymały Jutrzenka, Płomień, Iskra i Jutrzenka J.

Rozstrzelana
W 26 kolejce Mazovia została rozgromiona przez radomską drużynę. Grę zaczęła od ofensywy, co w 30. minucie dało bramkę Nalewki. Kolejnego strzelił z mocnego wykopu Krupieńczyk (55.). Mińszczanie nie zdołali jednak powstrzymać śmiałych akcji gospodarzy, którzy w pierwszej połowie atakowali, by w kolejnej strzelić 5 bramek. Miejmy nadzieję, że zła passa mińskiego zespołu skończy się jak najszybciej, a jej powodem jest nie osłabienie drużyny, ale „wyjazdowy pech”.

Pochmurna Jutrzenka
Nie ma również szczęścia cegłowska drużyna, która poniosła u siebie kolejną porażkę – tym razem z Koroną Olszyc. Już w 7. minucie spotkania goście zdobyli 1 bramkę. Ale strzał z karnego Pawła Gójskiego przyniósł cegłowiakom wyrównanie kwadrans później. Kolejne minuty gospodarze wykorzystywali na śmiałe, choć mało skuteczne akcje (ich rezultatem była m.in. żółta kartka dla Pawła Cyrana za faul na przeciwniku). Mimo dynamicznej gry z kontry nie udało im się obronić 2 (70.) i 3 (78.) bramki Korony. Wynik 3:1 dla Korony utrzymał się do końca spotkania.
Skład: Michał Branicki, Darek Zwierz, Jarek Kielak, Adrian Szewczyk, Grzesiek Szewczyk, Michał Bartnicki, Paweł Gójski, Paweł Cyran, Michał Wadas, Janek Grzelak, Daniel Czerwonka, trener Waldemar Roszuk.

Warszawiacy w górę
W warszawskiej grupie Victoria Sulejówek zremisowała 1:1 ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki i zajmuje 11. miejsce w tabeli z 33 pkt. W A klasie (Warszawa II) KS Olesin-Halinów pokonał 4:3 CKS Celestynów i wskoczył na 13. miejsce z dorobkiem 22 pkt. W klasie B (Warszawa III) PKS Siennica po walkowerze z PUG II Bielany zajmuje 3 lokatę mając 48 pkt. na koncie. Watra Mrozy, po triumfie 5:0 nad MLKS II Wesoła utrzymała 4. miejsce zdobywając 44 pkt. Na 5. miejscu nadal jest Victoria II Sulejówek, która po wygranej z WKS Puznów 5:2 zyskała 37 punktów.

Numer: 2005 22