Minął kolejny piłkarski weekend i kolejne starcia o cenne punkty. Zespoły 7 razy wygrały, sześć – przegrały i remisowały 3 razy. Do przodu pnie się cegłowska Jutrzenka zajmująca obecnie 3. miejsce w tabeli okręgówki – tym razem 4:1 ograła MKS Małkinię. Na czele jest nadal Mazovia, która pokonała 2:0 Czarnych Węgrów. Pięć bramek strzeliła sulejówecka Victoria Mazurowi Radzymin (przy ich jednej), 5:2 to wynik meczu siennickiego Fenixa z LKS Osuchów

Walka trwa

Ligi piłkarskie / Walka trwa

Wadas razy dwa
Cegłowska Jutrzenka po ubiegłotygodniowej porażce 0:6 z kałuszyńską Victorią tym razem wzięła się w garść, pokonując w niedzielne południe na wyjeździe 4:1 MKS Małkinię. Pierwszą bramkę w pierwszej połowie (26. minuta) strzelił Wadas z 10 metrów. Jutrzenka zaczęła dominować na murawie. Padały kolejne gole, ale już w drugiej odsłonie. Na 2:0 strzał Wadasa dobił Lewandowski. Wreszcie pierwszy gol dla małkinian z karniaka Jarosława Polaka, ale cegłowianie zaczynają mocniej walczyć i atakować, z czym nie radzi sobie bramkarz przeciwników – pada 3 gol po umieszczeniu piłki w siatce przez Mistewicza. Sytuację sam na sam wykorzystuje ponownie Wadas i mecz kończy się przy stanie 4:1 dla cegłowian. Dla małkinian jest to pierwsza porażka na własnej murawie w tym sezonie. Po meczu ich trener poddał się do dyspozycji zarządu klubu, odnośnie jego dalszej pracy z zespołem.
0:3 przegrała natomiast Jutrzenka II Cegłów z Rzaktą Zamienie. Strzały padały pod koniec drugiej połowy z 10 metrów, w sytuacji sam na sam i po błędzie cegłowskiego zawodnika.

Para goli Mazovii
Z powodu awarii autokaru odwołany został mecz CKWS Legia z MOSIR-em 91/92 MMz. Najprawdopodobniej zostanie on rozegrany w innym terminie.
Wynikiem 2:0 zakończyło się spotkanie Mazovii z Czarnymi Węgrów. Bramkę w pierwszej połowie strzelił Krajewski, w drugiej połowie ustalił wynik meczu na 2:0 także ten zawodnik. Czerwoną kartkę dostał Biernacki, żółtą sędzia przyznał Chlebickiemu. Skład: Stelmaszczyk – S. Grabek, Biernacki, A. Grabek, Chlebicki – Smuga, Zawadzki, Stelmach, Chłopik – Jurek, Krajewski.
2:5 pokonana została Mazovia 89/90 MMz przez MKS Polonię II Warszawa. W pierwszej połowie to mazoviacy prowadzili, po zdobyciu dwóch goli – jak się okazało jedynych dwóch dzięki Kozakiewiczowi i Gągolowi. Kolejne bowiem strzelali tylko warszawiacy. Rzutu karnego nie wykorzystał Mistewicz.
Czerwoną kartkę dostał Mistewicz. Zagrali: Bakuła – Struś, Endzel, Wieczorek, Bogucki – Popławski (Sulej), Jarzębski, Możdżonek, Mistewicz – Gągol, Kozakiewicz.
Tęczę Stanisławów pokonał 1:0 MOSiR 93/94. Bramkę dla mazoviaków strzelił Jęda. Skład: Dróżdż (Łobiński) – Korczyński, Suski, Abelski – Kornet, Jęda, Mróz, Gomulski – Sęk (Malinowski), Kukawski (Kąca), Przybysz (Przonka, Rozbicki). 6:0 to wynik spotkania Mewy 95/96 MMz (zwycieskiej) z MOSiRem tego samego rocznika.

Punkty siedlczan
Jednobramkowym remisem zakończył się mecz siedleckiej Pogoni z Mazowszem Miętne, rozegrany w ramach Warszawskiej Ligi Młodzików rocznik 95. Grająca w słabszym składzie Pogoń, po wyrównanym meczu zremisowała z Mazowszem. Bramkę dla siedlczan strzelił Karol Skóra.
Po porażkach, podczas poprzednich kolejek MKS Pogoń II Siedlce pokonał 3:1 Kosovię Kosów Lacki. Bramki strzelili: w 6. minucie M. Barciak, w 28. K. Kobojek, a już w drugiej połowie, w 55. minucie K. Ilczuk. Skład: J. Żochowski, K. Królak, T. Puła, M. Ławnik, B. Kosyl, K. Kobojek, A. Ławnik, A. Stachowicz (60. - G. Tchórzewski), D. Paściak (60. - T. Solka), M. Barciak (80. - P. Popowski), K. Ilczuk (86. - P. Strzałkowski).
3:0 siedlecka Pogoń ograła Skrę Drobin. Już w 12. minucie bramkę strzelił Buga, kilkanaście minut później Firus, a w 59. - Anusiewicz. Zagrali: Matłacz, Filipek, Anusiewicz, Stromecki, Padysz, Kwiatkowski, Buga (46. Kruk), Ogórek (88. Misiowski), Iliński (64. Tomas), Firus, Pałka (73. Demczenko).

Nie siedź w domu...
W najbliższy weekend zagrają: Naprzód – Victoria S., Pogoń Siedlce – Amator, Tęcza – Sęp, Hutnik – Mazovia, Jutrzenka/Tęcza – Tygrys, ŁKS Łochów – Victoria K., Podlasie II – Płomień, Sokół K. – Strzelec, Junak – Fenix, Watra – Start II, Watra II – Rywal, J. J. C. – Polonez, Laskar – Pogoń II, Liwia – Olimpia.

WYNIKI I TABELE:
MLS: Kasztelan 2-0 Błękitni, Marcovia Marki 4-0 Ostrovia, Skra 0-3 Pogoń S., Amator 2-2 Naprzód, Victoria S. 5-1 Mazur, Kryształ 4-1 MKS Ciechanów, Wkra 0-5 Żbik, Huragan 2-2 Podlasie.
5. Pogoń 11 21 19-13
9. Victoria S. 11 15 25-22

Okręgówka, Siedlce: ŁKS Łochów 5-0 Tęcza S., Victoria K. 2-2 Korona O., MKS Małkinia 1-4 Jutrzenka/Tęcza, Tygrys 2-3 Hutnik, Mazovia 2-0 Czarni, Naprzód 3-1 Burza, Orzeł P. 3-6 Orzeł Ł., Orzeł U. 3-0 Sęp.
1. Mazovia 11 29 41-13
3. J. Tęcza C. 11 20 26-21
9. Victoria K. 11 15 19-17
13. Tęcza S. 11 8 15-27
14. Tygrys Huta 11 8 18-29

A-klasa, Siedlce: Sokół 1-2 Zorza, Strzelec 4-1 Podlasie II, Płomień 0-3 Jabłonianka, Tajfun 0-0 LZS Grodzisk, LKS Ostrówek 0-1 Błękitni, Wektra 0-1 Wisła, Wilga 5-1 Nojszewianka.
9. Sokół K. 9 12 12-17
13. Płomień 9 4 8-26

A-klasa, Warszawa III: Watra 1-1 Junak, Start II 4-0 AON, Bór 1-8 Advit, Wisła 10-0 Drukarz II, Pro Futuro 1-3 Mazur II, Józefovia 2-1 GKP II Targówek, LKS Osuchów 2-5 Fenix.
6. Watra 9 17 18-9
12. Fenix 9 5 16-25

B-klasa, Siedlce: Miedzanka 4-2 Mazowsze, Naprzód II Skórzec 3-0 Liwia, Olimpia L.2-1 Laskar, Pogoń II 3-1 Kosovia, LUKS Rzakta/Zamienie 3-0 Jutrzenka J., Polonez 3-1 Watra II, Rywal 0-0 LZS Starawieś.
8. Watra II 9 11 17-22
10. Pogoń II 9 10 14-24
11. J. J. C. 9 8 9-16
12. Olimpia 9 7 19-44

B-klasa, Warszawa III: Omega 1-2 KS Glinianka, KS II 1-3 Józefovia II, KS Puznówka 6-0 PKS II Radość, CKS Celestynów 4-2 WKS Puznów, Rokola 1-1 Victoria II, Vulcan 1-1 KS II Falenica.
5. Victoria II 8 14 34-23

Numer: 2007 42