Adam Ciszkowski - nowy poseł z powiatu mińskiego?

Adam Ciszkowski jest najmłodszym kandydatem do Sejmu z Ziemi Mińskiej. Jego start w wyborach parlamentarnych popierają Komitety Lokalne PiS, obejmujące wszystkie gminy powiatu mińskiego: gmina Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Halinów, Dębe Wielkie, Stanisławów, Dobre, Jakubów, Kałuszyn, Cegłów, Mrozy, Latowicz, Siennica

Wybierzmy młodych

Adam Ciszkowski - nowy poseł z powiatu mińskiego? / Wybierzmy młodych

- Czy mógłby pan przybliżyć czytelnikom tygodnika „Co słychać?” swoją osobę?
Mam 26 lat. Ukończyłem historię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, broniąc pracę magisterską na temat Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W 2006 roku zostałem wybrany Radnym Rady Powiatu Mińskiego uzyskując 1096 głosów poparcia. W Radzie Powiatu pełnię funkcję Wiceprzewodniczącego Rady, a także pracuję w Komisjach Oświaty, Kultury i Sportu oraz Budżetu. W latach 2002 – 2006 pełniłem funkcję Radnego Rady Miejskiej w Halinowie, gdzie byłem m.in. Przewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Byłem najmłodszym Radnym w historii gminy Halinów, uzyskując mandat w wieku 21 lat. Od 2002 roku jestem związany z Partią Prawo i Sprawiedliwość. Obecnie pełnię funkcję Sekretarza Zarządu Powiatowego PiS w Mińsku Mazowieckim oraz Pełnomocnika PiS w Halinowie, Sulejówku i Dębem Wielkim Wielkim. Od 2006 roku pracuję w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obecnie pełnię funkcję Doradcy Wiceministra Henryka Kowalczyka. Jestem rodowitym mieszkańcem Powiatu Mińskiego, obecnie mieszkam w Halinowie. Moja rodzina pochodzi z gminy Mińsk Mazowiecki – z Zamienia i Podrudzia. W 2005 roku startowałem w wyborach parlamentarnych do Sejmu RP, uzyskując 2536 głosów poparcia.

- Dlaczego kandyduje pan w wyborach do Sejmu RP i jakie najważniejsze założenia chciałby pan - jako przyszły parlamentarzysta zrealizować?
Kandyduję, ponieważ moim marzeniem jest reprezentowanie mojego regionu – Powiatu Mińskiego oraz mojego pokolenia – pokolenia JP II w Parlamencie RP. Od najmłodszych lat interesuję się polityką, zawsze miałem poglądy konserwatywne i patriotyczne. Zarówno wychowanie w rodzinnym domu, jak i studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego utwierdziły mnie w moich przekonaniach. Z Partią Prawo i Sprawiedliwość związany jestem praktycznie od początku mojej działalności politycznej i samorządowej, czyli od 2002 roku – kiedy sondaże wskazywały dla tej partii 5% poparcia społecznego. Przystąpiłem do PiS ze względów ideologicznych i nigdy nie zmieniłem barw politycznych.
Jeśli obdarzą mnie Państwo zaufaniem, to za najważniejsze zadanie - jako przyszłego parlamentarzysty - uważam zatrzymanie ogromu emigracji młodych zdolnych Polaków na Zachód Europy poprzez strukturalne zmiany w ustawodawstwie dotyczącym pracy i wynagrodzeń. Priorytetowe sprawy to również systemowe rozwiązania problemów służby zdrowia, pełne wykorzystanie funduszy unijnych dla rozwoju polskiej infrastruktury, profesjonalne przygotowanie EURO 2012 oraz wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży z uboższych rodzin i doinwestowanie biedniejszych rejonów Polski.

- A jakie sprawy lokalne, z którymi styka się pan jako Radny Rady Powiatu Mińskiego chciałby pan poruszyć jako przyszły parlamentarzysta?
Najważniejszą sprawą, o którą zabiegam od początku kadencji rady powiatu, jest utworzenie Metropolii Warszawskiej, w skład której wchodziłyby powiaty okalające stolicę, co pozwoliłoby na administracyjne i komunikacyjne zintegrowanie Powiatu Mińskiego z Warszawą oraz przeniesienie instytucji odwoławczych (ZUS, KRUS, Urząd Skarbowy i sąd) z Siedlec i Lublina bliżej Powiatu Mińskiego. Jako Radny Powiatowy podjąłem również inicjatywę dotyczącą doprowadzenia do Mińska Mazowieckiego ze stacjami w Halinowie i Dębem Wielkim Wielkim Szybkiej Kolei Miejskiej. Inne istotne sprawy to dokończenie budowy obwodnicy Mińskiej oraz poprawa bezpieczeństwa na trasie A2, budowa autostrady na odcinku Warszawa – Terespol, modernizacja drogi wojewódzkiej 637, w tym budowa obwodnicy Stanisławowa. Niezwykle ważne jest również podjęcie szybkich działań mających na celu poprawę sytuacji szpitala w Mińsku Mazowieckim oraz wspieranie inicjatywy utworzenia lotniska cywilnego w Mińsku – co byłoby ogromnym bodźcem do rozwoju naszego regionu. Jako lokalny samorządowiec zawsze staram się wspierać organizacje pozarządowe, propaguję zwiększanie samorządowych środków finansowych na sport i kulturę, zainicjowałem również powstanie Powiatowej Rady Sportu. Popieram stworzenie w Sulejówku ogólnopolskiego centrum pamięci, kultury i promocji poświęconego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Ponadto byłem autorem uchwały rady powiatu mińskiego wyrażającej sprzeciw wobec przebiegu Wschodniej Obwodnicy Warszawy przez teren gminy Halinów. Mogę Państwu zadeklarować, że wszystkie sprawy lokalne, z którymi stykam się jako Radny Powiatowy, będę dalej wspierał jako przyszły parlamentarzysta.

- Jak pan realnie widzi swoje szanse w najbliższych wyborach 21 października?
Cóż, dwa lata temu również kandydowałem w wyborach do Sejmu – i było blisko... Na pewno w powiecie mińskim są inni faworyci, ale myślę jednak, że mogę mimo wszystko sprawić ogromną niespodziankę i wygrać te wybory. Pamiętajmy, że tak naprawdę liczy się nie miejsce na liście, ale głosy ludzi. Myślę, że potrafiłbym godnie reprezentować naszych mieszkańców w Parlamencie RP, dlatego proszę wszystkich o poparcie mojej kandydatury.

- Dziękujemy za rozmowę i życzymy powodzenia.
Również dziękuję, pozdrawiam czytelników Co słychać? i zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych 21 października.

Numer: 2007 41





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *