Nie wiodło się naszym drużynom podczas minionego weekendu 6-7 października. Aż 11 razy przegrały swoje spotkania i odegrały się na rywalach zaledwie 4. Sześć bramek zdobyła mińska Mazovia (która ma nowego sponsora i nowa nazwę – Mazovia ZNTK Mińsk Mazowiecki) w meczu z Burzą Pilawa (ostateczny wynik meczu 6:2 dla mazoviaków). Tyle samo bramek zdobyła kałuszyńska Victoria podczas spotkania z Jutrzenką/Tęcza Cegłów (6:0 dla kałuszynian). Pozostałe dwa zwycięstwa odniosła siedlecka Pogoń (1:0 z Marcovią 2000) oraz cegłowska Jutrzenka Junior z Pogonią II Siedlce (2:0)

Mazovia z ZNTK

Ligi piłkarskie / Mazovia z ZNTK

Kałuszyn pokazał
Nie powiodło się graczom cegłowskiej Jutrzenki. Na własnym boisku aż 6:0 pokonała ją Victoria Kałuszyn. Drużyna zmarnowała wiele okazji i sytuacji, by zmienić wynik i zawalczyć o cenne punkty. Za to popis dali kałuszynianie, którzy napierali na bramkarza Jutrzenki – gole dla nich padły dzięki Woźnicy, Pietrzkiewiczowi, Jasińskiemu i Wołoncewiczowi oraz dwa razy dzięki Bieniakowi. Pierwsza bramka dla Victoria padła w pierwszej odsłonie meczu, kolejne gole – po przerwie. Kibice byli zawiedzeni, dało się słyszeć komentarze w stylu „zwykłym kopaniem piłki meczu się nie wygra”. Tym samym cegłowianie spadli w tabeli siedleckiej okręgówki z 5. pozycji na 7. Trochę lepiej poszło siostrzanej Jutrzence II Cegłów, która dwoma golami pokonała siedlecką Pogoń II. Pierwszą bramkę zdobył M. Czerwonka, drugą Wąsowski strzałem z główki. Skład cegłowian: Branicki K. - Gruba, Konca, Lisiecki M., Lisiecki T. - Romak, Mames, Spodar, Duda – Wąsowski, Czerwonka.

4 razy Krajewski
We wtorek, 9 października została zawarta umowa sponsorska pomiędzy zespołem Mazovii a mińskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego. Podpisano ją na okres jednego roku. Szansa na nawiązanie dalszej współpracy będzie realna, o ile drużynie uda się wskoczyć do IV ligi. Teraz nazwa zespołu brzmi Mazovia ZNTK Mińsk Mazowiecki.
6:2 to wynik spotkania mińszczan z Burzą Pilawa na wyjeździe. Dwa gole dla Mazovii padły w pierwszej odsłonie gry – w 26. minucie strzelił Zawadzki (1:0), kilka minut później Krajewski (2:0). Kolejne gole kibice zobaczyli po przerwie. 48. minuta to ponownie celny strzał Krajewskiego (3:0), trzy minuty później – znowu gol i znowu dzięki temu samemu zawodnikowi (4:0). W 59. minucie popisuje się Chlebicki (5:0). Ostatnią bramkę strzela Krajewski w 70. minucie spotkania. Do końca pozostało ponad 20 minut, ale oto gospodarze pokazują pazur i zdobywają dwie bramki. Mińszczanie zagrali w dziesiątkę, końcówkę w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Gałązki i Zawadzkiego. Zagrali: Stelmaszczyk (Gawin) – Dziugieł, Biernacki, S. Grabek, Chlebicki – A. Chłopik, Jurek, Stelmach, Zawadzki – Krajewski (Osica), Gałązka.
Z MKS Ciechanów spotkała się Mazovia 89/90 MMz, przegrywając niestety 1:2. Honorową bramkę strzelił Gągol w pierwszej odsłonie meczu. Skład: Bakuła – Bogucki, Struś, Możdżonek, Wieczorek – Siwak, Kozakiewicz, Mistewicz, Popławski – Gągol, Przyborowski.

Punkty MOSiRu
U Jutrzenki Cegłów zagrał MOSiR 95/96 MMz, który ograł ją 3:1. Wszystkie trzy bramki padły w pierwszej odsłonie. Pierwsza była samobójem rywali, na 2:0 zmienił wynik Kowalczyk, a trzeciego gola dobił Kozyra. Skład: Sołowiej (Wysocki) – Zalewski, Smuga, Kozyra, Kowalczyk – Kuć, Duda, Waszelewski (Pacański), Wiktorek (Araźny) – Szczech, Rogala (Bajkiewicz). W drugiej połowie wkroczyli na boisko Bartosz Duda (za Przemysława Sołowieja) oraz Józef Wyscoki (za Dudę).
Jednobramkowy remis to efekt spotkania MOSiRu 93/94 z Mewą MMz. Gol dla przeciwników mińszczan padł w pierwszej połowie gry dzięki Bartoniowi, a dla nich samych dzięki Rostkowi. Skład MOSiRu: Łobiński (Lechniak, Borucki, Dróżdż) – Lisiecki, Korczyński, Korczyński, Suski, Abelski – Kornet, Jęda, Mróz, Rostek – Przybysz, Bartoń – Krzyżanowski.
Zwycięzcą okazał się MOSiR 91/92 MMz, który na swoim boisku pokonał 3:1 Unię 97 Sochaczew. Bramki padły dzięki Kalinowskiemu (1:0) i dwie za sprawą Chomicza. Zagrali: Dróżdż – Jackiewicz, Struś, Chłopik, Beczek – Halaburda (Barwiński), Kulka, Retkowski, Trąbicki – Kalinowski, Chomicz.

Nie siedź w domu...
W najbliższy weekend 13-14 października zobaczymy walczące zespoły: Skra - Pogoń Siedlce (13 października, 15.00), Victoria Sulejówek - Mazur (13 października, 14.00), ŁKS Łochów - Tęcza Stanisławów, Victoria Kałuszyn - Korona, MKS Małkinia - Jutrzenka/Tęcza, Tygrys Huta Mińska - Hutnik, Mazovia - Czarni, Sokół Kołbiel - Zorza, Płomień Dębe Wielkie - Jabłonianka, Watra Mrozy - Junak, LKS Osuchów - Fenix Siennica, Olimpia Latowicz - Laskar, Pogoń II - Kosovia, LUKS - Jutrzenka J. C., Polonez - Watra II Mrozy, Rokola - Victoria II.

WYNIKI I TABELE

MLS: Błękitni - Huragan 2:0, Podlasie - Wkra 0:0, Żbik - Kryształ 0:1, MKS Ciechanów - Victoria Sulejówek 4:2, Mazur - Amator 5:0, Naprzód - Skra 6:1, Pogoń Siedlce - Marcovia 1:0, Ostrovia - Kasztelan 1:2.
6. Pogoń 10 18 16-13
9. Victoria S. 10 12 20-21

Okręgówka, Siedlce: Tęcza Stanisławów - Orzeł Unin 0:2, Sęp - Orzeł Parysów 0:3, Orzeł Łosice - Naprzód 2:2, Burza - Mazovia 2:6, Czarni - Tygrys 3:0, Hutnik - MKS Małkinia 3:0, Jutrzenka/Tęcza - Victoria Kałuszyn 0:6, Korona - ŁKS Łochów 0:3.
1. Mazovia 10 26 39-13
7. J./T. C. 10 17 22-20
9. Victoria K. 10 14 17-15
12. Tygrys 10 8 16-26
13. Tęcza S. 10 8 15-22

A-klasa, Siedlce: Zorza - Wilga 1:0, Nojszewianka - Wektra 0:2, Wisła - LKS Ostrówek 0:0, Błękitni - Tajfun 1:0, LZS Grodzisk - Płomień 4:0, Jabłonianka - Strzelec 4:0, Podlasie II - Sokół Kołbiel 3:0.
8. Sokół K. 8 12 11-15
13. Płomień 8 4 8-23

A-klasa, Warszawa III: Junak - LKS Osuchów 4:1, Fenix - Józefovia 2:4, Mazur II - Wisła 4:1, Drukarz II - Bór 7:0, Advit - Start II 0:1, AON - Watra Mrozy 1:0.
6. Watra 8 16 17-8
14. Fenix 8 2 11-23

B-klasa, Siedlce: Mazowsze - Rywal 2:0, LZS Starawieś - Polonez 3:5, Watra II - LUKS 1:2, J. J. Cegłów - Pogoń II 2:0, Kosovia - Olimpia Latowicz 2:1, Laskar - Naprzód II 2:4, Liwia - Miedzanka 4:1.
5. Watra II 8 11 16-19
10. J. J. C. 8 8 9-13
12. Pogoń II 8 7 11-23
14. Olimpia 8 4 17-43

B-klasa, Warszawa III: Vulcan - Omega 0:1, Józefovia II - KS Glinianka 1:2.
6. Victoria II 6 10 27-19

Numer: 2007 41