W miniony weekend odbyła się kolejna piłkarska kolejka. Nasze zespoły zwyciężyły 6 razy, tyleż samo przegrały i remisowały trzykrotnie. Siedlecka Pogoń obroniła się jednym golem w meczu z Ostrovią (1:0 dla siedlczan). Czterobramkowym remisem zakończyło się spotkanie mińskiej Mazovii z Sepem Żelechów. Ładny mecz zagrała stanisławowska Tęcza, wygrywając 5:1 z Orłem Parysów. Aż 11:0 Józefovia Józefów z A-klasy, Warszawa III rozgromiła Junaka Warszawę, a cegłowska Jutrzenka przegrała 1:3 z Korona Olszyc

Walczą o punkty

Ligi piłkarskie / Walczą o punkty

Mazoviacy w górę
Wynikiem 4:4 zakończył się mecz Mazovii z Sępem Żelechów. Pierwszą bramkę strzelił Kiszczak, trzy kolejne padały już tylko dzięki Krajewskiemu. Skład: Stelmaszczyk – S. Grabek, A. Chłopik, A. Grabek, Chlebicki (Osica) - Dziugieł, Stelmach, Zawadzki, Ostrowski - Kiszczak, Krajewski.
4:2 Start Otwock pokonał Mazovię 89/90 Mmz. Obie bramki padły dzięki Przyborowskiemu. Skład: Bakuła - Bogucki, Struś, Wieczorek, Endzel - Mistewicz, Kozakiewicz, Możdżonek, Popławski - Gągol, Przyborowski.
Dwie bramki strzelił MOSiR 93/94 Mmz drużynie cegłowskiej Jutrzence (wynik meczu 2:1). Bramki strzelili Jęda i Sęk. Zagrali: Łobiński (Dróżdż; Borucki), Abelski (Boguszewski), Suski, Korczyński, Lisiecki (Tarczyński) - Przybysz, Jęda (Kluczek), Mróz, Gomulski – Sęk (Malinowski), Kukawski (Konca).
Identyczny wynik padł podczas spotkania UKS Węgrów 1 z MOSiRem 95/96 Mmz (1:1). Niestety, tym razem mazoviacy przegrali. Honorową bramkę dla nich strzelił w 20. minucie Rogala. Skład: Sołowiej, Zalewski (Zarzycki), Kozyra, Wieczorek (Arek), Kowalczyk, Araźny (Wiktorek), Smuga, Duda (Jakub), Kuć, Rogala, Szcech.
Rozegrano wreszcie drugą połowę meczu Mazovii z Victorią Kałuszyn, przerwanego z powodu ulewy, przy stanie 2:1 dla mazoviaków. Spotkanie, według trenera, było udane – zespół miał przewagę techniczną, był lepiej zorganizowany. Na początku to Victoria ma przewagę i prze ku bramce rywala. Marnuje jednak kilka sytuacji. Wykorzystuje to Mazovia, która teraz zdobywa przewagę na boisku, w efekcie czego udaje jej się strzelić gola w 77. minucie meczu (Gałązka). Druga połowa kończy sie wynikiem 1:0 dla Mazovii. Wygrywa ona cały mecz 3:1. Zagrali: Stelmaszczyk – A. Grabek, A. Chłopik, Zawadzki, Chlebicki - Ostrowski, Jurek, Stelmach, Czyż - Krajewski, Gałązka.

9 bramek młodzików
Siedlecka Pogoń 1:0 wygrała z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Mecz był zacięty, rywale nie dawali za wygraną i kosili akcje siedlczan. Udało się im jednak wygrać dzięki bramce Firusa w 86. minucie. Skład Pogoni: Matłacz, Stromecki, Anusiewicz, Misiowski (Filipek), Padysz (Kruk), Kwiatkowski, Ogórek, Iliński, Tomas (Buga), Firus, Demczenko (Pałka).
Aż 9:1 Pogoń 95’ pokonała UKS Błyskawica podczas Warszawskiej Ligi Młodzików. Mecz był niezły, o czym świadczy nie tylko liczba zdobytych bramek, ale i skuteczność, z jaką zawodnicy Pogoni uniemożliwiali natarcia rywali. Pięć bramek zdobył Kamil Dmowski, dwie – Mateusz Kaczyński, po jednej – Bartosz Pawlak i Bartosz Kaszubowski.
Ruszały już treningi dla chłopców z Akdemii Piłkarskiej, rocznik 2000. Zajęcia będą się odbywały we wtorki i czwartki, w godz. 17.00-18.30 i w soboty w godz. 9.30-11.00, w szkole podstawowej nr 11, przy ul. Wiśniowej 5 w Siedlcach.

Victoria w tyle
Dwie bramki strzelili Czarni Węgrów kałuszyńskiej Victorii na węgrowskim boisku. Na początku to kałuszynianie wykazali sie skutecznością, ustalając tempo gry. Stworzyli parę sytuacji podbramkowych – jeden z zawodników strzela nad poprzeczką. Sędzia nakazuje rzut karny – z 11 metrów, Czarny uderza w prawy róg bramki – jest 1:0 dla gospodarzy. Victoria bierze sie w garść, przeprowadza dwie akcje, ale bez efektów. W drugiej połowie lepiej nie jest, bo oto pada kolejna bramka – także dla Czarnych. Wcześniej jednak groźna akcja i piłka trafia do siatki kałuszynian, jednak sędzia odgwizduje spalonego. Ostateczny wynik 2:0 dla Czarnych.

V liga: Błękitni - Wkra 1:1, Huragan - Kryształ 1:0, Podlasie - Victoria Sulejówek 2:1, Żbik - Amtor 4:2, Mazur - Marcovia 2:1, Naprzód - Kasztelan 0:0, Pogoń Siedlce - Ostrovia 1:0, Skra - MKS Ciechanów 0:1.
9. Pogoń Siedlce 8 12 13-13
10. Victoria S. 8 9 13-16

Okręgówka, Siedlce: Tęcza Stanisławów - Orzeł Parysów 5:1, Orzeł Unin - Naprzód 3:3, Sep - Mazovia 4:4, Orzeł Łosice - Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 3:2, Burza - MKS Małkinia 2:4, Czarni - Victoria Kałuszyn 2:0, Hutnik - ŁKS Łochów 4:2, Jutrzenka/Tęcza - Korona 1:3.
2. Mazovia 8 20 27-11
6. J./T/ Cegłów 8 14 20-13
10. Tęcza 8 8 13-17
11. Victoria K. 8 8 8-13
14. Tygrys 8 5 10-23

A-klasa, Siedlce: Zorza - Wektra 1:1, Wilga - LKS Ostrówek 0:2, Nojszewianka - Tajfun 1:2, Wisła - Płomień Dębe Wielkie 3:3, Błękitni - Strzelec 2:0, LZS Grodzisk - Sokół Kołbiel 0:1, Jabłonianka - Podlasie II 1:3.
3. Sokół 6 12 11-11
13. Płomień 6 4 7-15

A, Warszawa III: Junak - Józefovia 0:11, Fenix Siennica - Wisła 2:2, GKP II - Bór 0:1, Mazur II - Start II 1:1, Drukarz II - Watra Mrozy 1:4, Advit - AON 1:2.
5. Watra 6 13 16-7
12. Fenix 6 2 7-16

B, Siedlce: Mazowsze – Polonez 1:2, Rywal – LUKS Rzakta/Zamienie 1:0, LZS Starawieś – Pogoń II Siedlce 3:2, Watra II Mrozy – Olimpia Latowicz 1:0, Jutrzenka Junior – Naprzód II 4:1, Kosovia – Miedzanka 4:0, Laskar – Liwia 1:1.
4. Watra II 6 11 15-15
10. J. Junior 6 4 6-12
13. Pogoń II 6 4 9-21
14. Olimpia 6 3 15-40

B, Warszawa III: Rokola – Omega 1:1, Vulcan – CKS Celestynów 0:1, PKS II Radość - Józefovia II 0:7.
4. Victoria II 4 7 21-12

Numer: 2007 39