Ligi piłkarskie

Minął kolejny weekend; kolejne mecze za nami. Już siedem kolejek mają za sobą drużyny MLS-u i siedleckiej Okręgówki, pięć - siedlecka A-klasa, A-klasa, Warszawa III i siedlecka B-klasa, a raptem cztery - B-klasa, Warszawa III. Drużyny odniosły 7 zwycięstw, 4 razy przegrały i 5 remisowały. Mińska Mazowieckiego Mazovia strzeliła 7 bramek w meczu z Orłem Unin (7:1), aż 11:1 rozgromił Advit Wiązowna warszawskiego Junaka, a 8 goli zdobyła Olimpia Latowicz z LZS Starawieś (8:1). Remis padł m.in. w meczu Victorii II Sulejówek z KS Glinianka

Czołowe starcia

Ligi piłkarskie / Czołowe starcia

Tęcza rozbłysła
Cegłowska Jutrzenka zagrała u siebie z Tęczą Stanisławów. Cegłowianie są na czele tabeli, a stanisławowiacy daleko za nimi, stąd pewnie widać było większą nerwówkę po stronie tych drugich - walczyli w końcu o tak cenne punkty. W pierwszej odsłonie bramkę strzelił Jackiewicz z Jutrzenki, po dośrodkowaniu w polu karnym. Zremisował zawodnik Tęczy Kamil Nalewka w sytuacji sam na sam. Później gole szły już tylko na konto gości. I tylko dzięki Nalewce. Najpierw z 5 metrów umieścił on piłkę w siatce - 2:1 dla stanisławowiaków. Po wykiwaniu piłkarza strzelił kolejnego gola. Ostateczny wynik meczu 1:3 dla Jutrzenki Cegłów.

Szczęśliwa 7.
Siódmy mecz zagrała mińska Mazovia. I zdobyła tyleż samo goli! Trener nie był jednak z meczu zadowolony - jak czytamy na stronie klubu: - Przespaliśmy pierwszą połowę, druga była odrobinę lepsza. Na dowód, że jesteśmy w dołku, świadczy udział zawodników w treningu. Niektórzy mają jeden w tygodniu i to rozruch przedmeczowy. W dzisiejszym meczu nawet wynik mnie nie cieszy z tego względu, że zawodnicy gości okupują dolne rejony tabeli. Pochwalił też zawodników Orła: - Zasługują na wiele ciepłych słów, bo pomimo iż grali w dziesiątkę, to grali ambitnie do końca meczu. Pierwszy gol padł już w 7. minucie dzięki Gałązce, kilkanaście minut później było już 2:0 (Krajewski). W 45. minucie honorową bramkę strzela zawodnik Orła. Zaczyna się druga odsłona. Padają kolejne gole. W 54. minucie bramkę ponownie zdobywa Gałązka, w 72. Krajewski. Piątego gola strzela Zawadzki, dwa ostatnie Krajewski (81. i 89. minuta). Zagrali: Stelmaszczyk – A. Chłopik, S. Grabek, Chlebicki, A. Grabek - Ostrowski, Zawadzki, Stelmach, Czyż (Kiszczak) - Krajewski, Gałązka (Dziugieł).

Akcje MOSiRu
Cztery bramki stracił MOSiR 95/96 MMz z Sępem Żelechów. Skład: Duda - Kamil, Kozyra, Smuga, Kowalczyk (Sołowiej) - Bartek, Oskar (Chojnacki), Kuć (Kwiatkowski), Rogala - Dawid, Wiktorek.
Z Victorią Kałuszyn zagrał MOSiR 93/94 MMz. Pierwsza połowa przyniosła jednobramkowy remis, kolejna trzy bramki. Strzelcami byli Sęk (jedna) i Jęda, który strzelił aż 3. Zagrali: Dróżdż (Łobiński) – Lisiecki (Kluczek), Korczyński, Suski, Boguszewski – Rozbicki (Kornet), Jęda, Przybysz, Tarczyński (Gomulski) – Sęk (Malinowski), Kukawski.
Z Orlikiem Radom spotkał się MOSiR 91/92 MMz, przegrywając 1:0. Skład: Dróżdż - Nowicki, Beczek, Chłopik, Jackiewicz – Szeląg (Struś), Kulka (Dobosiewicz), Kalinowski, Barwiński (Zagańczyk) - Trąbicki, Chomicz.
Już w 7. sekundzie (!), dzięki Mistewiczowi, padła bramka dla Mazovii 89/90 MMz, podczas meczu z Mazurem Radzymin. Przeciwnicy jednak zremisowali i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Zagrali: Bakuła - Bogucki, Struś, Wieczorek, Endzel (Czmoch), Mistewicz, Kozakiewicz, Możdżonek, Przyborowski, Gągol, Popławski.

Nad Błękitnymi
W weekend Pogoń Siedlce zagrała z Błękitnymi Gąbin. W pierwszej połowie zdobyła dwie bramki, a przeciwnicy jedną. Druga odsłona to dwa gole i Pogoni, i Błękitnych. Dla pogonistów strzelił je Padysz, Ogórek i dwie Firus. Skład Pogoni: Matłacz, Filipek (Misiowski), Anusiewicz, Sterna, Padysz, Iliński, Buga (Tomas), Ogórek, Kwiatkowski, Firus (Demczenko), Pałka (Stromecki).

Nie siedź w domu...
Podlasie - Victoria Sulejówek (22 września, 16.00), Pogoń Siedlce - Ostrovia (22 września, 15.00), Tęcza Stanisławów - Orzeł Parysów, Sęp - Mazovia, Orzeł Łosice - Tygrys Huta Mińska, Czarni - Victoria Kałuszyn, Jutrzenka/Tęcza - Korona, Wisła - Płomień Dębe Wielkie, LZS Grodzisk - Sokół Kołbiel, Fenix Siennica - Wisła, Drukarz II - Watra Mrozy, LZS Starawieś - Pogoń II Siedlce, Watra II Mrozy - Olimpia Latowicz, Jutrzenka Junior - Naprzód II, Victoria II Sulejówek - KS II Wesoła.

WYNIKI I TABELE:

V liga: Pogoń Siedlce - Błękitni 4:3, Ostrovia - Naprzód 0:3, Kasztelan - Mazur 1:0, Marcovia - MKC Ciechanów 0:2, Skra - Żbik 1:1, Amator - Podlasie 1:4, Victoria Sulejówek - Huragan 1:4, Kryształ - Wkra 1:0.
8. Victoria 7 9 12-14
10. Pogoń 7 9 12-13

Okręgówka, Siedlce: Jutrzenka/Tęcza - Tęcza Stanisławów 1:3, Korona - Hutnik 3:3, ŁKS Łochów - Czarni 2:1, Victoria Kałuszyn - Burza 1:1, MKS Małkinia - Orzeł Łosice 7:0, Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego - Sęp 1:1, Mazovia - Orzeł Unin 7:1, Naprzód - Orzeł Parysów 2:1.
2. Mazovia 6 16 20-6
4. Jutrzenka/T. 7 14 19-10
10. Victoria K. 6 8 7-8
13. Tęcza 7 5 8-16
14. Tygrys 7 5 8-20

A-klasa, Siedlce: Jabłonianka - Zorza 1:1, Podlasie II - LZS Grodzisk 1:1, Sokół Kołbiel - Błękitni 3:2, Strzelec - Wisła 3:2, Płomień Dębe Wlk. - Nojszewianka 2:0, Tajfun - Wilga 1:1, LKS Ostrówek - Wektra 1:3.
3. Sokół K. 5 9 10-11
14. Płomień 5 3 4-12

A-klasa, Warszawa III: Advit - Junak 11:1, AON - Drukarz II 6:0, Watra Mrozy - Mazur II 0:1, Start II - GKP II 2:2, Bór - Fenix Siennica 2:2, Wisła - LKS Osuchów 2:0, Pro Futuro - Józefovia 1:3.
5. Watra 5 10 12-6
12. Fenix 5 1 5-14

B-klasa, Siedlce: Laskar - Mazowsze Siedlce 1:4, Liwia - Kosovia 1:1, Miedzanka - Jutrzenka Junior 2:0, Naprzód II - Watra II 2:3, Olimpia Latowicz - LZS Starawieś 8:1, Pogoń II Siedlce - Rywal 1:1, LUKS - Polonez 1:2.
5. Watra II 5 8 14-15
11. Pogoń II 5 4 7-18
12. Olimpia 5 3 15-39
13. J. J. C. 5 1 2-11

B-klasa, Warszawa III: Józefovia II - WKS Puznów 6:0, KS Glinianka - Victoria II 4:4, KS Puznówka 1996 - Vulcan 1:1, CKS Celestynów - Rokola 3:2.
4. Victoria II 4 7 21-12

Numer: 2007 38