Młode spławiki

Po raz trzeci w tym roku do walki o wędkarskie laury stanęły mińskie dzieci i młodzież. Organizatorem imprezy było Koło PZW nr 13 przy Centrum Zoologiczno-Wędkarskim

Dziewczyny na wędkę

Młode spławiki / Dziewczyny na wędkęPrezes Koła Grzegorz Rokicki, wspierany przez członków zarządu Dariusza Gustołka i Tomasza Stępniaka czuwał nad prawidłowym przebiegiem całości. Terenem zawodów były mińskie „Łazienki”, na brzegu których zjawiło się 28 zawodników w wieku od 5 do 15 lat.
Pogoda niezbyt sprzyjała imprezie, gdyż mimo przebłysków słońca, było dosyć chłodno. Stała się ona nawet przyczyną skrócenia zawodów z 3 na 2,5 godziny. Łowienie rozpoczęto o godz. 10.00 i trwało ono do 12.30.
Humory wszystkim dopisywały, gdyż prawie każdy zawodnik miał ryby w siatce. Ciekawostką jest, że po raz kolejny dominowały dziewczyny. W grupie wiekowej Kadet Młodszy - do 10 lat wygrała Justyna Sasin (624 g) przed Mateuszem Radomskim (142 g) i Michałem Rokickim (94 g) - 7-letnim synem prezesa Koła 13. W kategorii Kadet (do 16 lat) dominowała córka prezesa Koła 22 Alicja Dawert (2448 g) przed Piotrem Murawskim (462 g) i Marcinem Pszonką (370 g). Alicja zdobyła też puchar za największą rybę - płotka 82 g - ufundowany przez Adama Wicika.
Pucharem obdarowany też został najmłodszy uczestnik zawodów - 5-letni Marcin Radomski (76 g - IV miejsce). Firma Kajman ufundowała telefon komórkowy, który w drodze losowania trafił do rąk Piotra Murawskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zegarki elektroniczne, których fundatorem był Grzegorz Rokicki z Centrum Zoologiczno-Wędkarskiego.

Numer: 2007 38   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *