Ubiegły weekend piłkarski to kolejne skoki i spadki naszych drużyn... W rozegranych spotkaniach zanotowano 3 zwycięstwa, 4 remisy i aż 8 klęsk. Największym przegranym była siedlecka Pogoń II, którą 11:0 rozgromił Polonez Mordy oraz Olimpia Latowicz (porażka 2:11 z Rywalem Ruchna). Sukces odniosła mińska Mazovia (3:2 z Orłem Parysów), 3:1 Victoria Kałuszyn pokonała Orła Łosice. Taki sam wynik padł w meczu Jutrzenki/Tęczy Cegłów z Hutnikiem Huta Czechy (zwycięstwo cegłowian)

Kolejne starcia

Ligi piłkarskie / Kolejne starcia

Ale porażka!
Ambitna gra siedleckiej Pogoni II nie pozwoliła jej wygrać spotkania z MUKS Polonez Mordy, którą ten pokonał aż 11:0! Już w pierwszej połowie Polonez zdobył 3 bramki. Zapewne przyczyną porażki były kontuzje zawodników Pogoni w pierwszej odsłonie, albo też bardzo zacięta gra przeciwnika, który koniecznie starał się o awans w tabeli. Faktem jest jednak, że taka porażka zobowiązuje do wzięcia się w garść – pokazać pazur siedlczanie będą mieli okazję w najbliższą niedzielę o 16.00 z Rywalem Ruchną.
1:0 wygrała siedlecka Pogoń 1996 r. z Orłem Łosice – bramkę zdobył Michał Jabłoński, a 2:1 Pogoń pokonała Naprzód Zielonki. Skład: Matłacz, Filipek (81. Misiowski), Anusiewicz, Sterna, Padysz, Tomas (46. Iliński), Buga (77. Radzikowski), Ogórek, Kwiatkowski, Firus, Stromecki (28. Pałka).

Mazoviacy na przemian
Niedzielne spotkanie Mazovii z Orłem Parysów zakończyło się jej wygraną. W pierwszej połowie oba zespoły walczyły dzielnie, nie padła jednak żadna bramka. Dopiero w drugiej odsłonie zawodnicy rozpoczęli ofensywę. Mińszczanie strzelili trzy gole: najpierw Gałązka, potem A. Grabek i S. Grabek. Ostateczny wynik 3:2 dla Mazoviaków. Skład: Stelmaszczyk-A. Grabek, Chlebicki, S. Grabek, Dziugieł-Ostrowski, A. Chłopik, Stelmach, Kiszczak (Osica)-Gałązka, Krajewski.
0:1 przegrał MOSiR 95/96 z Promykiem Sobolew.
8:3 MOSiR 93/94 pokonał Amura Wilgę. W pierwszej połowie padł wynik 5:1 dla mińszczan! Pięć bramek zdobył Kukawski, po jednej Jęda, Sęk i Przybysz. Zagrali: Dróżdż-Boguszewski, Suski, Rozbicki, Kluczek-Jęda, Przybysz, Kornet (Flukaj), Tarczyński-Sęk, Kukawski.
2:1 to wynik spotkania Mazovii 89/90 MMz z Prochem Pionki. Bramki strzelili Przyborowski i Gągol. Zagrali: Bakuła-Endzel, Struś, Bogucki, Wieczorek-Przyborowski, Kozakiewicz, Mistewicz (Antosiewicz), Popławski-Czmoch (Jarzębski), Gągol.
Nie powiodło się MOSiR-owi 91/92 MMz, którego pokonała 2:0 Wkra Żuromin. Skład: Foryś-Nowicki, Retkowski, Chłopik (Struś), Zagańczyk-Dobosiewicz (Szeląg), Kalinowski, Kulka, Barwiński (Beczek)-Trąbicki, Drożdż.

Jutrzenka górą!
W 6. już kolejce piłkarskiej cegłowska Jutrzenka spotkała się na wyjeździe z Hutnikiem Huta Czechy. Przez pierwsze kilkanaście minut na boisku było spokojnie, wręcz nudno. Niby drużyny próbowały atakować, ale nie przynosiło to większych efektów. Do czasu, gdy dotąd senni zawodnicy Hutnika nie zaczynają działać. Strzela hucianin, ale broni skutecznie bramkarz cegłowian. Sytuacji sam na sam nie wykorzystuje P. Cyran. Padają jeszcze uderzenia zawodników obu zespołów, ale niecelne. W 40. minucie pada gol hucian po dośrodkowaniu z 6 metrów i strzale z główki. Na 1:1 remisuje Wadas w 40. minucie, na 2:1 (44.) Osiej. Gospodarze zaczęli walkę. Niedługo potem kolejny gol – i znowu Osiej, tym razem z woleja z 16 metrów. Wynik spotkania: 3:1 dla Jutrzenki. Zagrali: Branicki-Zwierz, Szewczyk, M. Cyran (Pawłowicz), Maciejewski, P. Cyran, Kozyra, Osiej, Wadas (Alwas), Kowalski, Grzelak.

Nie siedź w domu...
W najbliższy weekend 15-16 września zagrają: Pogoń Siedlce - Błękitni Gąbin (15 września, 16.00), Victoria Sulejówek - Huragan Wołomin, Jutrzenka/Tęcza Cegłów - Tęcza Stanisławów, Victoria Kałuszyn - Burza Pilawa, Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego - Sęp Żelechów, Mazovia - Orzeł Unin, Sokół Kołbiel - Błękitni Stoczek Węgrowski, Płomień Dębe Wielkie - Nojszewianka, Watra Mrozy - Mazur II, Bór Regut - Fenix Siennica, Miedzanka - Jutrzenka J., Naprzód II - Watra II Mrozy, Pogoń II - Rywal, Olimpia - LZS Starawieś, KS Glinianka - Victoria II Sulejówek.

WYNIKI I TABELE

V liga: Błękitni - Kryształ 2:2, Wkra - Victoria Sulejówek 1:1, Huragan - Amator 2:1, Podlasie - Skra 3:0, Żbik - Marcovia 2000 1:1, MKS Ciechanów - Kasztelan 2:2, Mazur - Ostrovia 2:1, Naprzód - Pogoń Siedlce 2:1.
7. Victoria 6 9 11-10
11. Pogoń 6 6 8-10

Okręgówka, Siedlce: Tęcza Stanisławów - Naprzód 1:2, Orzeł Parysów - Mazovia 2:3, Orzeł Unin - Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 5:1, Sęp - MKS Małkinia 2:2, Orzeł Łosice - Victoria Kałuszyn 1:3, Burza - ŁKS Łochów 0:1, Czarni - Korona 2:0, Hutnik - Jutrzenka/Tęcza 1:3.
2. Jutrzenka/T. 6 14 18-7
3. Mazovia 5 13 13-5
10. Victoria K. 5 7 6-7
13. Tygrys 6 4 7-19
15. Tęcza 6 2 5-15

A-klasa, Siedlce: Zorza - LKS Ostrówek 2:0, Wektra - Tajfun 1:2, Wilga - Płomień Dębe Wlk. 3:0 (wo), Nojszewianka - Strzelec 2:0, Wisła - Sokół Kołbiel 5:1, Błękitni - Podlasie II 3:0, LZS Grodzisk - Jabłonianka 1:1.
6. Sokół Kołbiel 4 6 7-9
14. Płomień 4 0 2-12

A-klasa, Warszawa III: Józefovia - Wisła 3:2, Fenix Siennica - Start II 1:2, GKP II - Watra Mrozy 3:3, Mazur II - AON Rembertów 1:1, Drukarz II - Advit 1:2.
4. Watra 4 10 12-5
11. Fenix 4 0 3-12

B-klasa, Siedlce: Mazowsze - LUKS Rzakta/Zamienie 3:2, Polonez - Pogoń II 11:0, Rywal - Olimpia Latowicz 11:2, LZS Starawieś - Naprzód II 1:5, Watra II - Miedzanka 4:4, Jutrzenka J. - Liwia 1:1, Kosovia - Laskar 1:1.
7. Watra II 4 5 11-13
11. Pogoń II 4 3 6-17
13. J. J. C. 4 1 2-9
14. Olimpia 4 0 7-38

B-klasa, Warszawa III: CKS Celestynów - Omega 5:2, Vulcan - KS II Wesoła 0:1.
1. Victoria II 2 6 13-3

Numer: 2007 37