W Mechaniku

3 września o 10.00 głośny dźwięk szkolnego dzwonka obwieścił zakończenie mszy świętej w kościele św. Jana Chrzciciela, w której uczestniczyli uczniowie i kadra pedagogiczna Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy, a jednocześnie wezwał młodzież do ustawienia się przed frontem budynku szkoły, gdzie odbyć się miał uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny

Płochocki u władzy

W Mechaniku / Płochocki u władzyDziś jednak miał to być dzień niezwykły nie tylko dla uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły, ale dzień wzruszeń dla kadry, całej społeczności uczniowskiej, a przede wszystkim dla dyrektora Zdzisława Mazanki, który przez dwadzieścia jeden lat dzierżył ster władzy w „ Mechaniku”, a dziś żegnał się z ludźmi i miejscem, które jak sam mówił: - Poza synami i wnuczętami było jedyną pasją jego życia. Jednak życie nie znosi pustki, toteż chwila pożegnania „starego” dyrektora stała się jednocześnie momentem powitania nowego dyrektora, którym został Tomasz Płochocki. Uroczystość uświetniła obecność Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury Starostwa Powiatowego Emilii Piotrkowicz oraz przedstawicieli Rady Rodziców.
Po uroczystej części, w której nie zabrakło elementów patriotycznych, nadszedł czas wspomnień i podziękowań. Pani Piotrkowicz przypomniała drogę dyrektorskiej kariery Mazanki, podkreślając jego zaangażowanie w pracę, troskę o rozwój intelektualny młodzieży, dbałość o budowanie atmosfery, której często zazdrościli pracownicy i młodzież innych szkół. Sam dyrektor Mazanka podzielił się z zebranymi nie tylko wspomnieniami o chwilach minionych, ale także swymi marzeniami na temat przyszłości szkoły, których trud realizacji wziął na swe barki jego następca.
A Tomasz Płochocki deklarował kontynuację dzieła swego poprzednika, dbałość o rozwój placówki, w której przez szereg lat pracował najpierw jako nauczyciel, a potem jako wicedyrektor i której - jak sam twierdzi - poświęcił nie tylko czas, ale i oddał serce.
Obaj panowie nie kryli wzruszenia, gdy młodzież dziękowała Mazance za lata pracy, a Płochockiemu życzyła przynajmniej dwudziestu jeden lat kierowania Zespołem i deklarowała chęć wzmożenia pracy nad własnym rozwojem i rozwojem szkoły. W promieniach wrześniowego słońca dokonało się symboliczne przekazanie władzy - dyrektor Zdzisław Mazanka przekazał swemu następcy Tomaszowi Płochockiemu sztandar szkoły i otworzył nowy rozdział w dziejach „Mechanika”. Nowy dyrektor ZSZ-2 na zakończenie uroczystości pożegnalnych poprosił zacnego i zasłużonego Zdzisława Mazankę o objęcie roli honorowego gospodarza „Mechanika”.

Numer: 2007 36   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *