W ubiegły weekend rozegrano kolejną rundę, która przyniosła awanse i spadki w tabeli. Nasze zespoły zanotowały 7 zwycięstw i 9 porażek. Zwycięskie były m.in. spotkania siedleckiej Pogoni z Mazurem Radzymin (3:2), Mazovii z Naprzodem Skórzec (4:2) i Jutrzenki/Tęczy Cegłów z Czarnymi Węgrów (3:2). Natomiast największą przegraną okazała się Olimpia Latowicz z siedleckiej B-klasy, którą aż 13:2 rozgromił Polonez Mordy! Pięć bramek strzelił Tęczy Stanisławów Hutnik Huta Czechy (siedlecka okręgówka), a cztery – Kryształ Glinojeck wkopał do bramki sulejóweckiej Victorii

Na przemian

Ligi piłkarskie / Na przemian

Pogoń do przodu
Sobotnie spotkanie siedleckiej Pogoni z Mazurem Radzymin zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2. Pierwszego gola strzelił w 29. minucie Buga, niedługo potem padła samobójcza bramka, a w drugiej odsłonie (51. minuta) trzecią zdobył Firus. W 81. minucie ekipa Pogoni została osłabiona – czerwoną kartkę dostał Matłacz. Zagrali: Filipek (77’ Misiowski), Padysz, Buga (46’ Iliński), Anusiewicz, Matłacz, Sterna, Kwiatkowski, Ogórek, Tomas, Stromecki (58’ Demczenko), Firus (81’ Biarda).

Przewroty Mazovii
Mazovia zagrała na swoim boisku z Naprzodem Skórzec. Częste ataki Mazy i sytuacje podbramkowe zaowocowały wbiciem 2 bramek. W pierwszej połowie trafił Gałązka, w drugiej ponownie on oraz Zawadzki i Krajewski. Skład: Stelmaszczyk - S. Grabek, Chłopik, Chlebicki, A. Grabek (Dziugieł) - Czyż (Kiszczak), Smuga (Zawadzki), Stelmach, Ostrowski - Krajewski, Gałązka. 4:1 Pogoń Grodzisk pokonała Mazovię 89/90 MMz. Honorową bramkę dla mińszczan strzelił Gągol. Zagrali: Bakuła - Endzel, Struś, Jarzębski, Ostrowski, Wieczorek, Kozakiewicz, Czmoch (Popławski), Mistewicz, Gągol, Galik (Bogucki).
Niezły wynik 6:3 zanotował MOSiR 93/94 MMz w starciu ze Zrywem Sobolew. Wszystkie bramki mazoviaków padły w pierwszej odsłonie: 3 strzelił Kukawski, po jednej Przybysz, Jęda i Korczyński. Skład Mazovii: Dróżdż - Boguszewski, Suski, Lisiecki, Kluczek (Malinowski) - Jęda, Kornet, Tarczyński (Rozbicki) - Przybysz, Korczyński, Kukawski.
Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie MOSiRu 91/92 MMz z KS Ożarowianka. Bramkę w 20. minucie strzelił Trąbicki, przeciwnicy wyrównali w II połowie (61. minuta). Skład Mazovii: Foryś - Struś, Chłopik, Retkowski, Jackiewicz - Trąbicki (Zagańczyk), Dobosiewicz (Nowicki) - Dróżdż, Kalinowski, Kulka, Chomicz. Mazovia 89/90 MMz zagrała z Agrykolą II Warszawa. Niestety, mimo zaciętej walki przegrała 1:0. Skład: Bakuła - Bogucki, Struś, Wieczorek, Jarzębski, Kozakiewicz, Galik (Sulej), Mistewicz, Ostrowski, Popławski, Czmoch (Gągol).
Na wyjeździe w Karczewie z tamtejszym Mazurem zagrał MOSiR 91/92 MMz. Niestety, i on przegrał 1:3. Honorową bramkę zdobył dla mazoviaków Trąbicki. Skład: Foryś - Nowicki, Retkowski, Chłopik, Jackiewicz (Faliński) - Trąbicki, Kalinowski, Kulka (Dobosiewicz), Struś (Zagańczyk) - Dróżdż, Chomicz.

Punkty Jutrzni
Cegłowska Jutrzenka spotkała się z Czarnymi Węgrów, którzy już od początku meczu pokazywali lwi pazur. To oni zdobyli dwie bramki w I połowie: pierwszą strzałem z 7 m w sytuacji sam na sam z bramkarzem, drugą podobnie, ale z drugiej strony pola karnego. W drugiej odsłonie Szewczyk umieścił piłkę w bramce Czarnych po strzale z główki. Niedługo potem sytuację sam na sam wykorzystał Jackiewicz. Jest remis 2:2. W 88. minucie trzecią bramkę dla Jutrzenki strzela Kozyra z woleja w długi róg. Ostateczny wynik 3:2 dla Jutrzenki. Zagrali: Branicki-Zwierz, M. Cyran, Kielak, Szewczyk, Osiej, Kozyra, Jackiewicz, Wadas, Lewandowski, Pawłowicz; Kowalski, Maciejewski, P. Cyran. Natomiast środowe spotkanie Jutrzenki z Orłem Unin zakończyło się jednobramkowym remisem. Dla cegłowian bramkę strzelił z rzutu wolnego z około 30 m Lewandowski. W 90. minucie padło wyrównanie po strzale zawodnika z Unina w długi róg. Skład: Branicki-Zwierz, Szewczyk, M. Cyran, Kielak-Lewandowski, Kozyra, P. Cyran, P. Mistewicz-Jackiewicz, Wadas.

Nie siedź w domu...
W najbliższy weekend 8-9 września zagrają: Wkra Żuromin - Victoria Sulejówek (8 września, 17.00), Naprzód Zielonki - Pogoń Siedlce (8 września, 15.00), Tęcza Stanisławów - Naprzód Skórzec, Orzeł Parysów – Mazovia (9 września, 17.00), Orzeł Unin - Tygrys Huta Mińska, Orzeł Łosice - Victoria Kałuszyn, Hutnik - Jutrzenka/Tęcza Cegłów, Wilga - Płomień Dębe Wielkie, Wisła - Sokół Kołbiel, Fenix Siennica - Start II Otwock (8 września, godz. 16.00), GKP II Targówek - Watra Mrozy, Polonez - Pogoń II Siedlce, Rywal - Olimpia Latowicz, Watra II Mrozy - Miedzanka, Jutrzenka Junior - Liwia, Victoria II - Józefovia II.

WYNIKI I TABELE:

V liga: Naprzód - Błękitni 1:0, Pogoń Siedlce - Mazur 3:2, Ostrovia - MKS Ciechanów 1:3, Kasztelan - Żbik 0:0, Marcovia 2000 - Podlasie 1:2, Skra - Huragan 0:0, Amator - Wkra 1:1, Victoria Sulejówek - Kryształ 0:4.
5. Victoria S. 5 8 10-9
11. Pogoń 5 6 7-8

Okręgówka, Siedlce: Hutnik - Tęcza Stanisławów 5:0, Jutrzenka/Tęcza Cegłów - Czarni 3:2, Korona - Burza 7:0, ŁKS Łochów - Orzeł Łosice 3:2, Victoria Kałuszyn - Sęp 0:2, MKS Małkinia - Orzeł Unin 3:0, Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego - Orzeł Parysów 3:1, Mazovia - Naprzód 4:2.
2. Jutrzenka/T. 5 11 15-6
4. Mazovia 4 10 10-3
10. Victoria K. 4 4 3-6
11. Tygrys 5 4 6-14
15. Tęcza 5 2 4-13

A-klasa, Siedlce: LZS Grodzisk - Zorza 0:5, Jabłonianka - Błękitni 3:2, Podlasie II - Wisła 1:1, Sokół Kołbiel - Nojszewianka 3:2, Strzelec - Wilga 0:1, Płomień Dębe Wielkie - Wektra 0:1, Tajfun - LKS Ostrówek 1:2.
3. Sokół 3 6 6-4
14. Płomień 3 0 2-9

A-klasa, Warszawa III: Advit - Mazur II 4:5, AON Rembertów - GKP II Targówek 4:0, Watra Mrozy - Fenix Siennica 2:0, Start II - LKS Osuchów 7:1, Bór - Józefovia 0:4.
4. Watra 3 9 9-2
11. Fenix 3 0 2-10

B-klasa, Siedlce: Kosovia - Mazowsze 1:7, Laskar - Jutrzenka Junior 1:0, Liwia - Watra II Mrozy 5:0, Miedzanka - LZS Starawieś 2:1, Naprzód II - Rywal 1:3, Olimpia Latowicz - Polonez 2:13, Pogoń II Siedlce - LUKS Rzakta/Zamienie 0:2.
7. Watra II 3 4 7-9
8. Pogoń II 3 3 6-6
13. Jutrzenka J. 3 0 1-8
14. Olimpia 3 0 5-27

Warszawa III: PKS II Radość - Victoria II Sulejówek 2:5, Józefovia II - KS II Falenica 1:1, KS Glinianka - Vulcan 2:0, KS Puznówka 1996 - CKS Celestynów 1:2.
3. Victoria II 1 3 8-1

Numer: 2007 36