Biegacze z Mińska

Klub Biegacza DREPTAK Mińsk Mazowiecki został założony w 2003 roku przez grupę miłośników biegania. Do chwili obecnej członkowie klubu aktywnie uczestniczą w sportowych wydarzeniach na terenie całej Polski, osiągając coraz lepsze wyniki. W lipcu i sierpniu na terenie centralnej, wschodniej i południowej Polski odbyło się wiele biegów długodystansowych, w których nasze miasto reprezentowali mińszczanie z Klubu Biegacza „Dreptak”

Drepczą na fali

Biegacze z Mińska / Drepczą na fali

28 lipca miał miejsce XVII Nocny Bieg Powstania Warszawskiego przebiegający alejkami na terenie warszawskiego AWF-u wzdłuż pięknie oświetlonej świecami trasy, które jednak szybko zgasły pod strumieniami wody. Na niekwestionowanego lidera Klubu wyrósł Maciej Badurek, który w biegu tym na dystansie 10 km zajął 4. miejsce spośród 250 zawodników, osiągając rewelacyjny czas 35,09 i wygrywając kategorię wiekową 16-19 lat. W nocnym XVII Biegu Powstania Warszawskiego wystartował również nasz drugi reprezentant - Janusz Wieczorek, który z czasem 47,13 zajął 95. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej 18. miejsce. Kolejnym sprawdzianem formy zawodników Klubu Dreptak był VIII Bieg Sapiehów na dystansie 15 km w malowniczej, położonej nad Bugiem miejscowości Kodeń. Tu również bezkonkurencyjny okazał się Maciej Badurek - najmłodszy uczestnik biegu - który z czasem 52,43 zajął 5. miejsce w stawce około 100 zawodników, wygrywając kolejny raz w swojej kategorii wiekowej. W biegu tym nasz klub reprezentowali ponadto Janusz Wieczorek (1,08,08), Władysław Judka (1,03,21), Sławomir Toporowski (1,06,33) i Mirosław Sujak (1,05,11). Władysław Judka, Janusz Wieczorek oraz Sławomir Toporowski byli także uczestnikami III Biegu Katorżnika w Lublińcu 12 sierpnia, będącego częścią wielkiej sportowej imprezy w Lublińcu pod nazwą Galopada 2007.
15 sierpnia 2007 w podwarszawskim Radzyminie odbył się XVI Bieg Uliczny - międzynarodowy półmaraton z okazji 87. rocznicy Bitwy Warszawskiej z trasą przebiegającą od Radzymina do Ossowa. W biegu tym wystartowała reprezentująca nasze miasto czteroosobowa drużyna Dreptaka, której zawodnicy (w ogólnej stawce liczącej 400) zajęli dobre miejsca: Władysław Judka (1,32,44) – 65. miejsce Open i 21. w 3 kategorii wiekowej, Mirosław Sujak (1,37,56) – 90. i 26. w swojej kategorii, Janusz Wieczorek (1,45,02) – 137. i 37. w 3 kategorii, Sławomir Toporowski (1,45,13) – 140. i 38. w kategorii.

Numer: 2007 34   Autor: (jzp)