Ostatni tydzień to dwie kolejki piłkarskie. W środę, 15 sierpnia nasze zespoły z V ligi i siedleckiej okręgówki trzy razy remisowały, dwa zwyciężyły i raz poniosły klęskę. W czasie weekendu 18-19 sierpnia walczyły już wszystkie nasze drużyny oprócz B-klasy, Warszawa III, która zaczyna sezon jesienny 25-26 sierpnia. Tym razem zwycięstw było 8, jeden remis i pięć porażek. Podczas środowych zmagań Victoria Sulejówek 5:1 wygrała ze Skrą Drobin, a 1:4 przegrała kałuszyńska Victoria z Naprzód Skórzec. W weekend aż 8:1 Jutrzenka/Tęcza Cegłów pokonała Orła Łosice. Mazovia 4:1 wygrała z huciańskim Tygrysem. Z innych drużyn Start II Otwock 12:0 rozgromił Pro Futuro Warszawa

Podwójne starcia

Ligi piłkarskie / Podwójne starcia

Sportowa środa
Wynikiem 3:3 zakończył się wyjazdowy mecz Pogoni Siedlce z Podlasiem Sokołów Podlaski. Nieustępliwe były obie drużyny, co i rusz pojawiając się z piłką przy bramce przeciwnika. W 7. minucie pierwszego gola zdobyło Podlasie dzięki Głowaczowi, w 30. było już 2:0 dla gospodarzy (Chaciński), a w końcowych minutach meczu 3:0 (45. Krysiński). Pogoń ruszyła ostro do ataku w drugiej odsłonie. Bramka Tomasa w 63. minucie, zaraz potem Padysza (70.). Jest 2:3. W 83. Firus umieszcza piłkę w bramce podlasian, ustalając wynik na 3:3. Skład Pogoni: Matłacz, Misiowski (46. Filipek), Stromecki, Sterna (75. Pałka), Anusiewicz, Ogórek, Tomas, Radzikowski (46. Padysz), Iliński, Firus, Demczenko. Skład Podlasia: Adaśko, Bednarczyk, P. Maksymiak, R. Maksymiak, Parzonka, Głowacz (55. Michałowski), Florczuk, Romaniuk, Gała (68. Protaziuk), Krysiński (58. Omelańczuk), Chaciński (81. Horowicz). Aż 9 bramek strzelił MOSiR 91/92 Watrze Mrozy! W pierwszej połowie padły cztery, w drugiej pięć: trzy za sprawą Drożdża, dwie – Chomicza i Dobosiewicza, po jednej strzelili Trąbicki i Halaburda. W MOSiRze zagrali: Foryś – Nowicki, Chłopik, Retkowski, Jackiewicz – Trąbicki, Barwiński, Kulka, Kalinowski – Chomicz, Halaburda. Wśród graczy był też Szeląg, Zagańczyk, Dobosiewicz, Drożdż i Faliński.
Wygraną zanotowała też Mazovia 2:0 pokonując MKS Małkinię. W 36. minucie golem popisał się Biernacki, w 49. dołożył na 2:0 Gałązka. Mińszczanie pokazali ciekawe akcje i wysoki poziom gry. Skład Mazovii: Stelmaszczyk – A. Grabek (J. Brański), Biernacki, Krupieńczyk, Chlebicki (Dziugieł) – Ostrowski, Jurek, Stelmach (Jarzębski), Czyż – Gałązka, Krajewski. Termin rozegrania zaległego meczu z Victorią Kałuszyn, który przerwano z powodu ulewy, nie jest jeszcze znany. Wiadomo, że rozegrane zostanie 45. minut, czyli tyle, ile zostało do zakończenia spotkania.

Weekendowe zmagania
Cegłowska Jutrzenka pokonała u siebie Orła Łosice 8:1. Często atakowała – wynik mógł być większy, ale strzały albo były niecelne i zawodnicy uderzali w słupki, albo też bramek nieuznawano. W pierwszej połowie popisała się Jutrznia 5 golami, w drugiej dołożyła jeszcze 3. Ich autorami byli: Jackiewicz (5), Wadas (2) i Kozyra (1). Zagrali: Branicki – Zwierz, Szewczyk, M. Cyran, Kielak, Kozyra, Lewandowski, Wadas, P. Mistewicz, Grzelak, Jackiewicz.
Połowę mniej bramek niż Jutrznia oddała mińska Mazovia. Po zaciętym pojedynku na własnej murawie 4:1 wygrała z Tygrysem Huta Mińska. Pierwsza odsłona to dwa gole mińszczan (Krajewski i Jurek), w następnej kolejne dwa: Gałązki i Stelmacha oraz honorowy gości. Skład Mazovii: Stelmaszczyk – Krupieńczyk, S. Grabek (Biernacki), Chlebicki, A. Grabek (Dziugieł) – Czyż (Jarzębski), Stelmach, Jurek, Ostrowski (Smuga) – Krajewski, Gałązka.
Jednobramkowy remis to wynik sobotniego spotkania siedleckiej Pogoni ze Żbikiem Nasielsk, spadkowiczem z IV ligi. Zacięta walka przyniosła po 1 punkcie obu drużynom. Skład Pogoni: Matłacz, Misiowski, Stromecki, Filipek, Anusiewicz, Ogórek, Tomas, Buga (68. Padysz), Iliński (88. Kozłowski), Firus, Demczenko (57. Pałka).

Nie siedź w domu...
W najbliższy weekend, 25-26 sierpnia zagrają: Błękitni Gąbin – Victoria Sulejówek (25 sierpnia, 17.00), MKS Ciechanów – Pogoń Siedlce, Tęcza Stanisławów – Mazovia, Naprzód Skórzec – Tygrys Huta Mińska, Orzeł Unin – Victoria Kałuszyn, Burza Pilawa – Jutrzenka/Tęcza Cegłów, LKS Ostrówek – Płomień Dębe Wielkie, Wilga Miastków – Sokół Kołbiel, LKS Osuchów – Watra Mrozy, Fenix Siennica – AON Rembertów, Victoria II Sulejówek – WKS Puznów, Mazowsze Siedlce – Pogoń II Siedlce, LUKS Rzakta/Zamienie – Olimpia Latowicz, Watra II Mrozy – Laskar Laski, Jutrzenka Junior Cegłów - Kosovia Kosów Lacki.

V liga: Mazur Radzymin - Błękitni Gąbin 3:1, Naprzód Zielonki – MKS Ciechanów 3:0, Pogoń Siedlce – Żbik Nasielsk 1:1, Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Podlasie Sokołów Podlaski 1:5, Kasztelan Sierpc – Huragan Wołomin 2:2, Skra Drobin – Kryształ Glinojeck 2:2, Amator Maszewo – Victoria Sulejówek 1:2, Wkra Żuromin – Marcovia 2000 Marki 0:2.
1. Victoria 3 7 8-3
12. Pogoń 3 3 4-4

Okręgówka, Siedlce: Czarni Węgrów – Tęcza Stanisławów 3:1, Hutnik – Burza Pilawa 5:2, Jutrzenka/Tęcza Cegłów – Orzeł Łosice 8:1, Korona Olszyc – Sęp Żelechów 2:1, ŁKS Łochów – Orzeł Unin 3:0, Victoria Kałuszyn – Orzeł Parysów 2:0, MKS Małkinia – Naprzód Skórzec 4:2, Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego – Mazovia 1:4.
4. Mazovia 2 6 6-1
7. J./Tęcza 2 4 8-1
11. Victoria K. 2 3 3-4
12. Tęcza 3 1 4-8
13. Tygrys 3 1 3-8

A-klasa, Siedlce: Błękitni Stoczek Węgrowski – Zorza Sterdyń 5:3, LZS Grodzisk – Wisła Maciejowice 4:2, Jabłonianka – Nojszewianka 5:5, Podlasie II – Wilga Miastków 1:3, Sokół Kołbiel – Wektra Dziewule 2:0, Strzelec – LKS Ostrówek 2:1, Płomień Dębe Wielkie – Tajfun Jartypory 1:4.
5. Sokół 1 3 2-0
14. Płomień 1 0 1-4

A-klasa, Warszawa III: Mazur II Karczew – Junak Warszawa 9:0, Advit – Fenix Siennica 4:1, AON Rembertów – LKS Osuchów 9:0, Watra Mrozy – Józefovia 2:0, Start II – Pro Futuro 12:0, Bór Regut – Wisła Dziecinów 0:5.
6. Watra 1 3 2-0
10. Fenix 1 0 1-4

B-klasa, Siedlce: Jutrzenka Junior – Mazowsze Siedlce 0:5, Kosovia – Watra II Mrozy 2:5, Laskar – LZS Starawieś 0:0, Liwia Łochów – Rywal 1:6, Miedzanka – Polonez 0:4, Naprzód II – LUKS Rzakta/Zamienie 3:3, Olimpia Latowicz – Pogoń II Siedlce 2:6.
3. Pogoń II 1 3 6-2
5. Watra II 1 3 5-2
11. Olimpia 1 0 2-6
14. Jutrzenka J. 1 0 0-5

Numer: 2007 34