Ligi piłkarskie

W miniony weekend znowu padały okrzyki: Do boju! To kibice drużyn z MLS-u i siedleckiej okręgówki zagrzewali je do walki podczas pierwszej kolejki rundy jesiennej 2007/2008. Niestety, większość meczów zostało przerwanych z powodu deszczu. Pierwsze spotkania tego sezonu odbędą w ten weekend pozostałe zespoły: A-klasy Siedlce i warszawskiej A-klasy III, a tydzień później, 25-26 sierpnia zagrają drużyny z B-klasy Warszawa III

Mokra murawa

Ligi piłkarskie / Mokra murawa

Do przerwy: 1:2
Dziewięć rozegranych sparingów Mazovii zaowocowało 7 zwycięstwami i 2 przegranymi. W szeregach pojawiło się dwóch nowych graczy: Dominik Jarzębski i Robert Stelmach. Mniej sparingów odbyła Victoria. W ubiegłym sezonie to ona wygrała 1:0 z Mazovią, za to wiosną mińscy zawodnicy zrewanżowali się, pokonując kałuszynian 2:0. Tym razem rozegrano tylko pierwszą połowę – zacięta walka zakończyła się wynikiem 1:2 dla Victorii, gdy sędzia z powodu ulewy odgwizdał koniec spotkania. Pierwszą bramkę dla Mazoviaków już w 9. minucie zdobył Jurek. Po niej do kontrataku ruszyła Victoria – świetnego gola strzelił w 26. minucie 17-letni Styś. Okrzyk kibiców i dalsza walka. Niestety, uśmiechy z twarzy zdjęła kibicom Victorii druga bramka Mazovii strzelona przez Gałązkę w 45. minucie. Skład Mazovii: Stelmaszczyk - A. Grabek, Biernacki, Krupieńczyk, Chlebicki - A. Chłopik, Jurek, Stelmach, Smuga (Czyż) - Krajewski, Gałązka. Skład Victorii: Bołbotowski, Łada, Chromiński, Witan, Marucha, Abramowski, Styś, Szydłowski, Jasiński, Stryczyński, Czapski (Bieniak).

Karnety na Pogoń
Przerwany został także mecz siedleckiej Pogoni II Siedlce z Zorzą Sterdyń w ramach Pucharu Polski 12 sierpnia. Zakończono go po dogrywce 3:4 (1:2, 2:2). Poziom gry był wyrównany. Bramki zdobyli: K. Kobojek, P. Śliwa, A. Stachowicz. W składzie znalazły się rezerwy Pogoni Siedlce: J. Biarda, M. Padysz, A. Stachowicz i Ł. Kordys.
Kibice Pogoni Siedlce mogą już kupować karnety na mecze rundy jesiennej swojej drużyny (20 zł). Za 5 złotych mogli obejrzeć sobotni mecz z Huraganem Wołomin, w którym Pogoń tym razem nie pokazała się z najlepszej strony, osiągając bezbramkowy remis. Zagrali: Matłacz, Misiowski, Stromecki, Sterna, Anusiewicz (67. Padysz), Ogórek, Tomas, Radzikowski (88. Kordys), Iliński (76. Kozłowski), Firus, Pałka (46. Demczenko).

9 minut gry
Po sprawdzeniu dwóch boisk cegłowskich postanowiono o rozgrywaniu na nich meczów: przy szkole – do okręgówki, przy gminie – do B-klasy. 12 sierpnia Jutrzenka/Tęcza Cegłów zagrała z Orłem Unin (w poprzednim sezonie w Uninie padł remis 3:3, ale później w Mrozach cegłowianie spisali się i wygrali 2:0). Mecz przerwano z powodu ulewy.

Numer: 2007 33