W gminie Dobre

Tegoroczne rozgrywki gminnej ligi piłki nożnej w Dobrem były emocjonujące do samego końca. Rywalizacja trwała ponad miesiąc i choć przed ostatnią kolejką znani byli medaliści - Mlęcin, Poręby Nowe i Makówiec - to dopiero ostatnie pojedynki przesądziły o tytule mistrza gminy

Mlęcin mistrzem

W gminie Dobre / Mlęcin mistrzem

Wystartowało sześć zespołów. W przedostatnim meczu ligi Poręby gładko pokonały Osęczyznę 5:0, zapewniając sobie co najmniej srebro. O wszystkim miał zadecydować ostatni mecz Makówiec – Mlęcin. Drużyna z Makówca, chcąc obronić tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem, musiała wygrać co najmniej 4:0, niższa wygrana dawała tytuł Porębom. W najkorzystniejszej sytuacji był Mlęcin, któremu wystarczał remis. Pierwsza połowa meczu nie dostarczyła wielkich emocji, obie drużyny czuły do siebie respekt i koncentrowały się na obronie. Rozstrzygnięcie nastąpiło w pierwszych minutach po zmianie stron - Makówiec ostro zaatakował, ale zamiast strzelić bramkę, został dwukrotnie skontrowany. Dwa gole Mlęcina przesądziły o wyniku rywalizacji (ostatecznie 3:1) i tytuł mistrza gminy wójt Krzysztof Radzio przyznał mlęcinianom, którzy zdobyli 15 pkt i 14 bramek, tracąc tylko 3 gole.
Poręby miały o jedną bramkę więcej, ale tylko 12 pkt i 7 straconych bramek. Trzeci uplasował się Makówiec - 9 pkt (14:7), czwarta Osęczyzna - 4 pkt. (8 :13), dalej Czarnogłów – 3 (6:14), a ostatni byli FC Brukarze z 1 punktem (4 :16). Po zakończeniu turnieju wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i piłki, trzy najlepsze - po pucharze, a każdy z zawodników został udekorowany medalem.

Numer: 2007 32   Autor: (jzp)