W Dłużewie

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Dłużewskiego w Dłużewie wygrała w maju projekt ,,Szkoła równych szans na mazowieckiej wsi”. Tym samym uzyskała najwięcej punktów na Mazowszu. W ramach tego projektu w dniach 11-14 czerwca 2007 odbyła się wycieczka nad morze klas I-VI, rodziców i nauczycieli

Spełnione marzenia

W Dłużewie / Spełnione marzeniaNa początku wakacji już po raz trzeci dzieci ze szkoły w Dłużewie i najbliższych okolic w wieku od 3 do 18 lat uczestniczyły w dwutygodniowym wypoczynku letnim ,,Lato na wsi”, realizując hasło projektu ,,Wypoczynek dziecięcych marzeń”. Program zajęć obejmował naukę języka angielskiego w formie zabaw z wykorzystaniem internetu i projektora zakupionego z funduszu programu, rozgrywki sportowe w piłkę nożną i turnieje tenisa stołowego oraz wycieczki piesze i rowerowe po okolicy. Ponadto odbyło się spotkanie integracyjne z dziećmi ze stowarzyszenia dla dzieci z porażeniem mózgowym, w planie którego znalazło się wspólne ognisko, prace plastyczne, zabawy integracyjne, występ dzieci z Dłużewa dla dzieci niepełnosprawnych. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli dyżurujących w czasie wakacji, dwóch studentów odbywających praktyki studenckie oraz uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim – Agnieszkę Zwierz i Jolę Sikorską, które już po raz kolejny pomagały jako wolontariuszki w organizacji zajęć wakacyjnych. W zajęciach sportowych pomagał student I roku pedagogiki resocjalizacyjnej Łukasz Malinowski.
W czasie półkolonii rodzice przygotowywali posiłki, uczestniczyli w wycieczkach, pomagali w organizacji zajęć przedszkolnych i utrzymaniu porządku w szkole. Ogromną radość dzieciom sprawiły upominki, które otrzymały na zakończenie półkolonii. Każde dziecko dostał piórnik z wyposażeniem, komplet długopisów lub flamastrów. Uczniowie uczestniczący w zajęciach z języka angielskiego 6 lipca pojechali na wycieczkę do Warszawy, do Instytutu Brytyjskiego. W Instytucie zwiedzili bibliotekę ze zbiorami książek, czasopism i kaset w języku angielskim. Dowiedzieli się komu służy Instytut Brytyjski i jakie są jego zadania. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki. W dowód wdzięczności zaśpiewali pracownikom Instytutu piosenkę po angielsku i udali się w dalszą trasę po Warszawie z grupą młodszych koleżanek na Starówkę.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Siennicy, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Siennicy, nauczycielom i rodzicom.

Numer: 2007 31   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *