Liga wędkarzy

Trzecia edycja wędkarskiej ligi powiatowej 2007 r. odbyła się w niedzielę 8 lipca na jeziorze Oblin koło Maciejowic. Na brzegu tego 30-hektarowego zbiornika o 6 rano w wędkarskie szranki stanęło 19 zawodników

Zwycięstwo na Oblinie

Liga wędkarzy / Zwycięstwo na OblinieZmaganiom przez cały czas towarzyszył ostry, porywisty wiatr, który na szczęście wiał od brzegu w stronę jeziora. Mińsk Mazowiecki reprezentowały dwie 3-osobowe drużyny: pierwsza to Andrzej Dawert, Andrzej Patoleta i Sylwester Dawidziuk, a w drugiej znalazł się Bogusław Korzeniowski, Wacław Kulma i Konrad Parzyszek. Pięciu z koła PZW nr 22 i ostatni z koła nr 13. Pierwsza tura była szczęśliwa dla mińszczan. W sektorach wygrali: Andrzej Dawert – 5930 g i Andrzej Patoleta – 2400 g oraz Marek Janiec z Garwolina – 3300 g. Dawało to dwie szanse na zwycięstwo drużynowe.
Druga tura przyniosła jednak spore zmiany. Jedynie Janiec wybronił się i ponownie wygrał sektor wraz ze Zbigniewem Krogulcem z Maciejowic – 4350 g i Tomkiem Kwasem z Sobolewa – 2900 g.
Ostatecznie oblińską ligę indywidualnie wygrał Marek Janiec z Garwolina (1+1) przed Zbigniewem Krogulcem z Maciejowic (2+1) i Andrzejem Patoletą z Mińska (1+2). Szansy na medalową pozycję pozbawił A. Dawerta... żeglarz. Tak poplątał szot grota, że wiatr niefortunnie zepchnął sporą żaglówkę prosto w stanowisko wędkarza. Wypłoszone ryby i strata cennych minut dały panu Andrzejowi trzeci wynik w sektorze (3900 g) i ostatecznie 4. miejsce indywidualnie (60 g więcej i byłoby 2. miejsce).
W miarę równe łowienie drużynowe dało Mińskowi (Dawert, Patoleta, Dawidziuk) zdecydowane zwycięstwo w tej klasyfikacji. Drugie miejsce zajęła drużyna „Podwórka” Garwolin: Marek Janiec, Andrzej Kozicki i Krzysztof Wieteska, trzeci byli wędkarze z drużyny „Jazgarze” Maciejowice: Zbigniew Krogulec, Daniel Homa i Rafał Kowalski.

Numer: 2007 28   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *