Ligi piłkarskie

W ubiegły weekend pożegnaliśmy drużyny z siedleckiej okręgówki oraz A-klasy Warszawa III. Awansuje okręgowy Promnik Łaskarzew (71 pkt), spadek czeka Zorzę Sterdyń (16. miejsce i 12 pkt); z warszawskiej tabeli awans czeka Victorię Zerzeń (65 pkt) i zapewne PKS Radość (o 4 punkty mniej), wyleci KS Glinianka (10 pkt) i WKS Puznów (6 pkt). Łącznie nasze zespoły wywalczyły 5 zwycięstw, 6 razy przegrały i 5 remisowały. Siedlecka Pogoń 4:0 pokonała Orła Goleszyn, a 5:2 to wynik spotkania Mazovii z Burzą Pilawa. Z siedleckiej B-klasy drużyna LZS Starawieś rozgromiła Jupitera Koszewnicę 10:0!

Ku końcowi

Ligi piłkarskie / Ku końcowi

Lotna Pogoń
Siedlecki zespół w przedostatniej kolejce MLS wygrał z Orłem Goleszyn 4:0. Gospodarze grali końcówkę meczu w dziewięciu, bo dwóch zawodników ukarano czerwonymi kartkami. Bramki padły po strzałach Bugi (dwie, w tym jedna z karnego), Demczenki i Poszalskiego.
Skład: Adaśko (Biarda), Filipek, Stromecki, Sterna, Padysz, Kozłowski, Ogórek, Buga, Tomas (Chomczyński), Demczenko, Pałka (Poszalski).

Mistrzowska Jutrznia
Remis 1:1 z Jabłonianką Jabłonna Lacka to wynik spotkania cegłowskiej Jutrzenki/Tęczy. Choć nie wykorzystała wielu dogodnych sytuacji, udało jej się strzelić honorową bramkę – padła w drugiej minucie gry dzięki Gujskiemu. Także z karniaka zdobyli gola goście z Jabłonny. Dzięki takiemu wynikowi Jutrzenka ma już zapewnione pierwsze miejsce w lidze.

Mazovia na trzecim
W okręgówce utrzyma się miński zespół – obecnie zajmujący 3. pozycję w tabeli z 52 pkt. W meczu ostatniej kolejki pokonał na wyjeździe Burzę Pilawę 5:2. Trzy gole padły w pierwszej połowie dzięki A. Chłopikowi, który piłkę w bramce umieścił juz w 2. minucie gry! Dwie minuty potem poprawił A. Grabek (2:0), w 29. minucie - Zawadzki na 3:0. Druga odsłona to bramki Smugi (59’) i ponownie Zawadzkiego w końcówce meczu. Skład Mazovii: Stelmaszczyk – A. Grabek, Biernacki, S. Grabek, Chlebicki – A. Chłopik, Jurek, Smuga, Ostrowski (Czyż) – Krupieńczyk, Zawadzki.
Mecz wyjazdowy rozegrała Mazovia 92’ MMz, pokonując Jutrzenkę Cegłów 15:3! Gole strzelili Chomicz (5), Chłopik (3), Retkowski i Bazyl – 2, Halaburda, Nowicki, Jackiewicz – po jednym. Zagrali: Foryś – Nowicki, Kulka, Jackiewicz, Zagańczyk – Retkowski, Halaburda, Bazyl, Chłopik – Chomicz.
2:1 (1:1) to wynik meczu MOSiRu 88’ MMz z Dolcanem Ząbki. Bramki zdobyli Czmoch i Wieczorek. Skład: Gawin – Ryżko, Kiszczak, Endzel, M. Brański – Wieczorek, Popławski (Sulej), Czmoch, Malejczyk – Przyborowski, Czerwonka (Galik).

Nie siedź w domu...
W ostatni piłkarski weekend 16-17 czerwca zagrają: Pogoń Siedlce - Iskra Krasne (16 czerwca, 17.00), Victoria Sulejówek - Wkra Żuromin (16 czerwca, 17.00), MKS Ciechanów - Błękitni (16 czerwca, 17.00), Wilga - Jutrzenka/Tęcza Cegłów, Jutrzenka Junior Cegłów - Płomień Dębe Wielkie, Pogoń - Olimpia Latowicz, Laskar - Sokół Kołbiel, Iskra Stojadła - Strzelec, Watra Mrozy - KS Puznówka 1996.

WYNIKI I TABELE:

MLS: Naprzód - Kasztelan 1:1, Mazowsze - Tęcza 34 2:1, Podlasie - Huragan 3:1, Błękitni - Kryształ 3:3, Wkra - MKS Ciechanów 0:0, Orkan - Victoria Sulejówek 1:2, Iskra - Amator 5:3, Orzeł - Pogoń Siedlce 0:4.
7. Pogoń 29 44 57-41
13. Victoria S. 29 27 49-54

Okręgówka, Siedlce: Victoria Kałuszyn - Amur 2:2, Korona - MKS Małkinia 0:0, Miedzanka - Czarni 1:0, Tęcza Stanisławów - Naprzód 0:2, ŁKS Łochów - Promnik 3:2, Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego - Sep 1:3, Burza - Mazovia 2:5, Orzeł - Zorza 3:1.
3. Mazovia 30 52 55-36
8. Tygrys 30 42 51-52
9. Tęcza 30 42 44-54
15. Victoria K. 30 34 35-62

A-klasa, Siedlce: Płomień Dębe Wielkie - Wilga 3:1, Wisła - Jutrzenka Junior Cegłów 5:1, LZS Grodzisk - Tajfun 1:1, Wektra - Błękitni 0:2, Orzeł Unin - LKS Ostrówek 3:1, Orzeł Parysów - Hutnik 0:0, Jutrzenka/Tęcza Cegłów - Jabłonianka 1:1.
1. J./T. Cegłów 25 60 76-20
12. Płomień 25 26 34-58
14. Jutrzenka J. 25 6 22-104

A-klasa, Warszawa III: Bór - GKP II 3:0, WKS Puznów - Victoria 0:3 (wo), Mazur II - Advit 0:2, Wisła - KS Glinianka 2:1, Victoria II Sulejówek - PKS Radość 0:3 (wo), AON - Józefovia przerwany, Drukarz II - Fenix Siennica 3:5.
8. Fenix 26 36 67-66
12. Victoria II 26 15 43-95

B-klasa, Siedlce: Strzelec - Pogoń II Siedlce 2:2, Liwia - Iskra Stojadła 3:0 9wo), LZS Starawieś - Jupiter 10:0, Sokół Kołbiel - Polonez 1:1, Podlasie II - Laskar 4:0, Olimpia Latowicz - Nojszewianka 3:4.
2. Sokół 23 55 70-23
8. Pogoń II 24 31 59-60
12. Iskra 23 13 22-79
13. Olimpia 23 11 47-106

B-klasa, Warszawa II: CKS Celestynów - Korona II 0:1, KS Puznówka - Grom 4:3, Jedność II - Orzeł 3:0, Skra II - Watra Mrozy 0:0, Victoria II - Płomień 9:0.
1. Watra 19 46 40-11

Numer: 2007 24