W ubiegły weekend 2-3 czerwca nasze zespoły dzielnie walczyły o kolejne punkty. Remisowały 6 razy, wygrały zaledwie 4 i w sześciu poniosły klęskę. Remis 3:3 padł podczas spotkania siedleckiej Pogoni z Kasztelanem Sierpc, jednobramkowymi remisami zakończyły się pojedynki kałuszyńskiej Victorii z Orłem Łosice, stanisławowskiej Tęczy z Czarnymi Węgrów, Pogoni II Siedlce z Liwią Łochów. 2:2 padło podczas meczu mińskiej Mazovii z Amurem Wilgą oraz Jutrzenki Junior Cegłów z LZS Grodzisk Krzymosze. Dla niektórych drużyn najbliższa kolejka (9-10 czerwca) jest jednocześnie ostatnią (siedlecka okręgówka, A-klasa Warszawa III), pozostałe rozegrają finiszowe spotkania 16-17 czerwca

Remisowo do tyłu

Ligi piłkarskie / Remisowo do tyłu

Wreszcie lepiej
Ma wreszcie powody do zadowolenia trener mińskiej Mazovii, Janusz Puchalski, który wcześniej utyskując, teraz jest „pełen uznania dla swoich chłopaków”. Należą się ogromne brawa, jedynym minusem jest wciąż mała liczba zawodników pojawiająca się na treningach (raptem 3 chłopaków). Mecz był ciekawy, Mazovia pokazała, na co ją stać i dzielnie walczyła. Wygrała 2:2 z Amurem Wilgą. Bramki: Smuga w pierwszej połowie (1:0), druga bramka w następnej odsłonie dzięki Krupieńczykowi (2:2). Skład: Szubiński – Biernacki, Krupieńczyk, S. Grabek, Chlebicki – Czyż, Smuga, Jurek, Zawadzki (Osica) – Gałązka, Ostrowski.
Gorzej poszło Mazovii 90’ MMz, która przegrała 1:2 z Wisłą Maciejowice. Honorową bramkę strzelił w pierwszej połowie G. Ryżko. Skład: Antosiewicz – K. Struś, Bogucki, Trąbicki, Ł. Smuga – G. Ryżko, Ł. Ryżko, Kozakiewicz, Barwiński (Parobczak, (Walesiak) – Gągol, Siwak.
Za to 3:1 pokonała Mazovia 92’ MMz Hutnika Hutę Czechy. Dwie bramki padły w pierwszej połowie – strzelili je Halaburda (1:1) i Bazyl (2:1), w drugiej zdobył trzecią bramkę Chomicz.

Pierwsi w MLŻ!
30 maja (sobota) siedlecka Pogoń 1995 trenera Józefa Topczewskiego pokonała u siebie Mazur Karczew w MLŻ 4:0. Bramki zdobyli: Kamil Dmowski – dwie, Bartosz Pawlak – jedną i Jakub Pasik – jedną. Zespół miał dużą przewagę i wiele sytuacji podbramkowych, był zdecydowanie częściej przy piłce aniżeli goście.
W niedzielnym meczu pomiędzy drużynami Varsovii i Akademii Piłkarskiej D. Kubickiego ten sam zespół siedlecki wygrał 1:0. Dzięki temu zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie Mazowieckiej Ligi Żaków!

Awans mimo porażki
W ostatni weekend cegłowska Jutrzenka przegrała na wyjeździe z Hutnikiem Huta Czechy. W pierwszych minutach gry przewodzili gospodarze, nie poddawali sie jednak zawodnicy Jutrzenki (Branicki), próbując unieszkodliwić zawodników Hutnika. Padały strzały na bramkę: zawodnika huciańskiego z 25 metrów (w słupek) i Lewandowskiego (nad poprzeczką). Niecelnego kopa oddaje też M. Mistewicz, dalej Gujski z 18 metrów. Nie poddają się gospodarze – strzał z 16 metrów oddaje zawodnik gospodarzy (z trudem strzał broni go bramkarz). Koniec pierwszej połowy to bezbramkowy remis. Początek drugiej – błąd w obronie Jutrzni – przeciwnik wykorzystuje sytuacje sam na sam i strzela pierwszą bramkę. Później jeszcze czerwona kartka dla Zwierza i rzut wolny Hutnika z 16 metrów, który broni Branicki. Zaczyna się ostra gra i coraz częstsze natarcia Jutrzenki. Jednak po kontrze dwóch zawodników gospodarzy strzeliło na 2:0. Walczył jeszcze P. Cyran, ale piłkę wybili obrońcy. Ostateczny wynik 2:0 dla Hutnika., ale awans cegłowian jest zapewniony!

Numer: 2007 23