Ubiegły piłkarski weekend upłynął w pięknej słonecznej pogodzie. Mniej piękne były wyniki meczów. Nasze zespoły tylko 5 razy wygrały, raz remisowały (Płomień Dębe Wielkie z Wektra Dziewule 2:2) i aż 10 przegrały! Zaledwie jedną bramkę siedlecka Pogoń strzeliła w bratobójczym pojedynku z Victorią Sulejówek. Dwie zdobyła Mazovia w sobotnim meczu z Zorzą Sterdyń. Aż 5 straciła Jutrzenka Junior Cegłów na korzyść Orła Unin

Przeplatanka

Ligi piłkarskie / Przeplatanka

Victoria pogoniona
W niedzielę, w ramach MLS-u siedlecka Pogoń walczyła u siebie z Victorią Sulejówek. Całe spotkanie przebiegło spokojnie, gospodarze częściej atakowali bramkę sulejówczan i już w 36 minucie pierwszej połowy bramkę strzelił dla siedlczan Pałka. Skład Pogoni: Adaśko, Filipek, Stromecki, Sterna, Padysz, Iliński, Ogórek, Poszalski (Radzikowski), Buga (Cabaj), Demczenko (Gołoś), Pałka (Wadas).
Pogoń II Siedlce przegrała na swoim terenie 0:2 z Sokołem Kołbiel. Rezerwy Pogoni pokazały dobrą grę, walcząc o każdą piłkę. Niestety, bramkę straciły w pierwszych minutach gry, ale później próbowali odrobić straty. Jednak padł kolejny gol – znowu dla Kołbieli. Mecz zakończył sie wynikiem 2:0 dla Sokoła Kołbiel.

Zorze Mazovii
W sobotnie popołudnie mińska ekipa zagrała u siebie z Zorzą Sterdyń. Dzielnie walczący mińszczanie pokazali pazur – już w czwartej minucie bramkę strzelił Smuga. Kolejna padła w drugiej odsłonie gry zdobyta przez Adriana Chłopika (68. minuta).
Skład zespołu: Stemaszczyk-Krupieńczyk, S. Grabek, A. Grabek (Dziugieł), Biernacki, Smuga, Zawadzki, Czyż (M. Chłopik), A. Chłopik-Gałązka, Krajewski.
Sromotną klęskę poniósł miński MOSiR, którego aż 10:1 ograła Wisła Płock. Jedyny gol z karnego padł dzięki Ostrowskiemu. 1:0 to wynik Mazovii 90’ Mmz z Sępem Żelechów (bramka G. Ryżki). Gorzej poszło Mazovii 92’ Mmz, która przegrała 0:5 (0:2) z Mewa Mmz.
Warto wspomnieć o środowym spotkaniu Mazovii z Victorią Kałuszyn na mroziańskiej murawie. Wynik tego meczu to 2:0 (0:0) dla mińszczan. Według trenera Janusza Puchalskiego zespół zasłużył na wygraną, mogło być o jedną więcej bramkę. Na pochwałę zasługują też kibice, którzy nie wszczynali burd (może dlatego, że mecz nadzorowała policja).

Jutrznia błękitna
Jedną bramkę strzeliła Błękitnym Stoczek Węgrowski Jutrzenka/Tęcza Cegłów. Początek spotkania to spokojne akcje cegłowian (do bramki przeciwnika dobijali się Gujski, Lewandowski, Pawłowicz, Szewczyk) i szybkie kontry gospodarzy ze Stoczka. Początek drugiej połowy to czerwona kartka dla Grzelaka i wzmożone ataki gospodarzy. Kolejne akcje cegłowian (m.in. Lewandowskiego) i wreszcie honorowy gol Gruszczyńskiego. Ostateczny wynik meczu 1:0 dla Jutrzenki, która awansowała do okręgówki.

Nie siedź w domu...
W weekend 26-27 maja spotkają się: Orzeł Goleszyn - Victoria Sulejówek (26 maja, godz. 15.30), Pogoń Siedlce - Amator Maszewo (26 maja, godz. 15.00), Victoria Kałuszyn - Zorza (26 maja, godz. 17.00), Tęcza Stanisławów - MKS Małkinia (27 maja, godz. 14.00), Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego - Naprzód (26 maja, godz. 18.00), Orzeł - Mazovia (26 maja, godz. 17.00), LZS Grodzisk - Płomień, Wektra - Jutrzenka Junior Cegłów, Jutrzenka/Tęcza Cegłów - LKS Ostrówek, Victoria II Sulejówek - Advit, Fenix - Józefovia, LZS Starawieś - Pogoń II Siedlce, Sokół Kołbiel - Iskra, Olimpia - Polonez, Korona II - Watra Mrozy.

TABELE I WYNIKI:

MLS: Kasztelan – Amator 3:1, Victoria Sulejówek – Pogoń Siedlce 0:1, MKS Ciechanów – Orzeł Goleszyn 3:1, Kryształ – Iskra 3:1, Huragan – Orkan 7:3, Tęcza 34 – Wkra 2:1, Naprzód – Błękitni 3:2, Mazowsze – Podlasie 2:1.
7. Pogoń 26 40 49-36
13. Victoria 26 21 41-50

Okręgówka, Siedlce: Victoria Kałuszyn - Korona Olszyc 0:4, Mazovia - Zorza 2:0, Sep - Orzeł Łosice 1:3, Promnik - Amur 0:0, Naprzód - Burza 3:1, Czarni - Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 1:0, MKS Małkinia - ŁKS Łochów 3:0, Miedzanka - Tęcza Stanisławów 0:1.
3. Mazovia 22 48 48-31
5. Tygrys 27 42 48-41
8. Tęcza 27 41 42-49
14. Victoria 27 29 28-59

A, Siedlce: Wilga - Hutnik 2:4, LKS Ostrówek - Jabłonianka 1:5, Błękitni - Jutrzenka/Tęcza Cegłów 0:1, Tajfun - Orzeł Parysów 1:5, Jutrzenka J. Cegłów - Orzeł Unin 0:5, Płomień - Wektra 2:2, Wisła - LZS Grodzisk 1:0.
1. Jutrzenka/T. 22 56 71-15
13. Płomień 22 19 29-56
14. Jutrzenka J. 22 5 18-94

A, Warszawa III: Józefovia - Bór 6:0, PKS Radość - Fenix Siennica 7:1, KS Glinianka - Drukarz II 1:8, Advit - AON 1:1, Victoria - Victoria II Sulejówek 3:0 (wo), GKP II Targówek - Wisła 0:2, WKS Puznów - Mazur II 1:7.
10. Fenix 23 30 60-61
12. Victoria II 23 15 43-81

B, Siedlce: Polonez - Nojszewianka 1:1, Jupiter - Olimpia 4:2, Iskra - Podlasie II 0:3, Pogoń II - Sokół Kołbiel 0:2, Strzelec - Liwia 4:1.
2. Sokół 20 48 59-21
7. Pogoń II 21 29 56-51
11. Iskra 20 13 22-70
13. Olimpia 20 10 43-98

B, Warszawa II: CKS Celestynów - Watra Mrozy 1:2, Grom - Korona II 3:4, Jedność II - KS Puznówka 1996 0:2, Płomień - Orzeł 2:3, Rokola - Skra II 2:3.
1. Watra 16 39 36-10

Numer: 2007 21