Sześć porażek, tyleż samo zwycięstw i jeden remis to bilans kolejki pierwszego majowego weekendu. Nieźle spisała się podczas niego siedlecka Pogoń, wygrywając 4:1 z Kryształem Glinojeck, ale o wiele lepiej poszło jej młodszej siostrze – Pogoń II aż 9:1 pokonała latowicką Olimpię. Wynik 3:1 dla Mazovii padł podczas spotkania naszej mistrzyni z Sępem Żelechów. W bratobójczym pojedynku cegłowskich zespołów Jutrzenki Junior i Jutrzenki/Tęczy 4:0 zwyciężyli tęczowiacy (w sezonie jesiennym udało im się strzelić o 2 gole więcej), a remis jednobramkowy padł podczas meczu Tygrysa Huta Mińska Mazowieckiego ze stanisławowską Tęczą – obie drużyny z Okręgówki

Majowe zmagania

Ligi piłkarskie / Majowe zmagania

Pogoniści do przodu
Siedlecka Pogoń osiągnęła wynik 4:1 z Kryształem Glinojeck. A to dzięki dynamicznym akcjom i mocnym, zdecydowanym strzałom siedleckich zawodników. Pierwszego gola strzelił w 10. minucie Pałka, siedem minut później także on podwyższył wynik na 2:0. W drugiej odsłonie bramki zdobyli Wadas (49. minuta) i Gołoś (90. minuta). Zagrali: Adaśko-Filipek, Stromecki (Demczenko), Sterna, Padysz-Iliński, Ogórek, Buga, Poszalski, Wadas (Gołoś), Pałka (Kozłowski).
9:1 to rezultat spotkania Pogoni II z Olimpią Latowicz, która grała w dziesiątkę. Pierwsza połowa to nieco chaotyczna gra Pogonistów, ale już po przerwie było więcej dynamicznych akcji i walki o punkty, w efekcie czego Pogoniści zakończyli mecz wynikiem 9:1.

W górę
Mińska Mazowieckiego Mazovia odniosła kolejne zwycięstwo – tym razem 3:1 z Sępem Żelechów. Pierwsza odsłona to śmiałe ataki mazoviaków i bramka w 16. minucie Gałązki. Trzy minuty później na 2:0 dobija Krupieńczyk. Dalsza część spotkania to przerzucanie piłki między zawodnikami obu drużyn. W drugiej połowie gole... dla Mazovii (S. Grabek) i pierwszy (na szczęście jedyny) dla Sępa. Akcji mniej, woli walki także, ale punkty zostały zdobyte, a mecz wygrany.
Skład: Stelmaszczyk-Dziugieł, Krupieńczyk (Biernacki), S. Grabek (J. Brański), Chlebicki-Ostrowski (Jurek), Zawadzki, Smuga (Osica), Czyż-Krajewski, Gałązka.
Świetne 7 bramek strzeliła Mazovia 90’ MMz Amurowi Wildze. Pierwsza padła w pierwszej odsłonie, pozostałe sześć w drugiej części spotkania. Strzelali: 3 razy Kozakiewicz, 2 razy Gągol i raz Ł. Ryżko.
Skład: Bakuła-Trąbicki, K. Struś, Bogucki, Smuga-Barwiński (Antosiewicz), Kozakiewicz, Ł. Ryżko, G. Ryżko-Przyborowski, Gągol.
Także Mazovia 92’ MMz nie była gorsza, pokonując 3:0 Jutrzenkę Junior Cegłów. Bramki zdobyli Zagórski, Kulka i Chomicz. Skład: Forys-Nowicki, Jackiewicz, Chłopik, Zagańczyk-Bazyl, Retkowski, Zagórski, Halaburda-Kulka, Chomicz.

Starania Jutrzenki
Podejmująca na własnym boisku Jutrzenka Junior Cegłów miejscową rywalkę Jutrzenkę Tęczę Cegłów nie wytrzymała napięcia i przegrała 0:4. Tym samym Tęcza odniosła 6. z rzędu zwycięstwo. Dwie bramki padły w pierwszej połowie spotkania, a to dzięki Szewczykowi i Lewandowskiemu, w drugiej odsłonie kolejne dwie zdobył Gruszczyński i Zwierz.
Trochę gorzej spisali się trampkarze, przegrywając 1:3 z Hutnikiem Huta Czechy. Pierwsza bramka dla hucian padła już po kilkunastu minutach gry. Lekkie zmieszanie wśród cegłowian i... kolejne dwa gole dla Huty. Jeszcze strzał Kowalskiego koło słupka, ale chybiony. Druga połowa to poprawa gry Jutrzenki, ale nadal bezskuteczna walka. Z rożnego strzelał Pajda, z wolnego Kruszewski, który z 30 m umieścił piłkę w bramce hucian, zdobywając honorowego gola. Jeszcze parę akcji, m.in. Mistewicza i Nowakowskiego, po czym... gwizdek końcowy.

Nie siedź w domu...
W weekend 12-13 maja zagrają: Pogoń Siedlce – MKS Ciechanów (13 maja, godz. 15.00), Amator Maszewo – Victoria Sulejówek (12 maja, godz. 11.00), Mazovia – Korona Olszyc (12 maja, godz. 16.30), Sęp – Victoria Kałuszyn (13 maja, godz. 17.00), Miedzanka – Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego (13 maja, godz. 17.00), Tęcza Stanisławów – ŁKS Łochów (13 maja, godz. 16.00), Orzeł Unin – Płomień Dębe Wielkie, Orzeł Parysów – Jutrzenka Junior Cegłów, Jutrzenka/Tęcza Cegłów – Tajfun, GKP II Targówek – Victoria II Sulejówek, Fenix Siennica – KS Glinianka, Podlasie II – Pogoń II Siedlce, Olimpia Latowicz – Iskra Stojadła, Victoria II Głosków – Watra Mrozy.

WYNIKI i TABELE:
MLS: Kasztelan Sierpc – Victoria Sulejówek 1:0, MKS Ciechanów – Amator 4:1, Kryształ – Pogoń Siedlce 1:4, Huragan – Orzeł 6:1, Tęcza 34 – Iskra 4:0, Naprzód – Orkan 3:0, Mazowsze – Wkra 1:0, Podlasie – Błękitni 2:2.
7. Pogoń 24 36 47-35
13. Victoria 24 20 38-46

Okręgówka, Siedlce: Korona – ŁKS Łochów 2:1, Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego – Tęcza Stanisławów 1:1, Burza – Miedzanka 1:1, Amur – MKS Małkinia 1:0, Orzeł Łosice – Czarni Węgrów 0:1, Zorza – Naprzód 2:2, Victoria Kałuszyn – Promnik 1:4, Mazovia – Sęp 3:1.
5. Mazovia 24 39 39-29
6. Tygrys 24 38 43-38
8. Tęcza 24 35 38-46
12. Victoria 24 26 23-53

A-klasa, Siedlce: Wilga – LKS Ostrówek 3:1, Błękitni – Hutnik 2:2, Tajfun – Jabłonianka 1:3, Jutrzenka J. Cegłów – Jutrzenka/Tęcza Cegłów 0:4, Płomień Dębe Wielkie – Orzeł Parysów 2:0, Wisła – Orzeł Unin 3:2, LZS Grodzisk – Wektra 2:3.
1. Jutrzenka/T. 20 50 67-15
13. Płomień 20 18 26-51
14. Jutrzenka J. 20 5 17-82

A-klasa, Warszawa III: Wisła – Mazur II 0:5, PKS Radość – Bór 6:0, KS Glinianka – Józefovia 0:9, Advit – Fenix Siennica 3:1, Victoria – Drukarz II 2:0, GKP II Targówek – AON Rembertów 2:2, WKS Puznów – Victoria II Sulejówek 2:4.
8. Fenix 21 29 57-52
12. Victoria II 21 15 43-77

B-klasa, Siedlce: Jupiter – Laskar 0:0, Iskra Stojadła – Nojszewianka 0:3, Pogoń II Siedlce – Olimpia Latowicz 9:1, Strzelec – Sokół Kołbiel 5:2, Liwia – LZS Starawieś 2:1.
2. Sokół 19 45 57-21
7. Pogoń II 19 29 56-42
10. Iskra 18 13 22-64
13. Olimpia 18 7 38-94

B-klasa, Warszawa II: CKS Celestynów – Orzeł 1:1, Grom – Victoria II Głosków 0:1, Rokola – Korona II 7:3, Skra II – KS Puznówka 1996 3:2, Płomień – Jedność 3:6.
2. Watra 14 33 33-9

Numer: 2007 19