Miniony weekend nie był zbyt szczęśliwy dla naszych drużyn. Udało im się wygrać 7 razy, raz zremisować, ale aż z 9 spotkań wróciły przegrane. Siedleckiej Pogoni punkty zabrała Tęcza 34 Płońsk (1:0 dla tęczowiaków). Mazovia kolejny raz pokazała pazur – tym razem 2:0 pokonała Naprzód Skórzec. 6:1 ograła Victorię II Sulejówek dziecinowska Wisła, a aż 10 bramek Polonez Mordy strzelił Iskrze Stojadła (bez choćby bramki honorowej). Najwiekszą przegraną z pozostałych zespołów zanotował Orzeł Goleszyn z MLS-u, który przegrał 0:17 (!) z Naprzodem Zielonki!

Walczą bez ustanku

Ligi piłkarskie / Walczą bez ustanku

Wprzódy Maza
Same zwycięstwa padały dla zespołów Mazovii. Najmłodsi z rocznika ‘92 3:0 pokonali Kobrę Górzno walkowerem, bo ta wycofała się z rozgrywek. Zawodnicy rocznika ‘90 ograli 9:0 (4:0) Koronę Olszyc: 4 bramki strzelił Gągol, pozostałe Kozakiewicz, Barwiński, Ł. Ryżko, G. Ryżko i Siwak. Skład zespołu: Bakuła – Bogucki (R. Struś), Walesiak, K. Struś, Trąbicki (Ł. Smuga) – G. Ryżko (W. Szuba), Kozakiewicz, Ł. Ryżko, Barwiński – Siwak, Gągol.
Mazovia 2:0 wygrała z Naprzodem Skórzec po bramce Gałązki w pierwszej połowie i Marka Krupieńczyka w drugiej po strzale z rzutu wolnego. Skład: Stelmaszczyk – Krupieńczyk, S. Grabek, A. Grabek, Chlebicki – Ostrowski (Dziugieł), Smuga (Alwas), M. Chłopik, A. Chłopik – Zawadzki, Gałązka.

Młodzi lepiej
Jednego gola strzeliła Tęcza 34 Płońsk w niedzielne popołudnie siedleckiej Pogoni. Z powodu kontuzji nie zagrali pogoniści Radzikowski i Ogórek.
Skład: Adaśko, Filipek, Stromecki, Sterna, Padysz, Kruk, Iliński, Buga, Poszalski, Demczenko, Pałka.
Lepiej spisała sie młodsza siostra Pogoni, wygrywając 3:2 z Laskarem Laski. Dzielnie walczyli w pierwszej połowie, niestety w ostatnich jej minutach dostali pierwszego kopniaka. Po przerwie pogoniści zaczęli ostrą walkę, dzięki której strzelili aż 3 bramki, niestety jeszcze jedną stracili – pod koniec drugiej odsłony. Po jesiennym remisie obu drużyn 3:3, tym razem swoje trzy gole utrzymała Pogoń, zdobywając punkt. W tabeli zajmuje 9. miejsce z 22 punktami.

Dokopali Wiśle
Na stadionie w Maciejowicach cegłowska Jutrzenka/Tęcza zagrała z tamtejszą Wisłą. Mimo mało ciekawej murawy ekipy dzielnie walczyły o punkty. Już od początku pałeczkę przejęli cegłowianie, stwarzając niezłe sytuacje po autowych rzutach. Nie ustępowali Lewandowski i Kowalski, grasując przy bramce gospodarzy. Pierwszy gol padł po strzale za karnego Grzelaka. Kolejny – z główki Kowalskiego – niestety, odparty został przez bramkarza. Także strzał Mistewicza został zakasowany przez wiślańskich obrońców, a potem bramkarza. Ale oto znów gol dzięki Pawłowiczowi – jest 2:0, za moment już 3:0 po strzale Cyrana z pola karnego! Z wolnego i 35 m uderzył Lewandowski, ale piłkę sparował bramkarz. W drugiej połowie także dominowała Jutrzenka. Padały strzały dobre, choć powstrzymywane przez gospodarzy – walczyli Kowalski, Mistewicz, Kozyra, Gruszczyński, Dąbrowski, stwarzając m.in. kilka sytuacji sam na sam. Ostateczny wynik meczu Wisła Maciejowice - Jutrzenka/Tęcza Cegłów 0:3.

Nie siedź w domu
Podczas kolejki 5-6 maja zagrają: Kasztelan – Victoria Sulejówek (5 maja, godz. 17.00), Kryształ – Pogoń Siedlce (5 maja, godz. 17.00), Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego – Tęcza Stanisławów (5 maja, godz. 17.00), Victoria Kałuszyn – Promnik (6 maja, godz. 15.00), Mazovia – Sęp (5 maja, godz. 16.30), Jutrzenka J. Cegłów – Jutrzenka/Tęcza Cegłów (6 maja, godz. 16.00), Płomień Dębe Wielkie – Orzeł, Advit – Fenix Siennica, WKS Puznów – Victoria II Sulejówek, Iskra Stojadła – Nojszewianka, Pogoń II Siedlce – Olimpia Latowicz, Tęcza/Jutrzenka Piaseczno – Podlasie II, Strzelec – Sokół Kołbiel.

Wyniki i tabele
MLS: Kasztelan – MKS Ciechanów 2:0, Kryształ – Victoria Sulejówek 2:1, Huragan – Amator 0:0, Tęcza 34 – Pogoń Siedlce 1:0, Naprzód – Orzeł 17:0, Mazowsze – Iskra 2:1, Podlasie – Orkan 2:0, Błękitni – Wkra 2:1.
9. Pogoń 22 32 42-33
13. Victoria 22 17 33-45

Okręgówka, Siedlce: Naprzód - Mazovia 0:2, Korona - Tygrys Huta Mińska Mazowieckiego 2:0, Burza - ŁKS Łochów 2:0, Amur - Tęcza Stanisławów 4:0, Orzeł - Miedzanka 4:4, Zorza - MKS Małkinia 2:4, Victoria Kałuszyn - Czarni 1:0, Sęp - Promnik 0:5.
4. Tygrys 22 37 41-35
6. Mazovia 22 36 36-26
9. Tęcza 22 31 31-44
11. Victoria 22 26 22-48

A, Siedlce: Wilga - Błękitni 3:0, Tajfun - LKS Ostrówek 0:1, Jutrzenka J. Cegłów - Hutnik 0:8, Płomień Dębe Wielkie - Jabłonianka 1:1, Wisła - Jutrzenka/Tęcza Cegłów 0:3, LZS Grodzisk - Orzeł 1:1, Wektra - Orzeł Unin 1:2.
1. Jutrzenka/T. 18 44 61-15
13. Płomień 18 15 24-49
14. Jutrzenka J. 18 5 15-73

A, Warszawa III: KS Glinianka - Bór 0:7, Advit - PKS Radość 0:2, Victoria - Józefovia 2:3, GKP II - Fenix 1:3, WKS Puznów - Drukarz II 0:1, Mazur II - AON Rembertów 1:0, Wisła - Victoria II 6:1.
7. Fenix 19 29 54-45
12. Victoria II 19 12 39-72

B, Siedlce: Pogoń - Jupiter 0:4, Iskra Stojadła - Polonez 0:10, Pogoń II Siedlce - Laskar 3:2, Tęcza/Jutrzenka Piaseczno - Nojszewianka 0:3, Strzelec - Olimpia 4:0, Liwia - Podlasie II 3:5, LZS Starawieś - Sokół Kołbiel 1:3.
2. Sokół 18 45 54-17
7.Pogoń II 18 26 46-40
10. Tęcza/J. 18 21 33-51
11. Iskra 18 16 27-61
14. Olimpia 18 7 39-93

B, Warszawa II: Rokola - CKS Celestynów 0:6, Watra Mrozy - Grom 2:0, KS Puznówka - Płomień 2:2, Korona II - Jedność II 14:0, Victoria II - Orzeł 3:2.
1. Watra 14 33 33-9

- punkty i bramki sprzed kolejki 1-3 maja.

Numer: 2007 18