Otwarty turniej w Piątce

W ubiegłą sobotę, 28 kwietnia odbyły się I Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego amatorów w tenisie stołowym. Zawodnicy grali w trzech kategoriach > 40, < 40 oraz open

Wygrali siedlczanie

Otwarty turniej w Piątce / Wygrali siedlczanie

Sobotnie zawody to swego rodzaju zakończenie i podsumowanie cyklu grand prix, który trwał od października ubiegłego roku. Zawodnicy mieli możliwość poznania się wcześniej, mimo to walka była wyrównana i zacięta. Najlepiej z piłeczką i rakietkę radzili sobie: w kategorii do 40 lat Marek Rypina z Siedlec, który w finale pokonał mińszczanina Tomasza Rutę. Trzecie miejsce wyserwował Krzysztof Krusiewicz, również z Mińska. W kategorii zawodników starszych najlepszym okazał się siedlczanin Krzysztof Pużuk, drugie miejsce wywalczył Zbigniew Odalski z Mińska Mazowieckiego, trzecim wygranym został Tadeusz Gniadek, też z Mińska Mazowieckiego.
Triumfatorem kategorii open okazał się również Krzysztof Pużuk z Siedlec, drugie miejsce zajął jego ziomek Marek Rypina, a trzeci był mińszczanin Krzysztof Krusiewicz.
W sumie w całym cyklu grand prix wzięło udział 32 zawodników. Najlepszym amatorem w sezonie 2006/2007 został Tomasz Ruta, drugim - Andrzej Maciołowski, a trzecim - Zbigniew Odalski. Czwarte miejsce uzyskał Przemysław Kosobudzki, piąte - Jacek Łobodowski, szóste - Tadeusz Gniadek. Triumfatorom pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczali burmistrz Zbigniew Grzesiak oraz dyrektor MOSiR-u Andrzej Tokarski. Nasz tygodnik był patronem medialnym turnieju i sponsorem nagród dla zwycięzców.

Numer: 2007 18   Autor: (cyk)