W miniony weekend nasze drużyny rozegrały 17 spotkań, wygrywając 6 razy, raz remisując i aż 10 przegrywając. Siedlecka Pogoń 3:1 pokonała Naprzód Zielonki. Mazovia 5 bramek strzeliła Czarnym Węgrów, którzy odwdzięczyli się jej trzema. Największą klęskę poniosła młodsza siostra Pogoni – Pogoń II Siedlce, którą 9:1 ograł Polonez Mordy!

Z tupetem!

Ligi piłkarskie / Z tupetem!

Trzy do przodu
W sobotę siedlecka Pogoń pokonała u siebie 3:1 Naprzód Zielonki. Spotkanie zaczęło się z 30-minutowym opóźnieniem z powodu kłopotów z dotarciem do Siedlec drużyny gości. Pierwszego gola dla Pogonistów strzelił w 7. minucie Demczenko. To było tyle jak na pierwszą połowę. Pozostałe gole padały w drugiej połowie. 65. minuta to gol z udanego strzału z karnego w bramkę gości Bugi. W 78. honorową bramkę strzela zawodnik Naprzodu, w 90. pada ostatnia bramka dzięki Ogórkowi. Ostateczny wynik spotkania to 3:1 dla Pogonistów.
Skład Pogoni: Adaśko, Filipek, Stromecki, Sterna, Padysz, Poszalski (88’ Kozłowski), Ogórek, Buga (83’ Cabaj), Iliński, Demczenko (46’ Kruk), Pałka (86’ Wadas). (www.pogonsiedlce.com)

Dzielna Maza!!!
W niedzielne popołudnie mińska Mazovia wyruszyła do Wegrowa, by stawić czoło tamtejszej drużynie. To ona była faworytem spotkania (ostatnie 4 mecze przyniosły jej 13 bramek!). W pierwszych minutach atakowali gospodarze – Czarni. 10. minuta meczu to niestety chwila osłabienia drużyny mińskiej przez przeciwników, którzy wbijają jej pierwszą bramkę. Chwilę później kontuzjowany zostaje bramkarz z Mińska Mazowieckiego – na boisko wchodzi Bieliński. W 19. minucie kolejny gol Czarnych – jest 2:0 dla nich. Po kolejnej bramce – kolejna zmiana u Mazoviaków – za kontuzjowanego Jurka na placu gry pojawia się Osica. W 20. minucie dwie zmiany, dwie kontuzje i dwie stracone bramki. Na szczęście zespół Mazovii w porę się odnajduje i w 27. minucie pada pierwszy gol dzięki Osicy. Kolejne minuty to walka w środku pola. I trzeci gol, tuż przed przerwą, dla Czarnych. A po niej... istna bitwa o punkty. Mazovia grała bardziej zdecydowanie i z determinacją. Skutkiem tego były trzy bramki – jedna Biernackiego i dwie Krajewskiego w ciągu 10 minut! Udało się jeszcze raz pokonać bramkarza Czarnych Krajewskiemu w 85. minucie. Ostateczny wynik 5:3 dla dzielnej Mazovii.
Skład Mazovii: Stelmaszczyk (Bieliński) – A. Grabek, Krupieńczyk, S. Grabek, Biernacki – A. Chłopik, M. Chłopik (Dziugieł), Smuga, Czyż - Krajewski, Jurek, (Osica). (www.mksmazovia.boo.pl)

W nerwach
Po pięciu golach zdobytych w ostatnim meczu z Wektrą Dziewule Jutrzenka poczuła sie chyba zbyt pewnie. Mimo że pokonała drużynę LZS Grodzisk Krzymosze 3:2, to jednak zawiodła jej skuteczność, a wedle kibiców zawiodła i obrona. Pierwsze minuty gry to bramka Jackiewicza i powadzenie cegłowian. Sposobność zdobycia kolejnego gola marnuje M. Mistewicz, który mimo pustej bramki przeciwników, nie potrafi wbić do niej piłki. Strzał z oddali Gujskiego - też niecelny. Do walki rusza Grodzisk. Nie poddają się zawodnicy Jutrzenki, m.in. Branicki i M. Cyran. Nagle napastnik przeciwników wykorzystuje moment i... strzela gola. Jest remis. Ale nie na długo, bo oto D. Zwierz strzela na 2:0 dla cegłowian. Druga połowa to ofensywa gości... i kolejna bramka dla Jutrzenki dzięki Lewandowskiemu. 3:2. Sam na sam walczą Kielak i Branicki. Niecelny strzał oddaje Szewczyk. 4 minuty przed końcem meczu gol dla Grodziska - końcowy wynik 3:2 dla Jutrzenki.
Skład: Branicki-Zwierz, M. Cyran, Szewczyk, Kielak, Gujski, Kozyra, Pawłowicz, Lewandowski, Jackiewicz, M. Mistewicz. Zagrali: Kowalski, Osiński, Gruszczyński, Dąbrowski.

WYNIKI I TABELE:
MLS: Wkra – Kasztelan 0:1, Orkan – Błękitni 0:0, Iskra – Podlasie 0:2, Orzeł – Mazowsze 1:6, Pogoń – Naprzód 3:1, Amator – Tęcza 34 1:1, Victoria – Huragan 0:2, MKS Ciechanów – Kryształ 1:1.
8. Pogoń Siedlce 21 32 42-32
13. Victoria S. 21 17 32-43

Okręgówka, Siedlce: Promnik – Korona 4:3, Naprzód – Sęp 2:0, Czarni – Mazovia 3:5, MKS Małkinia – Victoria 3:0, Miedzanka – Zorza 3:0, Tęcza – Orzeł 3:0, ŁKS Łochów – Amur 1:2, Tygrys – Burza 3:2.
4. Tygrys 21 37 41-33
6. Mazovia 21 33 34-26
8. Tęcza 21 31 31-40
11. Victoria K. 21 23 21-48

A-klasa, Siedlce: Orzeł Parysów – Wektra 2:1, Jutrzenka/Tęcza Cegłów – LZS Grodzisk 3:2, Jabłonianka – Wisła 2:0, Hutnik – Płomień 4:1, LKS Ostrówek – Jutrzenka J. Cegłów 3:2, Błękitni – Tajfun 1:0.
1. Jutrzenka/Tęcza 17 41 58-15
12. Płomień 17 14 23-48
14. Jutrzenka J. 17 5 15-65

A-klasa, Warszawa III: Bór – Victoria II 4:2, AON – Wisła Dziecinów 1:2, Drukarz II – Mazur II 1:0, Fenix – WKS Puznów 7:0, Józefovia – GKP II 8:0, PKS Radość – Victoria 2:2, KS Glinianka – Advit 0:4.
7. Fenix 18 26 51-44
11. Victoria II 18 12 38-66

B-klasa, Siedlce: Sokół – Pogoń 1:2, Podlasie II – LZS Starawieś 5:1, Olimpia – Liwia 0:3 (wo), Nojszewianka – Strzelec 5:3, Laskar – Tęcza/Jutrzenka Piaseczno 3:0 (wo), Polonez – Pogoń II 9:1, Jupiter – Iskra 5:2.
2. Sokół Kołbiel 17 42 51-16
8. Pogoń II 17 23 43-38
9. Tęcza/Jutrzenka P. 17 21 33-48
11. Iskra 17 16 27-51
14. Olimpia 17 7 39-89

B-klasa, Warszawa II: Orzeł – Watra 1:1, Rokola – Victoria II 0:3, Płomień – Skra II 2:3.
1. Watra 13 30 31-9

Numer: 2007 17